Zahrčení při zařazení zpátečky Polo Classic 1.6 55kW rv.1998

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jáša
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 03.04.2008 22:39
Bydliště: Brnooo
Kontaktovat uživatele:

Zahrčení při zařazení zpátečky Polo Classic 1.6 55kW rv.1998

Příspěvek od Jáša »

Ahoj lidičky, mám VW Polo Classic 1.6 55kW rv.1998 a když mám normálně sešlápnutou spojku a řadím zpátečku tak se občas ozve zahrčení jako kdybych to tam narval přes zuby bez spojky, ale ne tak strašně nahlas. Zkoušel jsem to několikrát a dával jsem si pozor že spojka byla opravdu uplně na podlaze a stál jsem na brzdě... Jsem z toho nervní, bojim se aby časem nepřišel den kdy už tam ta zpátečka neskočí... :| Máte s tímto někdo nějakou zkušenost, víte co by to mohlo být, nějaká rada apod...? Předem moc díky za všechny odpovědi! :wink:

Uživatelský avatar
Sanka
Pilot
Pilot
Příspěvky: 816
Registrován: 06.01.2008 21:42
Bydliště: čáslav city
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrčení při zařazení zpátečky Polo Classic 1.6 55kW rv.1998

Příspěvek od Sanka »

Jáša píše:Ahoj lidičky, mám VW Polo Classic 1.6 55kW rv.1998 a když mám normálně sešlápnutou spojku a řadím zpátečku tak se občas ozve zahrčení jako kdybych to tam narval přes zuby bez spojky, ale ne tak strašně nahlas. Zkoušel jsem to několikrát a dával jsem si pozor že spojka byla opravdu uplně na podlaze a stál jsem na brzdě... Jsem z toho nervní, bojim se aby časem nepřišel den kdy už tam ta zpátečka neskočí... :| Máte s tímto někdo nějakou zkušenost, víte co by to mohlo být, nějaká rada apod...? Předem moc díky za všechny odpovědi! :wink:
Nevim jestli to s tim souvisi ale me se nestalo ze by mi tam zpatecka nesla ale nedavno se mi z ni vylomilo par zoubku a ted to neprijemne cvaka pri couvani :? nejhorsi je ze nemuzu sehnat jinou prevodovku :cry:
ale jeste k te tve zkus vyslapnout spojku jestli to bude taky delat..
NON-STOP odtah,autodoprava, půjčování podvalu736 484 164
Střední čechy - čáslavsko, kolínsko, kutnohorsko nebo cela ČR :)

e-mail: autodoprava.valena@gmail.com

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrčení při zařazení zpátečky Polo Classic 1.6 55kW rv.1998

Příspěvek od Toxyz »

mě se to taky stává, ale je to fakt výjímečná věc.
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Jáša
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 03.04.2008 22:39
Bydliště: Brnooo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrčení při zařazení zpátečky Polo Classic 1.6 55kW rv.1998

Příspěvek od Jáša »

:roll: No když už jsme u toho, tak při řazení mi něco trošku vrže, jako kdyby pružinka nebo co. Dělá to i při zařazené rychlosti když trošku hýbu s řadící pákou. Neutrál má nějaký vypínací pružinky ne? Nemohlo by to být ono, nebo něco jinýho?

Uživatelský avatar
Jáša
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 03.04.2008 22:39
Bydliště: Brnooo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrčení při zařazení zpátečky Polo Classic 1.6 55kW rv.1998

Příspěvek od Jáša »

Pomoooc! :cry: Teď jsem přijel domů, řadim zpátečku a řachlo to už o dost hlasitěji...! :cry: Co s tim je, poraďte prosííííím...?! :?

Uživatelský avatar
misko566
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 06.08.2008 13:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrčení při zařazení zpátečky Polo Classic 1.6 55kW rv.1998

Příspěvek od misko566 »

A spravi to aj ked slapnes spojku das neutral vymacknes spojku znovu ju stlacis a potom zaradis?


Ked zaskripu zuby v spiatocke nie je to nic vynimocne spiatocka nema synchron a pri rychlom zaradeni sa ozubene kolesa este tocia a ked sa do nich snazi zapadnut koleso ktore stoji tak to zaskrime

Uživatelský avatar
Jáša
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 03.04.2008 22:39
Bydliště: Brnooo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrčení při zařazení zpátečky Polo Classic 1.6 55kW rv.1998

Příspěvek od Jáša »

misko566 píše:A spravi to aj ked slapnes spojku das neutral vymacknes spojku znovu ju stlacis a potom zaradis?


Ked zaskripu zuby v spiatocke nie je to nic vynimocne spiatocka nema synchron a pri rychlom zaradeni sa ozubene kolesa este tocia a ked sa do nich snazi zapadnut koleso ktore stoji tak to zaskrime
Jo dělá to i po vyšlápnutí spojky jak říkáš... :| Nevadilo by mi kdyby to udělalo občas, ale je to celkem častý... :cry:

Uživatelský avatar
misko566
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 06.08.2008 13:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrčení při zařazení zpátečky Polo Classic 1.6 55kW rv.1998

Příspěvek od misko566 »

hmm

Mas dve moznosti bud navstivis poriadny servis a pozru sa na to ale pravdepodobne ti poradia nevsimat si to lebo prevodovka ked sa raz rozobere uz ju nikdo neda do takeho stavu ako bola.

Alebo zohnat novu prevodovku.

Ak to mas jednoduchu chybu tak ti ju v servise odstrania ale ak to je cosi horsie urcite sa v nej nebudu chciet sparat. A oprava u nejakych profikov ta vyde drahsie nez nova prevodovka niekde s ebay-u.

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Zahrčení při zařazení zpátečky Polo Classic 1.6 55kW rv.1998

Příspěvek od PoloTom »

hmmm tak jak to dopadlo s tou zpátečkou?? Koukám,že příspěvek je trošku staršího data.Já jsem to taky zkoumal když jsem pořídil Polo. Měl jsem (asi) to stejný a nakonec řešení bylo velice prozaické.Pročetl jsem si manuál k autu a tam se jasně píše, že je třeba sešlápnout spojku až na podlahu, chvíli vyčkat a pak tam šoupnou zpátečku.Od té doby se mi už žádné cvaknutí či podobné zvuky při řazení zpátečky neozývá. I když je pravda, že mi tam občas taky jaksi nejde.Ale to se stane jen výjimečně.

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Re: Zahrčení při zařazení zpátečky Polo Classic 1.6 55kW rv.1998

Příspěvek od anacixem »

Myslim že už ta zpátečka nikoho nezajímá

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=27&t=93354
Lupo TDi ++
Sharan TDi

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“