1.4 TDI 55 kw padá do nouzáku

rv. 2001-2008

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Last Lap
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.08.2013 11:31

1.4 TDI 55 kw padá do nouzáku

Příspěvek od Last Lap »

Zdravím, mám problém s motorem 1.4 TDI 55 kw. Padá do nouzáku, nejčastěji když jedu do kopce na pětku kolem 100 km/h. Když motor vypnu a zase nastartuju, vše je ok... na chvíli. Diagnostika píše něco o tom, že hodnota tlaku nedosažena. S mechanikem jsem vyměnili turbo a všechny hadičky, ale dělá to stále.

Nemá někdo z vás nápad, od čeho bych se mohl odrazit?

Díky všem...

Last Lap
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.08.2013 11:31

Re: 1.4 TDI 55 kw padá do nouzáku

Příspěvek od Last Lap »

ještě bych mohl doplnit, že to píše chybu: regulace plnícího tlaku - mez regulace nedosažena.

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.4 TDI 55 kw padá do nouzáku

Příspěvek od BigBang »

co ventil N75?
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Last Lap
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.08.2013 11:31

Re: 1.4 TDI 55 kw padá do nouzáku

Příspěvek od Last Lap »

Zkusím ho někde sehnat na zkoušku a uvidím, díky za pomoc...

Last Lap
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.08.2013 11:31

Re: 1.4 TDI 55 kw padá do nouzáku

Příspěvek od Last Lap »

Tak ventil N75 jsem vyměnil a bohužel to stále padá do nouzáku. Zajímavé je, že to padne do nouze jen na pětku v kopci v momentě, kdy přidám plyn. Měli jsme to napojeno na Vag i za jízdy. Když jedu na plno, tlak je v pořádku, ale když jedu na půl plynu, tlak je na spodní hranici a najednou tlak klesne = nouzák = chyba - regulace plnícího tlaku - mez regulace nedosažena.

Takže rekapitulace: turbo vyměněno, hadice vyměněny, EGR zaslepen, intercooler v pořádku, ventil N75 vyměněn, zbývá snad už jen takové to čidlo na sání (nevím jak se mu říká) - je sice vyčištěný, ale ne vyměněný... myslíte, že by to tím mohlo být? Nebo máte někdo ještě nějaký nápad? Díky všem za případné rady.

Last Lap
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.08.2013 11:31

Re: 1.4 TDI 55 kw padá do nouzáku

Příspěvek od Last Lap »

Kdyz uz jsem si toto vlakno zalozil a jelikoz jsem temer jediny kdo sem prizpiva, tak si vlakno take uzavru a zdelim vam... pratele, rebus vyresen. Byl spatny soft. Zkratka nekdo pozmenil hodnoty, takze pozadovany tlak byl v nizsich a strednich otackach nastaven zbytecne vysoko. Nyni uz je vsechno v poradku. Prisli na to v Camp Performance v Praze, takze jim velke diky.

peterustinov
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 10.12.2010 17:24

Re: 1.4 TDI 55 kw padá do nouzáku

Příspěvek od peterustinov »

moji drahe polovicce se dneska stalo neco podobneho
v "dlouhem tahlem" cca pri 100km/h chtela pridat a najednou jako by dosel tlak
plyn na podlaze a nejelo to
kdyz jsme si to pak vzal, s nicim takovym jsem se nesetkal(osobni pocit, ze je to naopak zivejsi a mozna trochu vic "huci")
jenom mi rekni, kdo ti behem pouzivani mohl pozmenit soft????

Uživatelský avatar
Achy28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 02.02.2013 22:18
Bydliště: Chomutov

Re: 1.4 TDI 55 kw padá do nouzáku

Příspěvek od Achy28 »

To by mne taky zajímalo??? A jestli ti někdo dělal chip tak at se na to radsi vys... :)

Last Lap
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.08.2013 11:31

Re: 1.4 TDI 55 kw padá do nouzáku

Příspěvek od Last Lap »

Tím někdo byl myšlen předchozí majitel, takže se omlouvám za nedorozumění. Auto jsem už s tímto problémem koupil, ale všichni to šacovali na turbo...

Odpovědět

Zpět na „Polo 9N/9N3“