polo 1.4 po prejazde mlakou nejde

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
hewittak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 22.09.2015 20:59

polo 1.4 po prejazde mlakou nejde

Příspěvek od hewittak »

Zdravím mám taký problém s VW polo 96 1.4
Po prejazde mlákou prestalo fungovať ako po nejakej pol hod naštartovalo len tak tak a pokračoval som v ceste no asi 10km od domu auto prestalo ťahať, začalo strielať do výfuku a zdochlo od vtedy už nejde teda ešte som ho pred panelákom naštartoval no spravil som asi 3 metre a zdochlo ubehli od toho už 2 dni nekonečného trápenia skúšal som vymeniť sviečky, káble, rozdelovač, indukčnú cievku... benzín tlačí do rampy aj iskra je ale nechce naštartovať aj keď je už suché. Na diagnostiku to nemám kde zapojiť. Ani na štartovací sprej nechcelo odpáliť ale iskru dáva a nejde mi do hlavy to že ešte naštartovalo keď som prišiel domov a teraz už nič len točí točí a nič. čítal som snáď všetký články okolo tohto problému a už začínam byť fakt zúfalý bez auta ako bez nohy. :( :( :(

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: polo 1.4 po prejazde mlakou nejde

Příspěvek od BigBang »

co snímač natočení kliky nebo vačky :idea: pokud bude dáv at signály ve špatný čas, jiskra bude přeskakovat jindy než má a motor nepojede... nebo možná ještě skočený rozvody
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

hewittak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 22.09.2015 20:59

Re: polo 1.4 po prejazde mlakou nejde

Příspěvek od hewittak »

ale to zistím buď len výmenov alebo diagnostikov že?

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: polo 1.4 po prejazde mlakou nejde

Příspěvek od BigBang »

jj
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

hewittak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 22.09.2015 20:59

Re: polo 1.4 po prejazde mlakou nejde

Příspěvek od hewittak »

Tak príčina sa našla nakoniec je olej vo valci :( je aj nejaké iné riešenie ako výmena celého motora? Teda hlavne lacnejšia :(

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: polo 1.4 po prejazde mlakou nejde

Příspěvek od BigBang »

Jak se dostal do válce olej? :shock:
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

hewittak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 22.09.2015 20:59

Re: polo 1.4 po prejazde mlakou nejde

Příspěvek od hewittak »

Tak to neviem ani ja ale po rozobrati ho tam bolo značne množstvo rozmýšľal som aj či to nenatieklo cez sviečku lebo tak je hneď nejaké čidlo oleja ktoré tieklo a bol tam aj nejaký bordel na valci

Uživatelský avatar
king613
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 18.02.2009 19:38

Re: polo 1.4 po prejazde mlakou nejde

Příspěvek od king613 »

kdyz jsem pretocil auto pres strechu a olej se dostal do sani, pak ten motor ani netocil. olej je nestlacitelny tak proto starter jen stekl a zastavil se, az se ten olej protlacil tak to pak slo i nahodit.
jak rikas, pokud je jiskra musi to na startovaci sprej chytit. pokud ne je spatne nejake cidlo, mozna doslo k navlhnuti kabelaze nebo se odporoucelo nejake cidlo. muzes mit dokonce vodu v nadrzi. nenapsal si jak velka ta mlaka byla.... jestli treba nesla vlna pres kapotu a nemohla se dostat voda do sani. obavam se ze bez diagnostiky se dal nehnes. stoji par penez
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.

hewittak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 22.09.2015 20:59

Re: polo 1.4 po prejazde mlakou nejde

Příspěvek od hewittak »

Na diagnostiku to išlo a to písalo len rj alebo skrat všetko som pozrel a vyzerá to všetko v poriadku ako najprv vyhodilo všetky cidla ale po vymazani len tu rj alebo skrat. A mlaka to bola dosť veľká ale potom auto stále išlo ešte aj doma raz naskočil ale potom už nie a do sánka sa mohla dostať voda :/ a ak to pomôže pri riešení problému štartér točí ale občas sa akoby trosku zasekol proste zo slabne na par otočení a potom zase pekne točí motorom

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“