Pískání motoru

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
jeffrey-j
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.10.2016 21:45

Pískání motoru

Příspěvek od jeffrey-j »

Ahoj, mám litrové polo a když jedu kolem 90-100km/h - 3,5-4 tis. ot. tak se z motorového prostoru ozývá takový pískání nebo hvízdání. Nemáte někdo zkušenost co by to mohlo být? Auto je po rozvodech a co jsem se dočetl tak u fabie to může být třeba jen proud vzduchu, který proudí kolem nějaký dutiny.
Díky moc

darko-m
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 27.09.2016 09:43
Bydliště: Prostějov

Re: Pískání motoru

Příspěvek od darko-m »

prokluzujcí řemen = málo natažená kladka
VW Polo 6N1 1.6 55 kw (1999)

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Pískání motoru

Příspěvek od srotty »

Řemen by to dělal i při nižších rychlostech,klidně už při rozjezdu. Nevím sice co má za kod motoru,ale většinou už byl automatický napínák řemene. Takže za mě to řemenem nebude.
Jeffrey trochu se rozepiš. Dělá to jen při téhle rychlosti ? Při stejných otáčkách,ale třeba na trojku to nepíská ? Auto je zahřáté neo studené ?

Uživatelský avatar
DanekS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 06.08.2016 18:06
Bydliště: Čáslav

Re: Pískání motoru

Příspěvek od DanekS »

A dělá to jen když držíš plyn nebo pořád? Já když držím plyn třeba jen kapku při vyšší rychlosti tak mi to takový pískání/jemný hučení dělá. Myslim že to dělá škrtící klapka nebo tak jak tam jde vzduch. Asi bych se tím netrápil já už to ani nevnímám, mám za to že to auto dělalo vždycky. Mám 1.4i 44kw.
VW Polo 6n1 1.4i 44kW

izzy9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 03.06.2013 17:35

Re: Pískání motoru

Příspěvek od izzy9 »

Dělá to jen při 5. rychlostní stupni? To skoro vypadá jako špatné ložisko v převodovce.

jeffrey-j
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.10.2016 21:45

Re: Pískání motoru

Příspěvek od jeffrey-j »

Dělá to na 5 rychlostní stupni na jiném ne i když jsou zkusil na 3 a 4 stupeň vytočit stejné otáčky. Nohu jsem měl pokaždý na pedálu nezkoušel jsem pedál povolit. Motor je zahřátý za studena bych ho takhle nevytáčel.

happyjim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.10.2017 16:55

Re: Pískání motoru

Příspěvek od happyjim »

Ahoj, mám taky 999 ccm, 37 kW, AER a stejný problém někdy od léta. Myslím, že to začalo nějakej ten pátek po výměně rozvodů. Píská jak tu už někdo psal jen při sešlápnutí na plyn (v záběru) a znatelně na 5. rychlost. Na 4. rychlost možná taky, ale buď to je minimální, nebo si to už člověk vsugerovává...

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“