automatická převodovka

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
taurus07
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 19.04.2008 14:36

automatická převodovka

Příspěvek od taurus07 »

Zdravím všechny "Poláky".Vlastním už měsíc Polo 6N 1,6 s automatem z roku 1999 a zatím se s tímto sympatickým autíčkem víceméně seznamuji.Koupil jsem si i knihu Jak na to,ale bohužel jsem nikde dosud neobjevil,jak se kontroluje hladina oleje v automatické převodovce a jak a kudy se olej dolévá.Prosím tedy o radu,případně další zkušenosti s provozem Pola s automatem.Můžete i na mail:taurus07@seznam.cz.Děkuji předem.

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Re: automatická převodovka

Příspěvek od anacixem »

taurus07 píše:Zdravím všechny "Poláky".Vlastním už měsíc Polo 6N 1,6 s automatem z roku 1999 a zatím se s tímto sympatickým autíčkem víceméně seznamuji.Koupil jsem si i knihu Jak na to,ale bohužel jsem nikde dosud neobjevil,jak se kontroluje hladina oleje v automatické převodovce a jak a kudy se olej dolévá.Prosím tedy o radu,případně další zkušenosti s provozem Pola s automatem.Můžete i na mail:taurus07@seznam.cz.Děkuji předem.
Tyhle automaty mají doživotní náplň ,vejde se tam 5,7L oleje,Olej by se do ní měl dolejvat zátkou která je z čelní přední strany převodovky.
Lupo TDi ++
Sharan TDi

taurus07
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 19.04.2008 14:36

Re: automatická převodovka

Příspěvek od taurus07 »

Dík za odpověď,já jsem si myslel,že je to zřejmě náplň dlouhodobá a to případné doplnění bude asi záležitost odborného servisu,už jsem jeden specializovaný objevil v Praze.Ještě mám prosbu,je to spíše poptávka i pro ostatní-na mém autíčku Polo 6N mám rozbitou takovou plastovou mřížku kolem mlhovek a ta mřížka je vcelku s mřížkou pod nárazníkem,tedy od jedné mlhovky ke druhé.Poptával jsem se v Auto Kelly,bohužel jí nemají ani v katalogu,stejně jsem dopadl v autorizovaném servisu VW.Nemůže jít o nákladný díl,ale je to nějaký zřejmě atypický kus,že to není v nabídce.Uvítám jakoukoliv radu,kde bych mohl tu mřížku sehnat a předem děkuji za odpověď.S pozdravem taurus07.

Uživatelský avatar
pavlik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Re: automatická převodovka

Příspěvek od pavlik »

Pokud je to origo mřížka tak ji v nabídce VW určitě má.Zkus ji vyfotit a dej sem foto.

taurus07
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 19.04.2008 14:36

mřížka u Pola 6N

Příspěvek od taurus07 »

Zdravím a děkuji za odpověď,jen jsem byl v poslední době tak zaneprázdněn,že jsem se k tomu obrázku dřív nedostal.Ale zato jsem neminul jediné Polo,aniž bych mu kouknul pod nárazník a zjistil jsem,že takovou mřížku kolem mlhovek,kterou potřebuji a zatím nemohu sehnat,má jen hodně málo těchto autíček,zřejmě mám nějaký mezityp..Zkusím přiložit fotku,ta mřížka je vcelku,je tam zacvaknuta takovými zámky a mlhovky jsou do ní zasazené.Fakt to nikde nemohu najít,zatím jsem ještě neměl čas navštívit nějaké vrakoviště.Pokud by někdo věděl,kde mřížku sehnat,budu vděčný za tip a děkuji předem.
Polo4.jpg

Uživatelský avatar
pavlik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Re: automatická převodovka

Příspěvek od pavlik »

A co na www.aci.cz tam mají všechny mřížky co se na pola 6N dávaly.

valentin75
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 12.03.2008 12:53
Bydliště: Prievidza,Slovensko

Re: automatická převodovka

Příspěvek od valentin75 »

Čo sa týka výmeny oleja v automate každý Ti povie niečo iné,podľa servisu VW mi tvrdili že je to doživotná náplň,ale nepovedali mi aká je životnosť.Ked som hladal dalej tak som zistil že na moje 6N2 automat je 120t.

taurus07
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 19.04.2008 14:36

Re: automatická převodovka

Příspěvek od taurus07 »

Dík za Vaše odpovědi,pokud se týká té automatické převodovky,tak asi bude nejlepší obrátit se po najetí cca 100000kmk na nějaký specializovaný servis,který přímo ty převodovky dělá,už jsem objevil asi 3 a nechat si tu kontrolu oleje,případně výměnu provést tam.Já mám Pólíčko teprve krátce a jak jsem zjistil,tak v automatu jich tu zase tolik není,tak se nemám ve svém okolí ani koho zeptat.
A pokud se týká té mřížky,nemají jí zatím ani v aci.cz,já nevím,je to nějaký atypický typ,auto bylo dovezeno z Německa a zatím jsem podobné s touto mřížkou nepotkal..Ještě jednou dík a pokud by někdo o té mřížce věděl,ozvěte se.Taurus07

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: automatická převodovka

Příspěvek od čapik »

hehe, mám to stejné, jen 1,4. Mám nalítano přes 75tis. a náplň nechám vyměnit. Ona je sice doživotní, ale pokud chceš minimalizovat poruchy té převodovky, je lepší to po čase měnit..
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: automatická převodovka

Příspěvek od Toxyz »

http://www.aukro.cz/item390630158_mrizk ... lo_vw.html

tady jedna mřížka je, sice asi bez děr na mlhovky ale to se daj určitě lehce vyříznout tak aby to k něčemu vypadalo :mrgreen: :wink:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: automatická převodovka

Příspěvek od Toxyz »

a ještě trochu infa z ETKY, ve VW tě bude stát 801Kč :roll:
Přílohy
mřížka.jpg
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

taurus07
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 19.04.2008 14:36

Re: automatická převodovka

Příspěvek od taurus07 »

Dík za super tip na Aukro,už mřížku mám,jen musím vyříznout otvory pro mlhovky.Ještě mám jednu prosbu,můžete mi někdo doporučit nějaký solidní servis,kde by mi vyměnili tu náplň do automatické převodovky,nejlépe Jč a Stč kraj?Dík předem.Taurus07

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“