Odhlučnění Pola 6N 1.9 SDi

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Uživatelský avatar
robils
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Odhlučnění Pola 6N 1.9 SDi

Příspěvek od robils »

Zdravím vás kolegové, koupil jsem manželce výše jmenované Polo. Sám mám Golfa 3 Tdi. Byl jsem překvapen o co Polo jede míň a je línější, ale hlavně o co MOC je hlučnější (především když stojí a jde na volnoběžné otáčky to v kabině úplně duní). Je otázkou jestli to je normální nebo je někde nějaká chyba. Zkuste prosím poradit na co se soustředit. Výfuk jsem prohlédl - podle všeho není děravý (hluk jde stejně z motorového prostoru), odhlučnění se zdá být všude kde má být. Díky

Uživatelský avatar
robils
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhlučnění Pola 6N 1.9 SDi

Příspěvek od robils »

Takže kdo byl na vojně zná: ODPOVÍM SI SÁM - já zaplať pánbůh nebyl. Nicméně našel jsem někde v diskuzi stejný problém u Pola 1.9 D. Silenbloky jsou jasné, ale DOKÁŽU SÁM ZVÝŠIT VOLNOBĚŽNÉ OTÁČKY U SDička? Pokud ano JAK???? Díky

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Re: Odhlučnění Pola 6N 1.9 SDi

Příspěvek od anacixem »

Tak silentbloky na motor zkontrolovat,co se týče toho volnoběhu tak na SDičku myslím že asi ne jedině přev VAG,ostatně tam i zjistíš jakej máš předvstřik apod.Kdyby to byl klasa Diesel tak si to uděláš sám. Napíchni to na kompa a uvidíš.
Lupo TDi ++
Sharan TDi

APAPI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 26.04.2008 18:54

Re: Odhlučnění Pola 6N 1.9 SDi

Příspěvek od APAPI »

robils píše:Zdravím vás kolegové, koupil jsem manželce výše jmenované Polo. Sám mám Golfa 3 Tdi. Byl jsem překvapen o co Polo jede míň a je línější, ale hlavně o co MOC je hlučnější (především když stojí a jde na volnoběžné otáčky to v kabině úplně duní). Je otázkou jestli to je normální nebo je někde nějaká chyba. Zkuste prosím poradit na co se soustředit. Výfuk jsem prohlédl - podle všeho není děravý (hluk jde stejně z motorového prostoru), odhlučnění se zdá být všude kde má být. Díky

Zdravím, já mám Polo, 1,9 D se stejným problémém.Silentbloky a výfuk jsou OK,ale hluku se nemohu zbavit. Poslední varianta je vadný dvouhmotový setrvačník.

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Re: Odhlučnění Pola 6N 1.9 SDi

Příspěvek od anacixem »

A má vůbec 6Nko dvouhmotu??? Osobně myslím že nemá a má normální spojku
Lupo TDi ++
Sharan TDi

APAPI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 26.04.2008 18:54

Re: Odhlučnění Pola 6N 1.9 SDi

Příspěvek od APAPI »

anacixem píše:A má vůbec 6Nko dvouhmotu??? Osobně myslím že nemá a má normální spojku

Já mám r.v. 1996 a také jsem věřil, že tam je standart setrvačník.
O to více jsem byl překvapen. V mém Polu je dvouhmota a cena okolo 15 000 Kč.
Takže než ho koupím, tak ho zusíme nejprve svařit dohromady a vyvážit.

yardus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.07.2008 16:17

Re: Odhlučnění Pola 6N 1.9 SDi

Příspěvek od yardus »

Mne sa SDI odhlucnilo po vymene roztrhnuteho katalyzatora. Povodne som tiez hladal zdroj hluku (to este katalyzator nebol roztrhnuty, iba asi upchaty ...), az jedneho dna nieco strelilo a auto zacalo hucat uplne nenormalne. Odveizol som to do servisu, vymenili katalyzator a cely vyfuk a je to ako nove auto :)

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“