Klepaní volantu nad 90km/hod

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Uživatelský avatar
kelav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Klepaní volantu nad 90km/hod

Příspěvek od kelav »

Tak jsem přezul letní bačkorky. Nyní jezdím na Firestonech, které byly doposud na diskách mého spolupracovníka - sám si je vychvaloval. Já říkám ano jsou super, až na ten volant - stále se to klepe. Takže je to nápravou :(

Uživatelský avatar
pavlik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Re: Klepaní volantu nad 90km/hod

Příspěvek od pavlik »

Nech si udělat geometrii a zkontroluj vůle v nápravě.

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od s4wyer »

Vladdo píše:pneumatika to nemoze bit ta by to robila maximalne cca do 50-60 km/h potom su tam uz velke otacky kolesa. bude to skvor tym vyvazenim :wink:
tohle je kravina...na f. scorpiu nám to při 110kmh silně klepalo a byla boule na zadní pneu :wink:
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Klepaní volantu nad 90km/hod

Příspěvek od molczik »

kelav píše:Tak jsem přezul letní bačkorky. Nyní jezdím na Firestonech, které byly doposud na diskách mého spolupracovníka - sám si je vychvaloval. Já říkám ano jsou super, až na ten volant - stále se to klepe. Takže je to nápravou :(
Nebo nakopnutym diskem třebas.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepaní volantu nad 90km/hod

Příspěvek od s4wyer »

molczik píše:
kelav píše:Tak jsem přezul letní bačkorky. Nyní jezdím na Firestonech, které byly doposud na diskách mého spolupracovníka - sám si je vychvaloval. Já říkám ano jsou super, až na ten volant - stále se to klepe. Takže je to nápravou :(
Nebo nakopnutym diskem třebas.
tak to by se ale odstranilo vyvážením ne? :roll: 8O
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
kelav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Klepaní volantu nad 90km/hod

Příspěvek od kelav »

Diskama to není, zkoušel jsem je prohodit - přední za zadní. Furt není čas s tím něco dělat. Až ho bude víc, tak to pujde na geometrii, a pak se uvidí... vezmu to vylučovací metodou. Akorát mám strach, abych to nedal do servisu a nakonec to nebylo nějakou kravinkou, zatímco by mně v servisu vyměnili mrtě jiných věcí za krutý prachy - což je v dnešní době u servisáků normální.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Klepaní volantu nad 90km/hod

Příspěvek od molczik »

s4wyer píše:
molczik píše: Nebo nakopnutym diskem třebas.
tak to by se ale odstranilo vyvážením ne? :roll: 8O
Nemusí vždycky. Už jsem zažil případy kdy se kolo na vyvažovačce ani nehlo a pak ve velkejch rychlostech házelo.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Klepaní volantu nad 90km/hod

Příspěvek od molczik »

kelav píše:Diskama to není, zkoušel jsem je prohodit - přední za zadní. Furt není čas s tím něco dělat. Až ho bude víc, tak to pujde na geometrii, a pak se uvidí... vezmu to vylučovací metodou. Akorát mám strach, abych to nedal do servisu a nakonec to nebylo nějakou kravinkou, zatímco by mně v servisu vyměnili mrtě jiných věcí za krutý prachy - což je v dnešní době u servisáků normální.
Tak to pojďme vzít vyločovací metodou nejdřív alespon tady teoreticky. Jak jsou na tom:

- disky
- gumy
- čepy
- kotouče
- ramena (jesi tam někde neni vule)
- poloosy, homokineťáky

Tohle všechno muže to házení způsobovat.. a možná i další věci. Jo a taky je třeba mít na paměti, že ne každej pneuservis UMÍ ty kola vyvážit a když je auto na vyvážení kol hodně citlivý, tak to pak fakt neni sranda se trefit.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Klepaní volantu nad 90km/hod

Příspěvek od ron »

hele mi napadá, jestli jsou to hliníkáče a univerzál střed. díra, nechybí středící kroužky???? ty by bylo přesně ono
sorry za OT
Golf a Polo - naše VW rodina
golf však stále ve výstavbě
teď navíc ještě polo s batohem - Cordoba SX....a přibyl další golf - tentokrát IV.

Uživatelský avatar
kelav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Klepaní volantu nad 90km/hod

Příspěvek od kelav »

Přátelé, přezul jsem na zimní bačkory. 13" se zimníma pneu. A to byste nevěřili, je po vibracích a klepání volantu. Vypadá to, že to bylo diskama, ačkoliv mi to nedá, protože jsem je přehazoval (přední za zadní) a stále to dělalo.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Klepaní volantu nad 90km/hod

Příspěvek od molczik »

kelav píše:Přátelé, přezul jsem na zimní bačkory. 13" se zimníma pneu. A to byste nevěřili, je po vibracích a klepání volantu. Vypadá to, že to bylo diskama, ačkoliv mi to nedá, protože jsem je přehazoval (přední za zadní) a stále to dělalo.
No, doufej že to těma diskama bylo ale taky nemuselo. Muže tam nepatrně vibrovat něco jiného, ale ta zimní guma to "schová".. je dost měkká a navíc v 13". Když tam pak dáš menší profil gumy (letní) a větší disky, tak je to na vibrace náhlejší.

Teď být tebou, tak bych jezdil a neřešil a na jaře bych si pak pujčil od někoho všechna 4 kola (která jsou v pořádku), nasadil je tam a vyzkoušel jak se to chová. Pokud tomu kdo ti je pujčil nehází a tobě ano, chybka bude někde jinde. Pokud ale bude vše OK, tak to prostě bylo špatnejma kolama. Aspoň budeš mít jistotu.

Ať ti to frčí. :wink:
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
kelav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Klepaní volantu nad 90km/hod

Příspěvek od kelav »

JJ tak nějak to dopadne.

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“