VW Polo problém s štartovaním

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
langeszka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 29.08.2017 15:36

VW Polo problém s štartovaním

Příspěvek od langeszka »

Potrebujem pomoc. Mám VW Polo 6N1 /AEE/ rok výroby 1997, 1598 cm³. Problém je v štartovaní. Po zasunutí štartovacie kľúča sa rozsvietia kontrolky a postupne zhasnú. Po otočení kľúča na štartovanie, rozsvieti sa kontrolka ABS a štartér neštartuje. Naskočí až po niekoľko násobnom skúšaní. Vozidlo bolo na počítači, nič nezistili, nahrali aj nový softwer, bez výsledku. Čo si myslíte kde je chyba? Ďakujem. langeszka.

vwnak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 05.12.2015 22:39
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Polo problém s štartovaním

Příspěvek od vwnak »

Možná ti napíšu úplnou blbost, ale zkontroloval bych koncovky kabelů k řídící jednotce.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: VW Polo problém s štartovaním

Příspěvek od 11mAjA11 »

Kontaky na ukostření - všechny, hlavní plusový kabel ke startéru, spínací plusový kabel k cívce startéru, ale já to vidím na spínací skříňku (elektrickou část - ta bude rozpadlá nebo vypálená).
Na 6N1 nahrání software znamená co ?
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VW Polo problém s štartovaním

Příspěvek od Bastard »

11mAjA11 píše:Na 6N1 nahrání software znamená co ?
Práskli do něj kladivem... :baseball: :mrgreen:

Problém může být ve startéru, v baterce nebo v elektrické síti, někde něco uhnilého, opotřebeného... Pro normální garážový servis brnkačka. Diagnóza do 5 minut. Podle toho, že píše že to borci cpali na diagnostiku a "nahrávali" tam nový software tipuju, že to dostalo k nějakým blbům, kteří neumí nic, než auto hodit na diagnostiku a vyměnit první věc, co bude v seznamu závad...

Vyhledal bych starý garážový servis, ideálně servisáka okolo 50 let, ten bude totiž znát i jak se opravují "veteránský" škopky z roku 97 :smoke:

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: VW Polo problém s štartovaním

Příspěvek od srotty »

Já to taky vidím na špatnou spínací skříňku. Pokud nic v motoru nebo s kabeláží neděláš a jen několikrát otočíš klíčkem,tak to vypadá na špatný kontakt u toho klíčku=spínací skříňka.

langeszka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 29.08.2017 15:36

Re: VW Polo problém s štartovaním

Příspěvek od langeszka »

Ďakujem. Skúsime vymeniť spodnú časť spinacej skrinky a uvidíme.

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“