Polo 9N 1.4/16V 55kW

rv. 2001-2008

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Uživatelský avatar
mirko55
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipt. Mikuláš, Slovensko

Polo 9N 1.4/16V 55kW

Příspěvek od mirko55 »

Ahojte, mám Polo 9N, motor 1.4/16V 55kW, typ BBY. Mám najazdené 38000 km, chcem vymeniť sviečky, sice v návode píšu, že majú vydržať 60000 km, zdá sa mi to moc. Aké máte s tým skúsenosti a aký typ sviečok by ste mi doporučili? A tiež, ak máte niekto skúsenosť s výmenou - treba tam nejaký špeciálny kľúč? Sú na nich navrchu zacvaknuté VN moduly. ďakujem :)

Uživatelský avatar
buraccio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od buraccio »

Vitaj Pólisto! :wink:

tož mám uplně ten samý motor co ty. Měl jsem tam originál svíčky AUDI/VW http://www.riderevolution.com/pc-2662-4 ... ndard.aspx . . . asi před měsícem jsem je nechal vyměnit, dle servisního plánu (mám najeto 100.000km a nejaký drobný). Nedělal jsem to v autorizovaným servisu VW ale přes známýho. Dali mně tam BRISK DX15LTC-1. Když si dáš stránky BRISKu http://www.brisk.cz jsou tam odkazy na PRODUKTY/ZAPALOVACÍ SVÍČKY a tam je pak katalog, kde si vybereš přesně typ modelu svýho auta. U POLA 9N /BBY/ je možnost ještě dalších svíček BRISK . . tuning a platinum. V tom katalogu to máš napsaný, tak se na to mrkni. Čauvec . . . :wink:

P.S. S výměnou svíček Ti ale neporadím. Nerozumím tomu zas tak, abych mohl v tomto směru dávat rady. Ještě sem chodí JUKY. Ten má taky POLO 9N, třebas se ozve.
* Big City Life! *

Uživatelský avatar
juky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.02.2006 21:02

vymena sviecok

Příspěvek od juky »

Ahoj ja som menil teraz sviecky NGK sada 830 SK podla katalogu...
vymena je nasledovna das dole velky plastovy kryt a uvidis hlavu motora....rozopnes poistne kanaliky v ktorych idu kable a vytiahnes tie plastove kocky ktore su vlastne fajky na sviecky a potom svieckovym klucom vymenis sviecky a das to naspet....celkovy cas cca 20 min vela zdaru
prip info priamo na mail juky@inmail.sk" target="_blank javascript:emoticon(':lol:')

Odpovědět

Zpět na „Polo 9N/9N3“