Polo 2007, neklidné na nerovnostech

rv. 2001-2008

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Piskot78
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.06.2009 09:32

Polo 2007, neklidné na nerovnostech

Příspěvek od Piskot78 »

Jako nováček zdravím všechny místní "guru" a prosím o radu.
Mám nově polo 2007, 1.4, 44kw, 165 gumy continental, 35 000 km. Před tím jsem měl velkýho kombíka (daewoo nubira).
Co mě překvapilo jsou jiné jízdní vlastnosti na nerovnostech. (no ono je to asi samozřejmé ;-) )

Co mě trápí je opravdu neklidné chování při přejezdu nějaké i menší díry na rovince od cca 80 km/h výše, přední kola pěkně tak nějak zacukaj, musím pevně držet volant.
To samé i v zatáčce, pokud je tam nějaká díra, či nerovnost. Kolo které to přejede jakoby uskočí. Dost nepříjemné. Na hladké silnici jinak auto nijak neplave, chová se dobře.
Je možné že u těchto malých aut je to normální? Ve velkým kombíku jsem to neřešil, ten prostě jel dál.
Je možné že po 35000 km něco odchází na podvozku?
Jinak auto je služební, dobře servisované.

Díky moc všem za zkušenosti

Uživatelský avatar
filda2003
Závodník
Závodník
Příspěvky: 540
Registrován: 13.10.2007 18:40
Bydliště: Valašské Meziříčí / Zlín

Re: Polo 2007, neklidné na nerovnostech

Příspěvek od filda2003 »

Spíš mě napadá, že na nubiře si měl určitě širší pneu tak jsi do malých děr nejvel celou šířkou disku. Případně by ti možná pomohla rozpěrná tyč. Ale nechám radši, aby ti poradili větší profíci.
VW Polo 6N 1.0i > VW Bora 1.9TDI > Audi A6 C5 Quattro 2.5TDI S-LINE > Škoda Octavia I 1.9TDI > Škoda Octavia I 1.6i SR > VW Jetta 1.9TDI CL > VW Touran 1T3 2.0TDI LIFE

laznickj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 18.10.2008 10:28
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Polo 2007, neklidné na nerovnostech

Příspěvek od laznickj »

Tak polo má rozhodně menší rozvor a je o dost lehčí. Taky má určitě tvrdší tlumiče než nubira. Zkus srovnat jízdní vlastnosti na dobré cestě a uvidíš rozdíl v držení. Rozhodně polo pojede zatáčkou rychleji. Malá auta na cestě prostě poskakují a je to normální.

Odpovědět

Zpět na „Polo 9N/9N3“