Regulace topení

rv. 2001-2008

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Uživatelský avatar
Martin_S
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 13.08.2009 10:50
Bydliště: Hlučín, okres Opava
Kontaktovat uživatele:

Regulace topení

Příspěvek od Martin_S »

Zdravím,
vyskytl se další problém na mém pološovi. Kdyz chci pritopit a nastavim si na kolecku teplotu 22°C tak mi to po chvilce zacne topit na max a nejsem schopen regulovat teplotu.Nevíte čím to může být? Mám manuální klimu i topení. Ten samý problém je i u klimy buď chladí na max nebo hřeje na max :(
díky za rady

Uživatelský avatar
Havli
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 28.02.2010 16:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Regulace topení

Příspěvek od Havli »

Mám stejnej problém,bud to topí jako kráva a nebo jde studenej vzduch :| Nejde ovládat intenzita topení,klimu jsem nezkoušel,páč je kosa,ale asi to bude stejný jako píše kolega. :evil:

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulace topení

Příspěvek od Toxyz »

mě se to teda občas taky stane :roll:
nemá třeba topení (Climatic) nějaký čídlo hlídající teplotu uvnitř v autě?...takže když auto vytopím třeba na 25°C a pak chci topení zmírnit na 22 začne foukat studenej aby tam bylo těch 22°C co nejrychleji a ne že začne foukat vlažnej tak jak by každej čekal? ....to je jen doměnka
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
vitusmotuz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 26.01.2009 11:06
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Regulace topení

Příspěvek od vitusmotuz »

to bude teplotnou klapkou, ktora sposobuje takyto problem.Mam taku istu poruchu lenze venovat sa tomu budem az ked bude teplo.Vsak si spravte diagnostiku ci tam nebude neaka chyba ulozena.
ObrázekObrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Havli
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 28.02.2010 16:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Regulace topení

Příspěvek od Havli »

Chybu to neukazovalo žádnou,navíc se to spravilo samo a už to zase funguje jak má :mrgreen:

Uživatelský avatar
vitusmotuz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 26.01.2009 11:06
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Regulace topení

Příspěvek od vitusmotuz »

take poruchy su najlepsie :P ( ktore sa same aj opravia )
ObrázekObrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulace topení

Příspěvek od Toxyz »

Havli, ještě bych nejásal. mě to také nedělá pořád, ale někdy jedu kus na max teplý vzduch a když ho přepnu na vlažnej jde hned ledovej, tak z kolečkem otočím na max studenej pak zase zpět atd. a rozchodí se to......někdy to jde úplně normálně

a naopak někdy při ízdě je slyšet jak se změní proudění vzduchu aniž bych na kolečko regulace sahal, tzn, klapka se sama pohne

na diagostice nic, kde je ta klapka přesně umístěná? je to tedy ovládané servomotorem ne třeba podtlakem jako třeba klapka vnitřní a venkovní cirkulace jako to bylo u 6n
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Havli
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 28.02.2010 16:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Regulace topení

Příspěvek od Havli »

Jojo s tim počítám,že se to zase projeví :( Fíša mi ukazoval ten panel rozebranej,je tam tišták a potenciometry,či co to je za chujoviny ,holt čím víc elektroniky ,tim víc pakárny. :mrgreen:
Ale může to bejt i tou klapkou,jak píšeš,což bude asi ten servomotorek,nebo elektrickej problem u těch ovladačů :| A ty stojej 4500,-

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulace topení

Příspěvek od Toxyz »

tak jsem pohledal na škoda foru, u fábíí se tohle stává velmi často a dělaj to servomotorky u klapek, jeden je u regulace (teplá/studená) druhej u přepínání (vnitřní/venkovní vzduch).....ten druhej je v pohodě přístupnej, ten první se musí celá palubka ale někdo to zmáknul i bez, jen s demontáží plastů pod volantem a něco navíc...nevim jestli u pola to bude nemlich to samý

bohužel ten motorek stojí opravdu 4k novej, ale dá se sehnat od bosche za 1200, nebo ho vyčistit

.....každopádně je to hnus, a do opravy se mi vůbec nechce :-(
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Havli
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 28.02.2010 16:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Regulace topení

Příspěvek od Havli »

Toxyz>přesně tak ,v tomhle počasu jsem rád že to topí a řešit se to bude až na jaře :D :D

Uživatelský avatar
vitusmotuz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 26.01.2009 11:06
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Regulace topení

Příspěvek od vitusmotuz »

moja rec :wink: - hlavne, ze kuri
ObrázekObrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulace topení

Příspěvek od Toxyz »

tak jsem se pustil do opravy, zatím mám jen servomotorek ovládání venkovní/vnitřní vzduch...chlapy, taky se vám přepne vzduch na vnitřní když dáte zpátečku a pak se zase vypne po vyřazení zpátečky?? ....to mi hlava nebere proč to tak je

EDIT: ku******va, to bylo nejčastější sloo co jsme použil při rozdělávání druhýho motorku, již ho asi někdo někdy rozdělal....a taky to tam malinko poničil, něco sem zas poničil já....prstě horší přístup být nemohl, navíc ty plasty jsou neskutečně křehké, a stejně mi to podle vagu nejde na 100%, prostě to nechodí tak jak by mělo ani pro pročistění :roll:

navíc je mi divné že oba motorky jsou stejné, když ve fabiích je každej jinej, protože jeden je otevřenej nebo zavřenej a druhej by měl chodit krokově
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Havli
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 28.02.2010 16:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Regulace topení

Příspěvek od Havli »

Toxyz> tak to je nářez,sem čekal že to bude pakárna. Jinak je to logický,co píšeš. První klapka by měla bejt na dvě polohy O/Z a ta druhá kroková podle toho jak nastavíš teplotu. Prase aby se v tom vyznalo :mrgreen:

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulace topení

Příspěvek od Toxyz »

no úplně jednoduchý to není, je to malinko gymnastika...ale rozebrat a složit sem to dokázal, takže to určitě doáže každej.....a fakt mám zato že u ě už to někdo měnil (bylo to jasně vidět) a dal tam jinej motorek, takže mám topení jen na max teplo nebo studeno :-)

ještě mi řekněte jestli se někomu při zařazení zpátečky otevře klapka vnitřní cirkulace...je to dobře slyšet když je větrák naplno jak se změní proudění vzduchu (kontrolka se nerozsvítí)
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Havli
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 28.02.2010 16:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Regulace topení

Příspěvek od Havli »

zejtra na to mrknu.Dám ti vědět,ale možný to je :mrgreen: :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Polo 9N/9N3“