Vibrace volantu

rv. 2001-2008

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
xxsonicxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 06.05.2008 09:32

Vibrace volantu

Příspěvek od xxsonicxx »

Zdravím, u rok starého 9N3 stále sleduji vibrace volantu. Není to až taková hrůza, ale štve to. Začíná to zhruba při 60km/h až zhruba do 130Km/h. Kola i pneu (Ronal+Michelin saver) jsou nová-dvakrát převažovaná. Stéjný problém jsem měl hned po koupi auta a řešilo se to reklamací pneu (Conti), protože podle Barumu, prý vykazovaly výškovou házivost. Na zimních byl docela klid, ale teď na letních to pozoruji znova. Mám podezření, že hlavní problém bude jinde, ale podle STK čepy OK, silenbloky na ramenách OK, test tlumičů OK. V poslední době se ozývá nějaké poklepávání od lévé části motoru, hlavně na nerovnostech a při vymáčknutí spojky- když se motor dostane ze záběru nebo do záběru, mám podezření na silenblok převodovky, ale to asi nemá s volanten nic společného. Můžou ty vibrace dělat i zvlněné kotouče?? Za nějaké nápady díky

Uživatelský avatar
HrusinT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 06.02.2009 17:49

Re: Vibrace volantu

Příspěvek od HrusinT »

můžou to dělat kotouče jestli tam máš nějakou levnou náhradu tak kup dražší mám dobrou zkušenost s brembo max a nebo by to mohla dělat špatná poloosa hodně zdaru :shv:

xxsonicxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 06.05.2008 09:32

Re: Vibrace volantu

Příspěvek od xxsonicxx »

No, s těmi kotouči to souvislost mít může, protože při přibržďování z větší rychlosti, ale jen takové lechtání brzdy, se ten volant rozvibruje docela slušně. Při prudkém brždění se to zatím zdá v pohodě. Auto je ještě v záruce ,najeto 20tkm, takže snad reklamačka, ale v VW budou jistě tvrdit ,že kotouče jsou OK. Má někdo tip, kde by mi mohli změřit a potvrdit ,že ty kotouče jsou v prde....li ? Jsem z Opavska. Díky

Uživatelský avatar
HrusinT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 06.02.2009 17:49

Re: Vibrace volantu

Příspěvek od HrusinT »

jedině je vyndat a zkusit je roztočit na soustruhu a lehce je líznout nožem pak poznáš jestli jsou křivý ale to by ti pak nemuseli uznat reklamaci ve VW

Odpovědět

Zpět na „Polo 9N/9N3“