Sháním relé Přemostění pro mlhové světlomety

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Uživatelský avatar
kelav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Sháním relé Přemostění pro mlhové světlomety

Příspěvek od kelav »

Ahoj, po koupi svého Pola jsem zjistil, že nefungují mlhovky. Pokud vytáhnu spínač světel do první polohy, nesvítí mi žádná mlhovka, pokud vytáhnu spínač do druhé polohy svítí jen zadní mlhovka, pokud vytáhnu v relé skříni přemostění pro mlhové světlomety, tak mi tam ta zadní mlhovka ve světle zhasne.

Dneska jsme to celé dopoledne měřili a dostali jsme se k názoru, že v relé skříni musí být nějaké Relé, které mi tam chybí namísto přemostění pro mlhové světlomety (což je reálně obyčejný plíšek)

Elektrika mi jde ve svazku až do toho konektoru v prostoru motoru - je u chladiče, vedle předního levého světla (vzhledem k řidiči v autě) Tam jsme vše měřili, až sem elektrika leze - i pro mlhovky, do mlhovek se ale už nic nedostane, mimojiné nám to přišlo špatně ukostřené.

Auto bylo bourané a asi vůbec nebylo nikdy mlhovkama vybavené, když tam jsou, tak jsem jsem je chtěl rozhodit, ale nezadařilo se.

Zároveň nám nefunguje nastavování parabol světel.Auto je z roku 1996 označení 6N1, motoricky 1.4i benzín, 8V



Budu vděčen za jakoukoliv pomoc, kdo by jste mi namísto plíšku, které slouží jako přemostění pro mlhové světlomety nabídl relé, tak bych byl moc rád.

Kelav

Uživatelský avatar
xhackerm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xhackerm »

Mám stejný problém... Stačilo by, kdyby se našel někdo, kdo by byl ochoten se podívat, jaké má na sobě číslo... Hned by se to shánělo lépe...
VW Polo 6N  |  1.0  |  rok ´98
DOMÁCÍ STRÁNKY MÉHO AUTA

Uživatelský avatar
kelav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od kelav »

To ti můžu říct, jen co doma kouknu do knížky Jak na to. Je tam zapojení. Ale kde ho sehnat? Snad jedině nějaký vrakoviště.

Uživatelský avatar
xhackerm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xhackerm »

No je to trošku speciální relé, takže buď nějaký vymakaný obchod s autoelektrikou, vrakoviště nebo bohužel origo VW (tam bude ta cena ukrutná)...
VW Polo 6N  |  1.0  |  rok ´98
DOMÁCÍ STRÁNKY MÉHO AUTA

Uživatelský avatar
kelav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od kelav »

takže relé má číslo 10. Já místo něj mám plíšek, který mi zajistí, že když zapnu světla a vytáhnu přepínač světel do první polohy tak se mi rozsvítí vzadu mlhovka. V druhé poloze by se k němu měly přidat i přední mlhovky. Tak jsem to tehdá s tatíkem doměřil. Chybí tam ale relé. Kdybys o něčem věděl písni.

Uživatelský avatar
kelav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od kelav »

xhackerm píše:No je to trošku speciální relé, takže buď nějaký vymakaný obchod s autoelektrikou, vrakoviště nebo bohužel origo VW (tam bude ta cena ukrutná)...
Spíš bych to viděl zajet někam na dobré vrakoviště Volkswagnů :)

Uživatelský avatar
xhackerm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xhackerm »

Je to obráceně...

Při první poloze se zapnou přední a na druhé poloze jsou mlhovky zadní... Je to tak dělané, aby sis mohl zapnout samostatně přední...

Jinak to relé nemá "na sobě" číslo 10, ale je na 10. pozici na reléové desce, na to pozor... Prostě by bylo nejlepší, aby se na to podíval někdo, kdo ty mlhovky má zapojené od výroby, jinak to dohromady nedáme...
VW Polo 6N  |  1.0  |  rok ´98
DOMÁCÍ STRÁNKY MÉHO AUTA

Uživatelský avatar
sonas111
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vsetín/Brno

Příspěvek od sonas111 »

xhackerm píše:Je to obráceně...

Při první poloze se zapnou přední a na druhé poloze jsou mlhovky zadní... Je to tak dělané, aby sis mohl zapnout samostatně přední...

