z topeni(klimy) fouka teply vzduch

rv. 2001-2008

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
huld4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 17.09.2012 09:34

z topeni(klimy) fouka teply vzduch

Příspěvek od huld4 »

Zdravim,

Mam VW polo 1.4 TDi r.v.12/2003.Z topeni i kdyz je klimatizace vypla i kdyz je zapla a vse je nastaveno na chlazeni tak fouka horky vzduch.Uz me to parkrat predtim udelalo.Nevite nekdo cim to muze byt ? Prece i kdyz mam vyplou klimu a v tomto pocasi jedu v 8 rano do prace tak by to melo foukat docela chladne ne ?

Diky za rady.

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: z topeni(klimy) fouka teply vzduch

Příspěvek od Martin. D »

Možná je špatná klapka která pouští teplý vzduch od radiátoru do auta.....

upirrek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 15.09.2013 14:59

Re: z topeni(klimy) fouka teply vzduch

Příspěvek od upirrek »

Ahoj všem. Prosím o radu, zda jste už někdo, výše uvedený, řešil tu nefunčnost regulátoru teploty Polo r. 2002 9N a jestli nemáte radu a schéma, jak se dostat k těm motůrkům a klapkám.
Předem moc díky za radu. :good:

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: z topeni(klimy) fouka teply vzduch

Příspěvek od VWMysak »

Chybu vadného motorku napíše diagnostika. Více méně je potřeba koupit nový. Přístup uplně na ho*no, je to na rozdělání celé palubky. Motorek se nachází z boku středového tunelu u řidičovi pravé nohy. Zespoda od pedálů je na něj vidět, ale žádný prostor na demonáž.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: z topeni(klimy) fouka teply vzduch

Příspěvek od Buresmil »

tak jsem absolvolal demontaz a montaz vsech motorku a cidel a provedl kontrolu a motorky jsou jine nez napr v Golfu 4 Ten trimr co rika jak je natocena klapka je celej zalitej takze se neda vycistit ale kdyz jsem ho promeroval tak zdal bejt OK Po montazi zpet vse fugovalo cca 14dni ale uz to zacalo zase trochu blbnout asi fakt pomuze jen vymena.
Jo a i kdyz se vynda palubka jek je tam nanic pristup. Musel jsem jeste demontovat drzak na palubku. A pozor na pozici klapek pri demontazi a zpetne montazi.
Kdo brzdí Ten prohrává.

Uživatelský avatar
vwgecko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 26.04.2009 12:13
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: z topeni(klimy) fouka teply vzduch

Příspěvek od vwgecko »

základ je že u těhle novejch aut už se nezavírá kapalina, ale topení se pořád ohřejvá a jen se otvírá neb ozavírá klapka... (většinou se povede,aspoň po zkušenosti z G3; že se ulomí držák bowdenu a tak se klapka nezavře a pak to fučí teple i když je knoflík na zimu...) holt jak psali v několika chytrejch knížkách "staří mistři věděli co proč a kam umisťují" :D
sen skončil (vw-life.eu)
život de dál: http://www.dfens-cz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
moje nová láska- vločka - vw T3 VANAGON GL Westfalia Camper 2,1 MV KAT

Odpovědět

Zpět na „Polo 9N/9N3“