6N2 - kontrolka oleje

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
svestak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 22.01.2009 23:02
Bydliště: Chomutov

6N2 - kontrolka oleje

Příspěvek od svestak »

Dobrý den,
prosím o radu : Polo 1,4 16V rok 2000, kontrolka oleje, po otočení klíčku se kontrolka rozsvítí a po chvíli zhasne, ačkoliv motor neběží, nastartuji, odpojím čidlo, kontrolka se nerozsvítí, občas během jízdy se stane, že se rozsvítí kontrolka oleje a spustí se zvuková signalizace. Po opětovném nastartování již kontrolka nesvítí a jede se dál. Velice děkuji za odpověď. Na VAGu žádná závada.

hush
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 12.01.2014 09:50
Bydliště: Vyškov

Re: 6N2 - kontrolka oleje

Příspěvek od hush »

Pokud odpojíš drát z čidla tak se nic nestane ale nebude svítit kontrolka po zapnutí klíčku. Kontrolka se rozsvítí po zapnutí klíčku, protože drát k čidlu je ukostřen uvnitř čidla, po nastartování motoru a zvýšení tlaku se kontakt na kostru rozepne a kontrolka zhasne. Pokud je čidlo špatné dělá si to co chce a může to signalizovat jakkoli. Nebo je špatné čidlo a kontrolku někdo přepojil na něco co po chvilce zhasne (abs,airbag). To náhodné rozsvícení během cesty taky může dělat prodřený kabel, který kostří.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: 6N2 - kontrolka oleje

Příspěvek od srotty »

Vyměň čidlo,na 90% to bude tím.

Uživatelský avatar
DanekS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 06.08.2016 18:06
Bydliště: Čáslav

Re: 6N2 - kontrolka oleje

Příspěvek od DanekS »

Ahoj,v sobotu jsem měnil čidlo oleje. Staré mi poblikávalo na volnoběhu při ohřátém motoru (za jízdy nikdy). Koupil jsem čidlo od Febi, namontoval... dám klíček do zapalování, pootočím a ejhle kontrolka nesvítí (myslím před natočením motoru, kdy mi má svítit baterie, chlazení a právě kontrolka tlaku oleje). Pak natočím motor a kontrolka se plně rozsvítí. Takže vlastně funguje naopak.. Čím myslíte že by to mohlo být? Mám 6n1 1.4i 60ps AEX r.v. 1995. Dík Danek.
VW Polo 6n1 1.4i 44kW

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“