Motor chcípe hned po startu

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Zhammero
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 27.11.2015 10:49

Motor chcípe hned po startu

Příspěvek od Zhammero »

zdravím,

trápí mě problém se startem u 1,6 55kw. (jestli někdo ví kde se řešila podobná věc prosím o odkaz)
Začlo to tím že motor chcípnul hned po nastartování. Nastartoval v pohodě, naskočil, ale otáčky hned šly dolů a mrtvo. Nějakou dobu pomohlo vytočit ho hned po nastartování a pak už držel.
Časem se to ale zhoršuje. Už nepomáhá přidání plynu (jde vytočit, ale hned na to chcípne), někdy strávím startováním 10 minut než mi konečně pod rukama neumře.

Možná pomůže:
  • dělá to spíše když je venku zima
  • po startu bývají nižší otáčky na volnoběh (800-900)
  • po nastartování a projetí už nejsou žádné problémy, v rámci několika hodin bez problému chytne hned na poprvé, během jízdy nechcípá
  • zdá se mi že levnější benzín dělá neplechu, když jsem dojezdil levnější a nabral shell nitro tak nastartuje po méně pokusech
Předem děkuju za jakoukoli radu

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Motor chcípe hned po startu

Příspěvek od matasimek »

U felicií 1.6 55kw motor AEE toto dělávala škrtící klapka nebo rozdělovač, nějaké čidlo otáček vněm... zkus zajet na diagnostiku.
Dle popisu to může ale být i více příčin, chce to pátrat
1. škrtící klapka (vyčistit +zkusit udělat základní nastavení)
2.výpadek palivového čerpadla v nádrži ( vzít manometr a napojit u motoru kolik čerpadlo tlačí-natvrdo to bývá až 6 barů pokud to připojíš přes T-kus bývá tam 2.3-2.7 baru )
3. celý zapalovací system: kabely, svíčky,zapalovací modul- trafo, rozdělovač-mrknout na palec, víčko.(ale toto by už auto poškubávalo dýl)
4.imobilizer si špatně načte klíček, (neoriginální klíček v náhradě, přechodové odpory v kabeláži pro čtecí cívku)
5.netěsné sání mezi škrtící klapkou a motorem a přisávání falešného vzduchu

Zhammero
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 27.11.2015 10:49

Re: Motor chcípe hned po startu

Příspěvek od Zhammero »

Děkuju za vyčerpávající info, je vidět že se vyznáš. Je toho na zkontrolování dost, tak začnu tou diagnostikou hned po výplatě.

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“