Jinak to relé nemá "na sobě" číslo 10, ale je na 10. pozici na reléové desce, na to pozor... Prostě by bylo nejlepší, aby se na to podíval někdo, kdo ty mlhovky má zapojené od výroby, jinak to dohromady nedáme...
Já se klidně mrknu:) to mě máte oslovit třeba přes SZ ať se podívám. Já si tohoto tématu vůbec nevšiml. Jen nevím jestli to relé poznám...
kde je desátá pozice?
polo mám sice už půl roku,ale na elektriku jsem se ještě nedíval, takže vůbec netuším.


jinak to že je na první oploze předek a na druhé zadek je pěkně naprd(někdy ty přední mlhovky vadí i když je mlha a zadní je třeba mít zaplé aby tě někdo nenaboural..:( )

nepasuje tam třeba relé z octávky nebo felicie? myslím že třeba na stěrače pasuje z feldy( nekde se to tu rikalo)
Může-li se něco pokazit, pokazí se to.

Uživatelský avatar
xhackerm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xhackerm »

Heleď, teď jsem psal kamarádovi, co mlhovky měl, ale zrušil je kvůli tuningu...

Mlhovky mu normálně fungovaly a to neměl spínací relé, ale prostě jenom ten propojovací plíšek...

A mne napadlo, že pokud jsi tam ty mlhovky neměl (jako já) a teď jsi je dodělával, tak si taky musíš zkontrolovat, jestli máš pro ně natažený kabel z vypínače... To já si ověřím, až mi to zítra kámoš vyfotí...

Ono totiž ve VW jsou to pitomci, kteří do ničeho nedali nic navíc...
VW Polo 6N  |  1.0  |  rok ´98
DOMÁCÍ STRÁNKY MÉHO AUTA

Uživatelský avatar
xhackerm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xhackerm »

To relé je na 10. pozici (3. relé ve spodní řadě zprava) - viz. Rady a návody na VW Polo Clubu ČR...

to relé není klasické, je to nějaká speciálka - 4 klasické vývody a 2 malé, takže 6 vývodů...
VW Polo 6N  |  1.0  |  rok ´98
DOMÁCÍ STRÁNKY MÉHO AUTA

Uživatelský avatar
kelav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od kelav »

xhackerm píše:Heleď, teď jsem psal kamarádovi, co mlhovky měl, ale zrušil je kvůli tuningu...

Mlhovky mu normálně fungovaly a to neměl spínací relé, ale prostě jenom ten propojovací plíšek...

A mne napadlo, že pokud jsi tam ty mlhovky neměl (jako já) a teď jsi je dodělával, tak si taky musíš zkontrolovat, jestli máš pro ně natažený kabel z vypínače... To já si ověřím, až mi to zítra kámoš vyfotí...

Ono totiž ve VW jsou to pitomci, kteří do ničeho nedali nic navíc...
Já si akorát s otíkem proměřil kam leze elektrika. Vypínač jsem nezkoumal, to je pravda. Snad někdy jindy. Hlavní je, že mi jde ta zadní. Ikdyž na technický bych s tím neprošel. To samý u mě platí o nastavování parabol světel, které mi taky nefachá - že by zase chybějící kabel u potíku? 8O

Uživatelský avatar
xhackerm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xhackerm »

Ohledně toho nastavování parabol, vypínač má 2 konektory, velký a malý a o těc kolečkách si myslím, že to obstarává ten malý (asi jenom 3 kabely)... Vypínač jsem měl totálně rozebraný, protože jsem v něm měnil podsvícení...
VW Polo 6N  |  1.0  |  rok ´98
DOMÁCÍ STRÁNKY MÉHO AUTA

Uživatelský avatar
sonas111
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vsetín/Brno

Příspěvek od sonas111 »

Včera jsem na to chtěl mrknout a při oddělání krytu pojiste jsem zjistil, že na relé neuvidím. Takže musím sundat celý ten plast pod volantem. Včera jsem to udělat nemohl protože v autě nemám šroubovák :oops:
tak snad během dneška...
Může-li se něco pokazit, pokazí se to.

Uživatelský avatar
xhackerm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xhackerm »

Ahoj, no tak to moc děkuju... Většině lidí se do něčeho takového nechce... Já mezi ně nepatřím, tak jsem rád, že nejsem jediný, kdo se snaží pomáhat...

Jenom trošku nepobírám, jak je možné, že nevidíš na relátka... Jakou máš verzi palubovky? A pojistkové a releové desky? Já mám např. pod volantem jenom takový výklopný "šuplíček"... No asi máš tu druhou verzi... :wink:
VW Polo 6N  |  1.0  |  rok ´98
DOMÁCÍ STRÁNKY MÉHO AUTA

Uživatelský avatar
xhackerm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xhackerm »

D O D A T E K :

- takže jsem objevil PIN, který vede napětí pro přední mlhovky a je to PIN s číslem 13... Jelikož moje auto nemělo mlhovky, tudíž tam ten kablík není, tak ho tam budu muset dodat...
VW Polo 6N  |  1.0  |  rok ´98
DOMÁCÍ STRÁNKY MÉHO AUTA

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“