Co Vám dělají kontrolky po zapnutí klíčku?

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Drda1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 05.08.2008 20:49
Bydliště: Okres Semily

Co Vám dělají kontrolky po zapnutí klíčku?

Příspěvek od Drda1 »

Koupil jsem Polo 1997, benzin, palivomer a teplomer nahore uprostred. Jde o to, že mi zhasne kontrolka mazání dřív než nastartuju motor... Někdo se v tom asi celkově vrtal. KOntrolka airbagu je mrtvá uplne. Airbagy tam jsou oba (koukal jsem). Jestli tam jsou nekde i jejich ridici jednotky nevim a zatim ani nevim kde bych mel hledat. Ale to bude asi ne jny tema.
Popiste mi prosim co se deje s Vasima kontrolkama po zapnuti klicku. U me sviti baterka, olej, voda, benzin, abs, airbagy nic :(. Potom zhasne ABS samo a po chvilince uplne nastejne zhasnou benzin, voda a olej! Jak kdyby to bylo zapojeno najednou. Diky za info.

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vám dělají kontrolky po zapnutí klíčku?

Příspěvek od Toxyz »

a je ta kontrolka na bagy zapojená? já ji měl taky po koupi odpojenou, byl vadnej kroužek pod volantem...takže by měla normálně svítit ....RJ je za středovým panelam pod topením, jakoby napravo od pedálu plynu

to mazání, mrkni třeba na snímač, u 1,4 16V je vpravo na bloku před rozdělovačem, ostatní motory nevím, ale je opatřen černým gumovým "zvonkem" pod ním je matka 24 a trčí z něj modrej/zelenej plastovej trn s konetorem...vede do nej jeden kábl, černej :wink:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
SwoBi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 215
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Jihlawa

Re: Co Vám dělají kontrolky po zapnutí klíčku?

Příspěvek od SwoBi »

Toxyz: Děláš si prd.l??? Já to koupil a když sem rozebíral palubku, zjistil sem že jspou též odpojený, tak sem je zapojil a co myslíš? Svítily... :lol: no a svítěj dodnes... na vagu mi to vyhodilo chybu: něco jako vysokej odpor pytle u řidiče, tak sme to s klukama smazali a ta chyba už tam není ale bagy svítěj pořád, nejspíš kroužek nebo prej si ř.j. pamatuje pokud byly bagy vystřelený a pak to pořád svítí...BTW kde si sehnal kroužek?

Drda1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 05.08.2008 20:49
Bydliště: Okres Semily

Re: Co Vám dělají kontrolky po zapnutí klíčku?

Příspěvek od Drda1 »

jak jako odpojená kontrolka? Dyt tam vede jen hafo malejch dratku do palubovky a jsou to diody. Nebo to jde nejak vypnout pred¨s VAG?

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vám dělají kontrolky po zapnutí klíčku?

Příspěvek od Toxyz »

Drda1 píše:jak jako odpojená kontrolka? Dyt tam vede jen hafo malejch dratku do palubovky a jsou to diody. Nebo to jde nejak vypnout pred¨s VAG?

počkej, kontrolka na airbagy je mezi těmi 4mi "čudlíky"(varovný blikače,, vyhřívání okna, ABS, bagy) napravo od přístrojovky :wink: ...teda nevím jak je to u new palubovky ale hádá stejně

SwoBi: jo je to tak, já to ale při koupi už věděl, protože auto bylo na VAGu, takže mi bylo jasný že to "chytře" vypojil :roll: ....házelo mě to taky tu chybu, příliš velkej odpor, po smazání ale hned vyskočila znovu, pak jsem zkusil jinej bag a to bylo to samý takže jsem začal schánět kroužek...našel ho matiass v annonci kde bylo na rozprodání celý polo :wink:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Drda1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 05.08.2008 20:49
Bydliště: Okres Semily

Re: Co Vám dělají kontrolky po zapnutí klíčku?

Příspěvek od Drda1 »

No ja mam tuhle palubku. viz foto. Kontorolka bude asi uz dioda. na abs je teda urcite dioda. MOhlo by to teda bejt odpojeny este u ty ridici jednotky? Zkusim ji najit. ma kazdej bag svou ridici jednotku nebo je jen jedna pro oba? (Asi bych potreboval bych knizku "jak na polo"...) Dik

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vám dělají kontrolky po zapnutí klíčku?

Příspěvek od Toxyz »

Drda1 píše:No ja mam tuhle palubku. viz foto. Kontorolka bude asi uz dioda. na abs je teda urcite dioda. MOhlo by to teda bejt odpojeny este u ty ridici jednotky? Zkusim ji najit. ma kazdej bag svou ridici jednotku nebo je jen jedna pro oba? (Asi bych potreboval bych knizku "jak na polo"...) Dik

hm tak asi jo.....každopádně zajeď na VAG než začneš něco dělat a budeš vědět víc

RJ je myslím jen jedna najdeš jí tam jak jsem říkal ...viz obr
Přílohy
bagy.jpg
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Co Vám dělají kontrolky po zapnutí klíčku?

Příspěvek od molczik »

Kontrolka na olej normálně po chvíli zhasíná a nemusíte ani startovat motor. To je normál.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
SwoBi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 215
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Jihlawa

Re: Co Vám dělají kontrolky po zapnutí klíčku?

Příspěvek od SwoBi »

SwoBi: jo je to tak, já to ale při koupi už věděl, protože auto bylo na VAGu, takže mi bylo jasný že to "chytře" vypojil :roll: ....házelo mě to taky tu chybu, příliš velkej odpor, po smazání ale hned vyskočila znovu, pak jsem zkusil jinej bag a to bylo to samý takže jsem začal schánět kroužek...našel ho matiass v annonci kde bylo na rozprodání celý polo :wink:[/quote]
A za kolik si ho koupil???

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vám dělají kontrolky po zapnutí klíčku?

Příspěvek od Toxyz »

SwoBi píše:SwoBi: jo je to tak, já to ale při koupi už věděl, protože auto bylo na VAGu, takže mi bylo jasný že to "chytře" vypojil :roll: ....házelo mě to taky tu chybu, příliš velkej odpor, po smazání ale hned vyskočila znovu, pak jsem zkusil jinej bag a to bylo to samý takže jsem začal schánět kroužek...našel ho matiass v annonci kde bylo na rozprodání celý polo :wink:
A za kolik si ho koupil???[/quote]

bral jsem víc dílů, takže mi to napočítal jako celek...ale myslím že tak 500 je obvyklá cena :wink:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“