Preskocene prevody, po oprave velka spotreba

rv. 2001-2008

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
regmysoft
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 03.11.2008 01:03

Preskocene prevody, po oprave velka spotreba

Příspěvek od regmysoft »

Ahojte,

mam problemy s mojim autom (Polo 1.2 , 47 kW, 3 valec, 2002). Bol som v servise nechat vymenit olej a zaroven dat novu cievku (odisla mi den predtym, citil som ze auto ide na 2/3). Autom som prisiel v pohode do servisu (mam ho 500 m od bytu). Auto som im tam nechal, moje podozrenie ze odisla cievka sa potvrdilo. Na druhy den vymenili olej a cievku, a zrazu mi volaju ze nevedia nastartovat auto. Zdeseny pribehnem a tvrdia ze na stojane to este slo a ked ho dali dole zo stojanu, tak sa uz neslo nastartovat. Skusali vsetko mozne, dokonca vymenili sviecky, vybrali ich a skusali ci hadzu iskru, ci ide vstrekovanie, ale ziadny uspech. Starter sa roztocil ale motor nenaskocil! Uz vtedy mi naznacili ze mozu byt preskocene prevody. Co som naozaj nechapal, ked tvrdili ze u nich na stojane to este slo!!!

Na dalsi den rano mi volali ze merali tlak piestov a ze naozaj su preskocene prevody... tak so krasne vycaloval za opravu, novu retaz, atd. okolo 6-7 tisic. Tvrdili mi ze sa jedna o vyrobnu chybu - vraj kladka ktora napina retaz je kratka a sposobi ze motor preskoci (ze to tato casta je porocha u mojho motora, a ze ju musia casto menit) - ze v. Kedze sa v autach vyznam, zaplatil som to. Kamarat mi vsak tvrdi ze som bol hlupak, nemal som nic platit , on vravi " Prisiel si s tou chybou? Nie? Tak to zavinili oni a nech caluju". Co si o tom myslite?

Ale tym to vsetko nekonci :( Ratam spotrebu a od opravy to vyzera ze mam spotrebu 8 litrov, teraz v zime v meste. Co sa mi zda byt extrem na moj typ auta i ked je zima. Okrem toho motor trasie autom na volnobeh o troska viac nez predtym, auto ma medzi 2000-3000 otacok cudny zvuk na trojke. Aj tah sa mi zda byt slabsi ale toto je mozno len subjektivny dojem.

Myslite ze mohli pokazit / alebo zle nastavit nieco?

luigi1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 12.09.2010 01:15
Bydliště: Stupava

Re: Preskocene prevody, po oprave velka spotreba

Příspěvek od luigi1 »

no ide o to či poznáš daného mechanika a či je v pohode. Ja osobne by som nedal auto niekomu koho nepoznám resp. ked nema dobre ohlasy. Auto je stratová vec a nikdy na nom nezarobíš. ale k veci ked si tam prišiel a auto ti šlapalo a zrazu na dalsi den nejde tak asi nieje vsetko v pohode .. a tým pádom ze ked je krátka napínacia kladka , to je hlupost :D vsetko ide a zrazu sa napinacia kladka posere ? ... neviem co by som robil na tvojom mieste resp. ako im dokazat ze oni to posrali... ale tak ci tak uz si im zaplatil a tažko si od nich budeš vymáhat peniaze...
Spotrebu 8 litrov ti ukazuje na palubaku alebo si si vypočital ??
tu sa mrkni na spotrebu iných ludí http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... 47&minkm=0" onclick="window.open(this.href);return false;

regmysoft
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 03.11.2008 01:03

Re: Preskocene prevody, po oprave velka spotreba

Příspěvek od regmysoft »

Nemam palubny pocitac, bola to len odhadovana spotreba. Ako som vysiel mimo mesta na dialnicu, zlepsilo sa to na priemernu spotrebu 6.6 (200 km mesto a 450 km dialnica).

Na SK som natankoval benzin a zrazu mi auto ide lepsie, kupujem LUK Oil ked som v CZ. Ale podla vsetkeho to naozaj bude pravda ze maju horsi benzin.


Jasne ze uz teraz peniaze od nich neuvidim, ale jedna sa mi o to aby som rovnaku chybu neurobil opat - aby som sa vedel obhajit.

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Preskocene prevody, po oprave velka spotreba

Příspěvek od Martin. D »

Když si auto dával do servisu a normálně vrčelo(sice jen na dva válce :mrgreen: ale vrčelo) a pak ti volali že nejde tak bych je to nechal zaplatit. Servisům osobně moc nevěřím, co můžu si udělám doma, jinak auto dávám ověřeným a spolehlivým lidem :wink:
Samozřejmě že mohli klidně něco dokopat, jsou to jen lidi :roll: Všechno je to o lidech a jejich přístupu.....

Uživatelský avatar
vitusmotuz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 26.01.2009 11:06
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Preskocene prevody, po oprave velka spotreba

Příspěvek od vitusmotuz »

to co ti v tom servise povedali bola pravda.Na to bola aj tusim zvolavacka.Takze to, ze si to platil si platil pravom.Bohuzial je to tak.A spotreba? na 3- valci aku by si chcel spotrebu a este v zime a v meste? 4L? to na to zabudni
ObrázekObrázek Obrázek Obrázek

regmysoft
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 03.11.2008 01:03

Re: Preskocene prevody, po oprave velka spotreba

Příspěvek od regmysoft »

vitusmotuz píše:to co ti v tom servise povedali bola pravda.Na to bola aj tusim zvolavacka.Takze to, ze si to platil si platil pravom.Bohuzial je to tak.A spotreba? na 3- valci aku by si chcel spotrebu a este v zime a v meste? 4L? to na to zabudni
Hej pravda, ved som si to uvedomil ked som vysiel von na dialnicu, pri 90-100 zhruba 6l/100 (jeden dielik)

Uživatelský avatar
Havli
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 28.02.2010 16:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Preskocene prevody, po oprave velka spotreba

Příspěvek od Havli »

Ahoj,kamo je to tim že máme motor na h***o :D
Měli jsme koupit 4-válec a bylo by to jiný kafe :!: Spotřeba ve městě >tak tu mám malinko menší,na dálnici to žere když chceš trochu jet a točíš to a vůbec konstrukce tohohle motoru je nějaká nevychytaná. Možná že ted už je to lepší,mám na mysli ten novější motor 51kW,ale do tříhrnku bych už nešel. :twisted:
Jinak k mechanikům>já to dávám k Fíšovi,co je tady na foru,spraví mi tam všechno,ale kolikrát volaj po všech čertech a scháněj info,páč tyhle motory maj sví specifika a i přípravky si na větší opravy musí Fíša pučovat.
Tak jediný na čem ušetříš je povinný ručení
Sem se nějak rozepsal :D :D

Odpovědět

Zpět na „Polo 9N/9N3“