polo 1,9sdi

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

kut
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 12.08.2008 12:32
Bydliště: Zlínsko,tel 724958027
Kontaktovat uživatele:

polo 1,9sdi

Příspěvek od kut »

Ahoj,chtěl bych si koupit classika1,9sdi,rok 96 nebo 97 podle stavu a peněz.Chci se zeptat jestli je to dobrá volba,nebo mě od toho raději odradíte.Nemáte nějaky odkazy na toto auto,ve vyhledávači mě to najde jen nové auta.A ještě jestli někdo vý,jak velkou to má nádrž,diky moc

Uživatelský avatar
Stepan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: polo 1,9sdi

Příspěvek od Stepan »

ja zesve zkusenosti-mam 1.9D bych to uz neska nechtel-ma to polovicni vykon co tdi v tom samem objemu a povinne platis stejne a je to ranec za tenhle obsah,olej se musi menit pravidelne aby to slapalo,je to tezke a hlucne,to uz radsi 1.4tdi ale ropu bez turba bych uz neska nechtel,tot muj NAZOR :)

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: polo 1,9sdi

Příspěvek od molczik »

Já mam úplně opačnej. Motor 1.9D je sice už dneska už aut, ale s Polem 6N pěkně cvičí. V autě má pak řidič pocit, že řídí o třídu větší káru (slušnej krouťák atd.). Hlavní je taky to, že ten motor je "klasika", takže se tam nemá prakticky co rozbít. Důležitý je ale pravidelný servis. (ale to u všech takovýhle aut)

ad 1.9 SDI: Těch bylo v 6N podstatně míň a až v těch posledních ročnících. To už je modernější motor, ale jede prakticky stejně.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: polo 1,9sdi

Příspěvek od molczik »

PS: Kdyby mi dal někdo na výběr jestli 1.4 TDI nebo 1.9 SDI, tak jdu do toho SDI. :wink:
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

kut
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 12.08.2008 12:32
Bydliště: Zlínsko,tel 724958027
Kontaktovat uživatele:

Re: polo 1,9sdi

Příspěvek od kut »

tak tdi v tak starem autě bych nechtěl,furt je lepší 200 v D než v TDI.Jediny co mě vadí,tak je hodně málo místa v zadu,měl jsem předtím felicii a ta má na nohy daleko více prostoru(

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: polo 1,9sdi

Příspěvek od molczik »

kut píše:tak tdi v tak starem autě bych nechtěl,furt je lepší 200 v D než v TDI.Jediny co mě vadí,tak je hodně málo místa v zadu,měl jsem předtím felicii a ta má na nohy daleko více prostoru(
Tak buď si chceš koupit Polo a nebo ti jde o místo vzadu. :wink:

btw: Do 6N se TDI vubec nedával, možná do Classicu. Většina 6N jsou 1.9D nebo vovější 1.9 SDI, ale těch už je míň. (1.4 TDI se dával až do 6N2, což je rok 99-01)
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Stepan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: polo 1,9sdi

Příspěvek od Stepan »

hele a u tech SDI uz se prevodovky nesypou tak jako u Decka ne??jinak souhlasim s tim ze motor je neznicitelnej ale chce to zachazeni a servis no,ja tam mam uz 215kkm a furt jede pekne,s tim ze to s polem cvici,to je asi kazdyho opravdu vlastni nazor,pac oproti 1.4TDI co sme meli v 9N3 tak to je lenoch :D

Uživatelský avatar
Muroň
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 29.05.2008 22:56
Bydliště: Praha

Re: polo 1,9sdi

Příspěvek od Muroň »

Kute, na své polo classic jsem psal recezi, kterou mi na tipcars ještě nevyvěsili, jestli chceš (potvrď sem), pošlu ti ji do mailu. Mám novější verzi 6KV2 a v TDi, což jede krásně a na dálnici porážim i báwy (no, na silnější než 316 a 318 si nedovolím). Když mi odcházela váha vzduchu, tak to táhlo zhruba jako 1,9 D a pro běžné ježdění to stačlo. Kvalita zpracování je slušná (i když je to vyrobené ve španělsku). Místa pro nohy vzadu je opravdu málo, kufr je obrovský, jen úzký vstupní otvor. Když narazíš na zachovalý kus, proč ne.
Das Auto Emoción

Uživatelský avatar
Sanka
Pilot
Pilot
Příspěvky: 816
Registrován: 06.01.2008 21:42
Bydliště: čáslav city
Kontaktovat uživatele:

Re: polo 1,9sdi

Příspěvek od Sanka »

Mam 1.9 SDI classica rv 98. sice si tak nejak rikam ze mu turbo chybi ale pokud nejsi vylozene zavodnik tak to jede pekne... a kdyz chces svizne tag pokud si ho drzis v mezi 2 a 3 tis ot./min v kroutaku tak taky jede velice pekne. Na SDI to nema zas tak spatnou akcelaraci ale je to dane kratkou prevodovkou a to zase ubira na max. rychlosti - V max 156 km/hod (podle tech.) a priznam se ze pri 100km/hod mam na petku nekde kolem 2,5 tis ot./min (doufam ze si to nepletu) ale chci rict ze ve stovce uz bych daval sestku.
Mam nalitano 246 tis. km motor OK a to mu dost davam ale je to nezmar, jen prevodovka pozlobila a vylomil se zoubek na zpatecce tagze sem proplachoval skrin a vypustil zbyteky zoubku a ted schanim jinou, zatim mi zpatecka cvaka ...ale jede :wink: Nadrz je myslim 38 litru ale 40 v pohode ;) rezerva je 7 litru.
NON-STOP odtah,autodoprava, půjčování podvalu736 484 164
Střední čechy - čáslavsko, kolínsko, kutnohorsko nebo cela ČR :)

e-mail: autodoprava.valena@gmail.com

kut
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 12.08.2008 12:32
Bydliště: Zlínsko,tel 724958027
Kontaktovat uživatele:

