Problém se startem - výpadek proudu

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Jak372
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 16.01.2016 15:44

Problém se startem - výpadek proudu

Příspěvek od Jak372 »

Zdravím.
Potýkám se s nepříjemným problémem při startování. Na první pohled to vypadá docela jasně, klasický případ mrtvé baterie, ale bohužel za tím nejspíš bude něco víc. V úterý jsem si řekl, že dojedu nakoupit do obchodu (auto stálo 3 dny od poslední jízdy) a už když jsem otočíl klíčkem v zámku a neslyšel kompresor centrálu, tak mi bylo jasné, že je problém. Přístrojovka běžela (hodiny, tachometr - to má zanedbatelný odběr proudu), takže jsem otočil klíčkem do polohy 2 a naběhly kontrolky a palivoměr, ale když jsem chtěl nastartovat motor, tak vše zhaslo a něnaběhlo zpět, dokud jsem neodpojil a znovu nepřipojil baterii. Poté jsem to zkusil ještě jednou, ale výsledek byl úplně stejný, takže jsem se vrátil domů a připojil baterii na nabíječku. Po cca 15 minutách hlásila nabíječka, že je baterie plně nabitá, což mi přišlo podivné. Odnesl jsem ji tedy zpět k autu, připojil a motor naběhl napoprvé a bez obtíží, což mi přišlo ještě podivnější, ale nechal jsem to být.

No ale dnes se mi to stalo znovu. Opět stejný problém, vše zhaslo a po odpojení a připojení baterie zase naběhlo, ale pořád nechtěl motor nastartovat. Tentokrát jsem se už ani nesnažil o dobíjení baterie a předpokládal jsem tedy, že problém musí být někde jinde. Takže jsem odpojil a připojil baterii, nic, znovu, nic a takhle asi 5x, když v tom motor naběhl. Vyrazil jsem tedy na menší projížďku a kromě těchto obtíží se startem jsem nezaznamenal nic jiného, co by se chovalo nějakým způsobem nestandardně (motor je živý a jde do otáček bez problémů, takže jízda je v pořádku). Po cestě domů jsem se rozhodl jestě zastavit na pumpě a zkontrolovat tlak v pneu, takže jsem zhasl motor na cca 5 minut a když jsem chtěl opět nastartovat a vyrazit k domovu, tak opět vše zhaslo. Znovu jsem tedy musel pod kapotu odpojovat baterii. Naštěstí to tentokrát stačilo jen jednou a pak motor naběhl. Pokud někdo máte nebo jste měli stejný problém, tak určitě uvítám každou radu :D.

Jedná se o Polo 6N1 rv: 12/96, motor 1.6 benzin a baterie Varta B19 45Ah (je sice už starší, ale opravsu se zdá být v pořádku)

flightinstructor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.03.2016 11:08

Re: Problém se startem - výpadek proudu

Příspěvek od flightinstructor »

Špatná kostra

SanduQi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 18.05.2016 22:03

Re: Problém se startem - výpadek proudu

Příspěvek od SanduQi »

Dělá mi to úplně to stejné, ročník 97. Baterka na diagnostice v pohodě a žádnej odběr o kterým bych nevěděl.

freedom3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 11.09.2016 17:40

Re: Problém se startem - výpadek proudu

Příspěvek od freedom3 »

Mě to dělalo to samé a koupil jsem novou silnější baterii a bylo po problému

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“