Vrzganie v prednej naprave

rv. 2001-2008

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
dodok
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 05.12.2010 20:38

Vrzganie v prednej naprave

Příspěvek od dodok »

Mam Polo 2004 1,2 47 kw 63000km . Ak auto stojí a jemne točím volantom tak je to počuť iba v určitom mieste ak je volant vytočeny na jednu alebo druhu stranu.Za jazdy to počuť pri každej nerovnosti. Silenbloky na ramenach som skontroloval vizualne a vyzeraju dobre .Najprv mi to začalo robiť iba keď pršalo ale teraz keď je takato zima to robí stále....Poraďte prosim čo najkonkretnejšie.

luigi1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 12.09.2010 01:15
Bydliště: Stupava

Re: Vrzganie v prednej naprave

Příspěvek od luigi1 »

no nieco take mam aj ja a robia mi to kotučove brzdy .. tak sa mrkni na to zhod kolesa a skus snimi pohybat ci nebudes nieco pocut ..
mne to robi v podstate vzdy ked idem cez nerovnosti ..

dodok
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 05.12.2010 20:38

Re: Vrzganie v prednej naprave

Příspěvek od dodok »

Brzdy to asi nebudu ,lebo mi to robi ked otačam kolesami a auto pri tom stoji na rovine a je nebrzdene .Niekto hovori že by to mohli byť gumičky na silenblokoch alebo na ramenach ,mne to začalo robiť keď bolo vonku vlhko a chladno....

Uživatelský avatar
vitusmotuz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 26.01.2009 11:06
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Vrzganie v prednej naprave

Příspěvek od vitusmotuz »

este by som riesil hornu otoc ulozenie tlmica 8)
ObrázekObrázek Obrázek Obrázek

regmysoft
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 03.11.2008 01:03

Re: Vrzganie v prednej naprave

Příspěvek od regmysoft »

dodok píše:Mam Polo 2004 1,2 47 kw 63000km . Ak auto stojí a jemne točím volantom tak je to počuť iba v určitom mieste ak je volant vytočeny na jednu alebo druhu stranu.Za jazdy to počuť pri každej nerovnosti. Silenbloky na ramenach som skontroloval vizualne a vyzeraju dobre .Najprv mi to začalo robiť iba keď pršalo ale teraz keď je takato zima to robí stále....Poraďte prosim čo najkonkretnejšie.


Ahoj, podarilo sa ti to vyriesit? Mam podobny problem po vymene tlmicov. Akurat ze mne to robi len za jazdy , ked sa pohupne auto, ale nie pri toceni volantom. Aj to iba ja jednej strane, ale starsne to lezie na nervy.

polipoli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 03.04.2008 08:16
Bydliště: Prešov

Re: Vrzganie v prednej naprave

Příspěvek od polipoli »

Zdar, mal som ten istý problém za dažďa a mrazu. Bol to silentblok na ramene. Vymenené obidva, odvtedy ticho ako v kostole.

polipoli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 03.04.2008 08:16
Bydliště: Prešov

Re: Vrzganie v prednej naprave

Příspěvek od polipoli »

Tak čo, dodok, poriešil si to? Ak sa ti nechce do rozborky tak tam aspoň striekni trocha WD-40 a zistíš, či je to silentblokom. Každopádne potom prezraď ostatným, ako si to vyriešil.

elferi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 21.02.2010 15:53

Re: Vrzganie v prednej naprave

Příspěvek od elferi »

Mne to vrzgalo na passate b5 (znelo to ako vrzganie volantu, prednej napravy):

-pri stati hlasny vrzgot pri otacani volantu
-pocas jazdy miernejsi vrzgot pri otacani volantu a neskor aj tlmeny vrzgot pri priamej jazde

Premazal najprv volant nasledne aj v naprave - nepomohlo.

Auto sme zdvihli - bola to zosunuta manzeta na tyci riadenia - premazal, zapaskoval naspat - od vtedy bez problemov.

Odpovědět

Zpět na „Polo 9N/9N3“