Motor 1,4 55kW - Ztráta výkonu při vyšších rychlostech

rv. 2001-2008

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Dusanito
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 03.04.2009 22:18

Motor 1,4 55kW - Ztráta výkonu při vyšších rychlostech

Příspěvek od Dusanito »

Zdravím, rád bych se zeptal, jestli jste se už někdo nesetkal s touto závadou u Fabie I 1.4 (55kW). Při nižších rychlostech je motor bez problému, ale při rychlostech cca 90km/h a při zařazeném 5-tém stupni auto úplně ztratí výkon a musím přeřadit třeba na 3-tí stupeň, aby se motor znovu chytnul. Pak je třeba na dalších 10 km klid a udělá to zase. Vyměnil jsem po doporučení čidlo sání a problém stále trvá. Diagnostika bez chyb! Nenapadá někoho nebo nesetkal se tady někdo s podobným problémem? Za všechny rady mockrát díky! :)

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,4 55kW - Ztráta výkonu při vyšších rychlostech

Příspěvek od DOLLYm »

Čau, diagnostika bez chyb znamená jen nenačtené žádné chyby nebo si udělal i logy turba a váhy?

Dusanito
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 03.04.2009 22:18

Re: Motor 1,4 55kW - Ztráta výkonu při vyšších rychlostech

Příspěvek od Dusanito »

Ahoj, 1.4 jsou bez turba... Nemohl by to dělat vadný elektronický plynový pedál nebo škrtící klapka? Tyto vady by ale měla odhalit diagnostika, ne?

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,4 55kW - Ztráta výkonu při vyšších rychlostech

Příspěvek od BigBang »

Mohl a pokud se ta součást nedostane mimo daný rozsah případně nepřestane komunikovat, tak nic v paměti závad nebude. Chce to udělat log z jízdy kdy se ten problém projeví. Tam pak může být vidět „jak je klapka otevřená a najednou se přivře“ ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Dusanito
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 03.04.2009 22:18

Re: Motor 1,4 55kW - Ztráta výkonu při vyšších rychlostech

Příspěvek od Dusanito »

BigBang píše:Mohl a pokud se ta součást nedostane mimo daný rozsah případně nepřestane komunikovat, tak nic v paměti závad nebude. Chce to udělat log z jízdy kdy se ten problém projeví. Tam pak může být vidět „jak je klapka otevřená a najednou se přivře“ ;)
Díky za info :) takže myslíš, že první zkusit vyměnit klapku a kdyby nepomohlo, zkusit vyměnit pedál? Jsem domluvený s klukama na vrakovišti, že by mi tu klapku, popř. pedál půjčili na otestování... Myslíš zkusit snímat polohu škrtící klapky za jízdy jo?

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,4 55kW - Ztráta výkonu při vyšších rychlostech

Příspěvek od DOLLYm »

Dusanito píše:Ahoj, 1.4 jsou bez turba...
Jo sorry, neuvědomil jsem si, že mluvíš o benzínu :oops:

Odpovědět

Zpět na „Polo 9N/9N3“