Benzín v oleji

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Uživatelský avatar
mirjascik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.02.2006 21:02

Benzín v oleji

Příspěvek od mirjascik »

Prosím o radu. Do oleja sa mi dostáva benzín. Na krátkych trasách po meste mi stúpa hladina oleja / preniká doň benzín /. Hladina stúpne až nad rysku a po zahriatí motora začne na voľnobeh svietiť mazanie, lebo je riedky olej. / Musel som ho vymeniť /. Ale po prejdení cca 200 km na dlhej trati sa benzín z oleja stihne vypariť a všetko je ok. Ale predsa nebudem meniť olej každý druhý mesiac, alebo jazdiť zbytočne dlhé trasy. :( Kde môže byť problém? Mám VW polo clasic r.v. 98, 1,4i. Po napojení motora na PC je všetko okrem lambda sondy ok.

Uživatelský avatar
kelav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od kelav »

Ahoj, nedovedu si představit kudy by se benzín dostal do olejové vany - tedy k oleji. Napadá mě snad že by se to tam nějak dostalo během spalování? A víš, že to je benzín, nemůže to být jiná kapalina?

Uživatelský avatar
mirjascik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od mirjascik »

Urtčite je to benzín a tiež si myslím že to bude počas spalovania. Možno podpálený ventyl alebo vstreky. Ele zatial mi to nikto nevedel s určitosťou povedať.
:cry:

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Příspěvek od anacixem »

Pokud ti pere vstřikování tolik benzínu,že to nedokáže spálit,tak ten prebytek ti protejká skrz pístní kroužky.Taky jsem to řešil,sice na jiným VW ale to je snad všude stejný.Pokud máš Lambda sondu KO tak to teoreticky mohla dělat ona,i když jsem se s tím jetě nesetkal.
Lupo TDi ++
Sharan TDi

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“