6n/aex/4t manuál, denní svícení, ABS, "divný pocit" v ostřejších zatáčkách atd.

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
monasterr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 26.01.2015 20:04
Bydliště: skoro Praha, západní strana

6n/aex/4t manuál, denní svícení, ABS, "divný pocit" v ostřejších zatáčkách atd.

Příspěvek od monasterr »

Ahoj, před poměrně krátkou dobou jsem pořídil Polo 6N ve verzi 1,4 - 44kW, rv 1997. A mám několik věcí, které řeším:

- marně sháním manuál, nemáte někde někdo, nejlépe v elektronické podobě?

- denní svícení - po nastartování svítí potkávací světla a komplet palubka, blbý je, že nejde dál přepnout vypínačem na parkovačky, ve všech polohách jdou potkávací. Jde to nějak předělat?

- jak zjistím, jestli mám ABS?

- "divný pocit" v ostřejších zatáčkách - mám obuto 155/70 R13 a v ostřejších zatáčkách mám pocit, jako by se vnější přední kolo "zařízlo" do silnice (a to i při relativně klidné jízdě), je to normální na těchto pneu? nebo je něco špatně?

- taky slyšíte v interiéru po zaparkování šplouchání benzínu v nádrži?

Dík moc a omluvte případné blbé otázky.

Monasterr

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: 6n/aex/4t manuál, denní svícení, ABS, "divný pocit" v ostřejších zatáčkách atd.

Příspěvek od Martin. D »

Servisní manuál :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 2&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;

Zkontrolovat zapojení, je možný že si s tím už někdo hrál......

Když koukneš pod nádobku z brzdovou kapalinou tak by si tam měl vidět ŘJ ABS (pokud máš abs) a nebo zkus někde na trávě nebo těd na sněhu natvrdo zabrzdit a když ti bude pedál pulzovat tak máš ABS.

Skutečně máš v TP psané tyhle rozměry pneu? Většinou se na Polo dávají 175/65 R13.

Občas taky slyším benzin v nádrži :mrgreen:

monasterr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 26.01.2015 20:04
Bydliště: skoro Praha, západní strana

Re: 6n/aex/4t manuál, denní svícení, ABS, "divný pocit" v ostřejších zatáčkách atd.

Příspěvek od monasterr »

manuál - dík moc, to mi dost pomůže, poklad je to :)

ABS - tak zkoušel jsem na sněhu, ale nekope, tak buď nemám, nebo nefunguje :) dá se to zjistit i třeba podle VINu?

kola - jo, mám 155/70 R13, ty větší mám jako alternativní, ale na jiných discích. takže mám 155/70, je to normální, to zaříznutí? nebo mám hledat chybu? kola jsou dotažená, nemůže to být třeba ložisko? dělá to na obě strany... jakoby se zařízne a pak nejde samo zpátky do rovné jízdy, ale musím zatáhnout za volant, při méně ostrých zatáčkách se kola vrací do neutrální polohy.

světla - kde a co mám kontrolovat? jak to má být správně? jsem uživatel....

na jaký tlak hustit pneu?

Dík moc
Polo 6N1/AEX/4T, 1997, 1,4mpi 44kW

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: 6n/aex/4t manuál, denní svícení, ABS, "divný pocit" v ostřejších zatáčkách atd.

Příspěvek od BigBang »

Kdybys měl ABS, uršitě bys měl i kontrolku na palubce ;) Co se týče světel, tak tam bych jako laik moc nelezl a nechal to někomu, kdo autoele. rozumí. Stejnou prasárnu mám od předchozího majitele na Fabce, ale nějak jsem se k tomu nerozhoupal to řešit. Ohledně toho řízení nevim, vysoký pneu se vždycky auto chová divně :D

BTW: známej má 6n 1.0 a jezdí taky tenhle rozměr ;)

//EDIT (3.2.): s tím chováním řízení bych určitě zajel na geometrii, kde ti změří ne jen sbíhavot, ale i závlek, odklon, prostě všechny parametry, co změřit jdou, protože tam by mohl být zakopanej pes ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

gyzmo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 14.10.2013 22:26

Re: 6n/aex/4t manuál, denní svícení, ABS, "divný pocit" v ostřejších zatáčkách atd.

Příspěvek od gyzmo »

to stými gumami, mne to robí tiež. obul som čistonové zimné gumy a začalo to robiť. pred tým to nerobilo nikdy no gumy boli zodraté. a mám obuté 185/55/R15

monasterr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 26.01.2015 20:04
Bydliště: skoro Praha, západní strana

Re: 6n/aex/4t manuál, denní svícení, ABS, "divný pocit" v ostřejších zatáčkách atd.

Příspěvek od monasterr »

co třeba ložiska, nemůžou to být?
Polo 6N1/AEX/4T, 1997, 1,4mpi 44kW

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“