"Čtyřka kope"

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Uživatelský avatar
spirit of speed
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 03.03.2013 21:55

"Čtyřka kope"

Příspěvek od spirit of speed »

Zdravím,
jen tak ze zajímavosti, ať mám nad čím přemýšlet. :)
Když jedu na čtvrtý rychlostní stupeň, sundám nohu z plynu a opět přidám (je jedno jestli lehce nebo ostře), tak řadicí páka dostane ránu, jako kdyby chtěla vyskočit. Ale nevyskočí.
Ostatní rychlostní stupně bez problému.

Ano dokud to jezdí, neřeš a jezdi, ale ... synchorny ? či ? co na to Jan Tleskač ?
POLO 6n1(1996) 44kW, 1,4

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: "Čtyřka kope"

Příspěvek od BigBang »

Synchron to nebude, ten by se projevoval při řazení. Kdyby to dělalo na každej stupeň, tak by to mohl dělat silentblok, reakční vzpěra, ale pouze na čtyřku to je divný. Když se to stane - řadicí páka „poskočí“ a je znatelně cítit jak na tvrdo narazí ozub. kola do záběru či jen poskočí a jinak se to neprojevuje/neprojevuje se to jinak než na ostatní stupně? Mě to v Sharanu dělá taky, že se páka výrazněji pohne, ale nic nebouchne, jen se pohne. Přisuzuji to tomu jak je udělán systém táhel/bowdenů, že to na čtyřku nejvíc „odpovídá“. Pokud to i citelně bouchne, bude někde v drivelinu nepřírodní vůle. Může to být špatné uložení kol, vůle v ozubení z opotřebení nebo co já vim.
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
spirit of speed
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 03.03.2013 21:55

Re: "Čtyřka kope"

Příspěvek od spirit of speed »

Nene, přes zuby to nejde. Ono v podstatě je to "felina" a na tý to tatovi dělá taky. Neni to žadná velká rána, ani slyšet to není. Spíš mě zajímá, jestli je to konstrukční vada a časem se to prostě vychodí, udělají se vůle a je to "normální".
Ale kde udělali konstrukteři chybu.
Jen tak pro zajimavost, ať trochu proberem polo vlákno :D

xxxSopixxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 26.08.2016 13:01

Re: "Čtyřka kope"

Příspěvek od xxxSopixxx »

Zdravim chlapy , mám stejnej možná i větší problém , včera jsme jeli na Moravu , a cca Po 50 km vyskočil 5 rychlostní stupeň . Od 50 km do 150 km Sem ho musel držet , až začal kolísat tak jsme zbytek cesty odjeli na 4 rychlostní stupeň . Pětka jde zařadit ale líta už pře zuby . Ostatní rychlosti bez problemu . Máte někdo nějakou radu ? Vw Polo 1.4 benzín 98 . Dík

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: "Čtyřka kope"

Příspěvek od BigBang »

sehnat jinou převodovku?
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“