polo class. 1.4 44kW 1997 - motor po zahriatí má snahu skapať

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

mareku
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 15.01.2011 06:01

Re: polo class. 1.4 44kW 1997 - motor po zahriatí má snahu skapať

Příspěvek od mareku »

auto stálo 4dní ráno -12°C a všetko bolo OK, tak to asi pomohlo :yahoo: , inak cievku som menil nedávno

mareku
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 15.01.2011 06:01

Re: polo class. 1.4 44kW 1997 - motor po zahriatí má snahu skapať

Příspěvek od mareku »

len pre info
porucha sa začiatkom zimy opäť vrátila, postupne som skúšal meniť niektoré diely bez výsledku, nakoniec však pomohla výmena relé palivového čerpadla
dík všetkým, ale hlavne pavlík a Martinus.kali trafili klinček po hlavičke :good:
škoda, že som si nenechal poradiť skôr :oops:

mareku
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 15.01.2011 06:01

Re: polo class. 1.4 44kW 1997 - motor po zahriatí má snahu skapať

Příspěvek od mareku »

ani to relé nepomohlo, vymenil som aj čerpadlo a bez zmeny :(
pre zopakovanie:
ak jazdím každý deň, všetko je OK, ale ak stojí auto aspoň 2 dni:
- v pohode naštartujem ale po určitej dobe - na voľnobehu (napr. vyradím rýchlosť ...) jemne cukanie a po čo i len jemnom stlačení plynu motor skape
- hneť na to naštartujem v pohode a voľnobeh drží a po čo i len jemnom stlačení plynu opäť skape, ale často už vôbec nenaštartujem
zvláštne je to, že ak sa to prejaví (keď už ani nenaštartujem) počkám cca 10 min a motor šľape ako by sa nič nestalo
všimol som si 2 detaily:
- ak je motor studený a zapnem ofukovanie + ohrev skla + svetlá = otáčky motora riadne klesnú (motor aj cuká) a 2krát sa stalo, že aj skapal
- pri studenom motore a jemnom pridávaní plynu, motor cuká + otáčky trochu klesnú a až potom stúpajú, keď sa trochu zahreje cca 2min je to OK
napadá ma rozdeľovač, riadiaca jednotka, voda v palive, snímač otáčok, alternátor, ... ?
prosím o rýchle rady !
dííííík
PS: šrotovisko nieje riešením :D

Uživatelský avatar
Mr.Marco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 10.09.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: polo class. 1.4 44kW 1997 - motor po zahriatí má snahu skapať

Příspěvek od Mr.Marco »

ahoj tak ako vyriešil si chybu?

mam podobny problem na seat inca 1.4 44kw

auto ma nestabilne otačky
nizke otačky
ked zapnem spotrebič alebo otočim volantom spadne to na 500 tak to vyleti na 780 a lieta hore dole,časom sa to ustali.

Mal som chybu aj tu že mi auto bezdôvodne na benzin zdochlo(jazdim na lpg) a neišlo naštartovať,potom možno po polhodine chytilo a išlo ako nič,vymenil som rele čerpadla,veko + palec rozdelovača,sviečky a stale bez zmeny.

Akurat chybu som mal taku že ked vonku pršalo alebo som umyl auto tak po naseldnom naštartovani auto zdochlo..zrejme vadna indukčna cievka ktoru som vymenil.

Ale tieto všetky problemy najskor spôsobuje zla škrtiaca klapka ked že si nevie ustaliť volnobeh,na diagnostike velmi skakali hodnoty uhla(počaš volnobehu) takže najskor potenciometer je k.o a dava zle hodnoty,napišem ako som pochodil a či pomohla vymena :)

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“