Vibrace při brždění

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
izzy9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 03.06.2013 17:35

Vibrace při brždění

Příspěvek od izzy9 »

Zdravím, mám takový dotaz.
Polo 6n2. Motor: 1.4 44kW. 3 dveř.
Při brždění mi vibruje brzdový pedál občas volant a vibrace se přenáší i do podlahy.
Kdy to nastává:
- při brždění z rychlostí nad 80 km/h
- při brždění z kopce
- Nejvíce se to projevuje při plně naloženém autě při brždění z kopce.
- Při dojíždění např. na křižovatku pomalou rychlostí a mírném přibržďování auto sebou jakoby cuká. Příjde mi to jakoby půl kotouče brzdilo a druhá půlka ne.

Tak si říkám to budou určitě křivý kotouče, ale mám na nich najeto cca 20tis km tak mi to nedalo a změřil sem je čímž sem zjistil že jsou perfektně rovny. :(
Při měření jsem rovnou zkontroloval:
- pístky ve třmenech - pracují v pořádku
- vůle v poloosách - není
- čepy - taky v pořádku
Setkal se s tím už někdo? Nechci zbytečně měnit půlku nápravy a nakonec zjistit, že to nepomohlo. Případně že stačilo vyměnit silentblok za pár korun.

Ještě mě napadá, že když stojím na místě a točím volantem ozývá se jakoby drhnutí plastu příjde mi to na ložisko pružné vzpěry (jistý si samozřejmě nejsem protože ty byly měněny společně s tlumiči před 8tis. km).

Budu velice rád za každou radu. Předem mockrát díky!

TCoff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 01.06.2014 10:20

Re: Vibrace při brždění

Příspěvek od TCoff »

Na dálku se špatně radí ale z toho co popisuješ by jsem tipnul zkroucené kotouče. Stačí když jsou vyrezlé. Vždy vyreznou více z vnitřní strany a pak to dělá brikule. Zase pokud máš Polo tak si myslím že těch pár korun za kotouče s deskama nikoho nezabilo. Zajeď si na STK ať ti tam rozklepou nápravu , dáš jim stovku na pivo a vyloučíš hodně věcí. pak si zajeď do pneuservisu a´t ti převáží a zkontrolují házivost kol.

izzy9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 03.06.2013 17:35

Re: Vibrace při brždění

Příspěvek od izzy9 »

Náprava je prý v pořádku. Nechal jsem stočit kotouče a spravilo se to (pouze mírné vibrace při opravdu prudkém brždění). Jenže cca po 1000 km problém opět zpět => takže proběhne výměna předních brzd, jen mám takové obavy, že vyměním brzdy a problém se opět vrátí... Máte s tím někdo zkušenosti?

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace při brždění

Příspěvek od BigBang »

sám píšeš, že po stočení to bylo lepší. Problém se stočenýma zkroucenýma kotoučema je v tom, že jsou už řekněme nerovnoměrně tepelně ovlivněný v různejch částech, a tak se prostě zase zkroutěj. Dej nový kotouče a desky a bude to OK. Malá rada na závěr - vyvaruj se po náročným brždění stání na brzdách při stojícím autě - připečou se ti destičky na kotouč a na problém máš zaděláno ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

izzy9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 03.06.2013 17:35

Re: Vibrace při brždění

Příspěvek od izzy9 »

Tak se zdá že problém způsobovali i ložiska. Potom co se jedno vysypalo tak jsem rovnou vyměnil i druhé dal nové destičky a kotouče a zatím se zdá že by to mohlo být v pořádku. Při větší rychlosti jsou cítit stále mírné vibrace ve volantu, ale už né při brždění jen při jízdě. To bych připisoval špatně vyváženým kolům. Snad..

Díky za radu!

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“