VW Polo 1997 - 1.0 37KW - tepání u motoru

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
tifo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.01.2008 12:50

VW Polo 1997 - 1.0 37KW - tepání u motoru

Příspěvek od tifo »

Ahoj lidi prosím mám problém s autem - začalo se mi objevovat tepáí v části motoru, ale žádný mechanik mi není schopý říci co to je, nejprve si mysleli, že to je to hydrulickými zvedátky ventilů a tak jsem je nechali vyměnit vč. oleje. (fakt bezva oprava na peníze),ale vůbec se to nezměnilo.
Zvuky se nejvíce objevují při zahřátí na 90°C to jsou slyšet fakt hodně v oblasti motoru. Před tím než se to zahřeje jsou ty samé zvuky slyšet při opravdu lehkým sešlápnutí plynu - pak je toto tepání slyšet mírně, ale zrychlené. Po zahřátí je to dost hlučné při zastavení v klidém stavu vozidla - neutrálu. Prosím můžete mi někdo poradit - už jednou jsem tady dostala fakt dobrou radu kdy si mechanik nevěděl rady a po konzultaci zde závada byla objevena.

Jo začlo to tedy aspoň jsem to postřehla po nové kompletní výměně oleje - prý mi tam dali . valvoline 10W40 - (před tím jsem tam měla havoline texaso 10W40 - to bylo v pohodě.)
najeto má cca 110.000km

Je to prostě zvláštní tepání u motoru - při poslechu na vícero místech u motoru to vypadá, že to jde od černého deklu motoru. Díky všem za rady předem

ajakoamper
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 25.05.2008 08:46
Bydliště: Choceň

Re: VW Polo 1997 - 1.0 37KW - tepání u motoru

Příspěvek od ajakoamper »

To je dost dobrý popis, je z toho hodně poznat, může to být cokoliv. Trochu to přibliž a urči rychlost a sílu tepání. Popřípadě sundej ten plastovej dekl (ať se alespúoň koukneš co tam máš za motor) a vezmi si kus násady tak 0,5m ( ať nejsi až u sousedu) a postupně přikládej na různá místa na motoru, kde si myslíš, že by to mohlo dělat. Tam kde to bude neintenzivnější tam bude pravděpodobně problém.Poslechni si motor i zespoda, prostě se tomu chvilku věnuj
Pokud to dělá méně když je to teplé, viděl bych to na něco, co bude asi přidřené, nebo bude mít velkou vůli.

tifo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.01.2008 12:50

Re: VW Polo 1997 - 1.0 37KW - tepání u motoru

Příspěvek od tifo »

NO CO SE TÝČE RYCHLOSTI TEPÁNÍ JE TO CCA PO VTEŘINĚ. NEJVÍCE TO JE SLYŠET PO ZAHŘÁTÍ MOTORU - OD 90° TO S NÁSADOU JSEM UZ ZKOUŠELA - NEJLEPŠÍ JE NÁSADA OD KLADIVA. PŘIJDE MI, ŽE TO JDE STÁLE OD TĚCH ZDVIHÁTEK CO JSME VYMĚNILI A PROTO JE TO TAKOVÉ ZVLÁŠTNÍ. /PŘI STUDENÉM MOTORU JE TO SLYŠET KDYŽ VELMI LEHCE ŠLAPU NA PLYN - ALE JE TO RYCHLÉ A PO ZAHŘÁTÍ JE TO UŽ SLYŠET PŘI NEUTRÁLU - SAMOZŘEJMĚ NEJLÉPE V KLIDU/

ajakoamper
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 25.05.2008 08:46
Bydliště: Choceň

Re: VW Polo 1997 - 1.0 37KW - tepání u motoru

Příspěvek od ajakoamper »

A ZRYCHLUJE SE TO PO PŘIDÁNÍ PLYNU?Protože pokud to dělá po vteřině, asi to nebude problém v motoru, motor (klika) se otočí za min 600 krát, což je 10krát za sekundu apokud to vidělíš pracovními otáčky kliky tak 5krát za sekundu.

tifo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.01.2008 12:50

Re: VW Polo 1997 - 1.0 37KW - tepání u motoru

Příspěvek od tifo »

NO JSEM TO TROCHU PŘEHNALA S TOU VTEŘINOU :-) JE TO CCA OPRAVDU TĚCH 5 TEPŮ ZA SEKUNDU V NEUTRÁLU A PŘI TOM MÍRNÉM SEŠLÁPNUTÍ PLYNU JE TO RYCHLEJŠÍ - VELMI RYCHLÉ.

tifo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.01.2008 12:50

Re: VW Polo 1997 - 1.0 37KW - tepání u motoru

Příspěvek od tifo »

tak jsem byla na měření tlaku oleje - a to je v pohodě, prý to vypadá na výměnu geohlavy a pístních kroužků - no abych to nedělala zase zbytečně. nevíte někdo co s tím? máte někdo zkušenost. Stále to klepe a je teda fakt, že se to ozývá do výfuku. S přední části motoru do výfuku. tak jestli fakt nebude v háji ten ventil. prosím poraďte díky

ajakoamper
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 25.05.2008 08:46
Bydliště: Choceň

Re: VW Polo 1997 - 1.0 37KW - tepání u motoru

Příspěvek od ajakoamper »

Ještě mne napadlo, že by to mohlo mizerně zapalovat. Co takhle kabely a svíčky. STAV????

tifo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.01.2008 12:50

Re: VW Polo 1997 - 1.0 37KW - tepání u motoru

Příspěvek od tifo »

no podívat se můžu, ale nemyslím si, že by to bylo tím. tepá to od motoru po zahřátí. od 90°C je to hlasité.

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“