Re: polo 1,9sdi

Příspěvek od kut »

díky moc)

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: polo 1,9sdi

Příspěvek od molczik »

Stepan píše:hele a u tech SDI uz se prevodovky nesypou tak jako u Decka ne??jinak souhlasim s tim ze motor je neznicitelnej ale chce to zachazeni a servis no,ja tam mam uz 215kkm a furt jede pekne,s tim ze to s polem cvici,to je asi kazdyho opravdu vlastni nazor,pac oproti 1.4TDI co sme meli v 9N3 tak to je lenoch :D
Nevím o tom, že by se u Déčka nějak závažně sypaly převodovky. Známej když prodával Vento s tímhle motorem (dročku), tak měl najeto 580 tisíc a do převodovky se nasahalo. Já když prodával své 6N, tak to mělo kolem 200 a převodovka taky makala skvěle.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Fuckjub
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: polo 1,9sdi

Příspěvek od Fuckjub »

Myslim že rozdíl mezi 1,9sdi a 1,4TDi je to ano.... ale u 14ky je jediná nevýhoda a to je cena... a asi je ta cena určo na místě jelikož povinné ručení je na rozdíl od 19ky o dvě třídy nižší a to jest cca o 6000kč za rok méně myslim že spotřeba 4litry na 100Km s timto výkonem jaký ma 1,4 tak se nedá srovnávat s něakou línou 19kou... omlouvám se jestli jsem někoho urazil ale 19ku by jsem leda tak hodil ze skály..:)))) než aby jsem stim jezdil...

Uživatelský avatar
Sanka
Pilot
Pilot
Příspěvky: 816
Registrován: 06.01.2008 21:42
Bydliště: čáslav city
Kontaktovat uživatele:

Re: polo 1,9sdi

Příspěvek od Sanka »

Fuckjub píše:Myslim že rozdíl mezi 1,9sdi a 1,4TDi je to ano.... ale u 14ky je jediná nevýhoda a to je cena... a asi je ta cena určo na místě jelikož povinné ručení je na rozdíl od 19ky o dvě třídy nižší a to jest cca o 6000kč za rok méně myslim že spotřeba 4litry na 100Km s timto výkonem jaký ma 1,4 tak se nedá srovnávat s něakou línou 19kou... omlouvám se jestli jsem někoho urazil ale 19ku by jsem leda tak hodil ze skály..:)))) než aby jsem stim jezdil...
Mam 19 a s tvym nazorem souhlasim, mel sem tu cest protahnout fakbu 1,4TDI (to by mel byt stejny concernovy motor ne? ) no a prekvapilo me to! je to teda mensi auto nez classic ale cvici to s tim velice pekne...ale zase turbo no jak budou motory s poruchovosti atd, zas tak dlouho tyhle maly motory nedelaji ne? bo jak dlouho uz se to montuje?
NON-STOP odtah,autodoprava, půjčování podvalu736 484 164
Střední čechy - čáslavsko, kolínsko, kutnohorsko nebo cela ČR :)

e-mail: autodoprava.valena@gmail.com

Uživatelský avatar
Sanka
Pilot
Pilot
Příspěvky: 816
Registrován: 06.01.2008 21:42
Bydliště: čáslav city
Kontaktovat uživatele:

Re: polo 1,9sdi

Příspěvek od Sanka »

kut píše:díky moc)
Jinak neni zac a az koupis, jestli koupis pochlub se a neboj se pripadne na neco ptat....
NON-STOP odtah,autodoprava, půjčování podvalu736 484 164
Střední čechy - čáslavsko, kolínsko, kutnohorsko nebo cela ČR :)

e-mail: autodoprava.valena@gmail.com

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: polo 1,9sdi

Příspěvek od molczik »

Fuckjub píše:Myslim že rozdíl mezi 1,9sdi a 1,4TDi je to ano.... ale u 14ky je jediná nevýhoda a to je cena... a asi je ta cena určo na místě jelikož povinné ručení je na rozdíl od 19ky o dvě třídy nižší a to jest cca o 6000kč za rok méně myslim že spotřeba 4litry na 100Km s timto výkonem jaký ma 1,4 tak se nedá srovnávat s něakou línou 19kou... omlouvám se jestli jsem někoho urazil ale 19ku by jsem leda tak hodil ze skály..:)))) než aby jsem stim jezdil...
Mě stačí u 1.4 TDI ten zvuk tříválce a měl bych jasno. :wink: Jinak na spotřebu jsou ty motory plus/minus stejné, protože každej tej 1.4ce šlape na krk jak blázen. Co se ale týče povinného ručení, tak tam to 1.4TDI vyhrává...to je jasný. Bohužel chybí zmíněný 4. válec. :?
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“