Motor chcípe- poraďte prosím

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Uživatelský avatar
Warda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Motor chcípe- poraďte prosím

Příspěvek od Warda »

Zdravím všechny šťastné majitele VW a rád bych vás požádal o pomoc při řešení mého problému.Musím zdůraznit,že jsem v tomhle téměř úplný laik tak mé podání problému nebude zrovna technicky dokonalé.
Jsem čerstvým majitelem VW Polo 1,4 16V benzín, r.v.97 a jsem s ním velice spokojen. Spokojen až na jeden problém.
Jde o neustále "chcípání" motoru při sešlápnutí spojky a prudkém dobrždění. Je to největší problém hlavně na křižovatkách a vůbec v městském provozu.
Otáčky motoru jakoby klesnou pod únosnou mez a motor už to nezvládne a zhasne.Při stání na místě, na volnoběh otáčky motoru kolísají tak mezi 850-1000ot. Jde cítit že se motor snaží aby nezhasl,ale při jízdě to prostě nezvládne.Nemáte někdo podobnou zkušenost?
Předem děkuji

Uživatelský avatar
pavlik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od pavlik »

Zkus prohlídnout hadičky co vedou k škrtící klapce,není na škoda vyčistit samotnou klapku,ale budeš ji muset asi nechat nastavit na VAG.

Uživatelský avatar
Warda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Warda »

Zatím díky,tyhle vodítka mi pomůžou ušetřit spoustu peněz.
Dík

Uživatelský avatar
SwoBi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 215
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Jihlawa

Příspěvek od SwoBi »

Podivej se také na můj problém tady je odkaz...je to podobný...http://forum.vw-polo.com/viewtopic.php?t=270

Uživatelský avatar
Warda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Warda »

Díky,mrknu na to :wink:

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Příspěvek od jhn »

zkontroluj podtlakový vedení
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
Hluchon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most

Re: Motor chcípe- poraďte prosím

Příspěvek od Hluchon »

Ahoj, mel jsem uplne stejnej problem u tohoto motoru a vyresilo to vycisteni skrtici klapky.
Cas od casu ji cistim protoze se na ni usazuje takovej cernej mastnej prach nebo tak neco.
Je to hlavne ze spoda klapky smerem do motoru. A kolisani otacek na volnobeh a chcipani pri dobrzdovani pri seslapnute spojce uplne zmizi. Uz jsem tenhle problem videl i u jinych aut.

Uživatelský avatar
Stifmeyster
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 447
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor chcípe- poraďte prosím

Příspěvek od Stifmeyster »

vetsinou pomuze vycisteni skrtici klapky. dela to pri volnobeznych otackach protoze nemuze nastavit spravnou polohu klapky kvuli ty usazeny spine a hybe sni sem a tam a tim kolisaji otacky az treba pod 500 a chcipne to. mela by se jednou za cas cistit. pak by melo stacit odpojit baterku a klapka by se mela sama nastavit. nebo pipojit na vag a tam nastavit.

dolezelk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.04.2008 00:21

Re: Motor chcípe- poraďte prosím

Příspěvek od dolezelk »

tyhle motory jsou prisernej smejd. Pritelkyne ma Golfa 1.4 16V rv 2000 a porad ji to takle chcipa na krizovatce. Cisteni skrtici klapky pomuze tak na mesic. Asi to bude proste vyrobni zavada techto prisernych motoru. Mela si spis koupit neco silnejsiho (1.6) ... ale kdo to mohl vedet.

Pokazdy to temer chcipe. Volant vytocit na max, drzet posilovac v zaberu a pridat plyn (stat na spojce) .... tohle je na 100% pri zahratym motoru

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“