Polo9N a stierače

rv. 2001-2008

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Uživatelský avatar
mirko55
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipt. Mikuláš, Slovensko

Polo9N a stierače

Příspěvek od mirko55 »

Ahojte, mohol by mi niekto pomôcť s problémom so stieračmi?
Mám Polo 9N 1.4/16V a od určitého času mi stierače idú nejako zvláštne, hlavne ľavý. Keď ich zapnem, idú dosť pomaly, akoby premáhali nejaký mechanický odpor, keď viac prší, akoby sa to uvoľnilo a idú rýchlejšie. Niekedy, keď hodne prší a používam ich, idú normálnou rýchlosťou, ale ľavý v hornej polohe sa nejako zatrasie....
Čo myslíte, môže byť nejako zadretý náhon na stierač alebo niečo iné?...ako to opravím a dostanem sa k tomu?

Ďakujem za pomac...

VitorRio
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.01.2008 22:19

Re: Polo9N a stierače

Příspěvek od VitorRio »

Zdravim,
dnes jsem to taky resil.
Mel jsem uvolnenou matku, ktera drzi sterace.
Sundej krytku na pohonu sterace a uvidis.
je tam vicehranny kuzel; mozna je uz i obehany.

Uživatelský avatar
mirko55
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipt. Mikuláš, Slovensko

Re: Polo9N a stierače

Příspěvek od mirko55 »

Ďakujem za radu, kontroloval som maticu, ktorá je riadne zatiahnutá a aj tisíchran je nepoškodený....
Nemal zatiaľ nikto taký problém? Oba stierače, keď idú pomaly, idú oba rovnakou rýchlosťou?

Poraďte pls :(

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Re: Polo9N a stierače

Příspěvek od anacixem »

Čoveče tak mě to dělá taky auto,ale který je z roku 89 ,když to jde nasucho tak to jde ztuha a pomalu,stačí namočit sklo a jede to hned jinak mnohem líp.Osobně budu rozebírat a promazávat.A pak se uvidí.
Lupo TDi ++
Sharan TDi

Uživatelský avatar
Standa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poblíž CV / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Polo9N a stierače

Příspěvek od Standa »

Může bejt lehce pootočená páka, co jde od motůrku. Povolit matku od hřídele, pustit stěrače, aby motůrek dojel a páka by měla mířit k levýmu stěrači. Remeno co je napojený na páku by mělo být s ní rovnoběžný(pokud si dobře pamatuju). Pak jedině vyčistit všechny části, kde dochází k tření, často bejvá zanešená "průchodka" co jde ven ke stěračům. Jinak může bejt problém i v elektrice, pořádně vyčistit kontakty, můžou bejt zkorodovaný a nepřenášej větší proud, kterej je potřeba při větší odporový síle suchýho okna. Poslední možnost rozebrat motůrek a zkontorlovat, vyčistit promazat. Pozor, rády se zrácej jeho vnitřnosti :) třeba 2 kuličky(ložiska) na koncích hřídele.

Toť postřehy z mého starého Pola (86c), střerače mi rozhodila otevřená kapota za jízdy, tak jsem to musel řešit :lol:
Moturék jsem na Polu nerozebíral, ale spoustu dalších z jinecjh aut jo, nemělo by se to moc lišit :wink:

Uživatelský avatar
mirko55
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipt. Mikuláš, Slovensko

Re: Polo9N a stierače

Příspěvek od mirko55 »

Díky, presne tak sa mi to správa, keď je suchšie sklo a začína pršať, idú veľmi ťažko, potom, keď je všetko poriadne premočené, napr. počas dažďa, ide všetko normálne....
Je mi to divné, lebo je to ročník 2002 :(
Skúsim to cez víkend pozrieť...viete mi niekto poradiť, ako na Pole 9N odoberiem plast pod okno, ktorý zakrýva motorček stieračov?
Diky

Uživatelský avatar
Gerox
Člen klubu
Příspěvky: 646
Registrován: 15.09.2010 16:44
Bydliště: Praha <-> KnO
Kontaktovat uživatele:

Re: Polo9N a stierače

Příspěvek od Gerox »

Ahoj, omlouvám se za blbej dotaz, ale jž asi po 4té se mi povolila matka u motoru předních stěračů, tentokrát úplně vypadla a já nemám nervy na to, to dávat do servisu, tak si to chci utáhnout sám, ale mám problém se tam dostat, je na to nějakej fígl nebo trik? Nebo spešl vercajk je potřeba?

Foto jen ilustrační aby jste věděli jakou matku myslím, nejde to prostě utáhnout když jsou nad tím ty táhla :(
IMG_3579.JPG
IMG_3580.JPG
Díky za všechny rady!
I <3 MY MK2 (1.6D, 37kw, 1985)
Scirocco R (2.0, cca 220KW, DSG, 2011) - NA PRODEJ
Passat CC (2.0 TDI, 125kw, DSG, 2008)
Golf MK2 on AIR (1.6, 55kw, 1990)

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Polo9N a stierače

Příspěvek od VWMysak »

Stranový klíč si zkoušel? Mě to šlo utáhnout uplně v klidu a to jsem to dělal několikrát. Samozřejmě musíš podržet táhla.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Gerox
Člen klubu
Příspěvky: 646
Registrován: 15.09.2010 16:44
Bydliště: Praha <-> KnO
Kontaktovat uživatele:

Re: Polo9N a stierače

Příspěvek od Gerox »

VWMysak píše:Stranový klíč si zkoušel? Mě to šlo utáhnout uplně v klidu a to jsem to dělal několikrát. Samozřejmě musíš podržet táhla.
Tam absolutně není prostor jak se tam s tím klíčem dostat právě, jsem rád když tam vecpu ruku. Dělal jsem to na autě, sundal stěrače, ten plast a pak to zkusil utáhnout, nebo musím celý ten mechanismus vytáhnout?
I <3 MY MK2 (1.6D, 37kw, 1985)
Scirocco R (2.0, cca 220KW, DSG, 2011) - NA PRODEJ
Passat CC (2.0 TDI, 125kw, DSG, 2008)
Golf MK2 on AIR (1.6, 55kw, 1990)

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Polo9N a stierače

Příspěvek od VWMysak »

Ideálně vyndat ven nebo aspoň odmontovat čelo aby ses k tomu lépe dostal, ale to už to můžeš celé zrovna vyndat a dotáhnout venku.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Gerox
Člen klubu
Příspěvky: 646
Registrován: 15.09.2010 16:44
Bydliště: Praha <-> KnO
Kontaktovat uživatele:

Re: Polo9N a stierače

Příspěvek od Gerox »

VWMysak píše:Ideálně vyndat ven nebo aspoň odmontovat čelo aby ses k tomu lépe dostal, ale to už to můžeš celé zrovna vyndat a dotáhnout venku.
No ty kráso, tak to jsem ještě nedělal, nemáš někde fotky/postup? Nerad bych něco pos... A díky za reakci
I <3 MY MK2 (1.6D, 37kw, 1985)
Scirocco R (2.0, cca 220KW, DSG, 2011) - NA PRODEJ
Passat CC (2.0 TDI, 125kw, DSG, 2008)
Golf MK2 on AIR (1.6, 55kw, 1990)

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Polo9N a stierače

Příspěvek od VWMysak »

Stáhni si Jak na to, tam to najdeš krásně namalované. V podstatě to je jen pár šroubů. Nic složitého.

Sundaš stěrače, torpedo, koberec, držák s ŘJ a plech a pak už táhla drží jen na dvouch šroubech. :wink:
Přílohy
Snímek 4.jpg
Snímek 2.jpg
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Gerox
Člen klubu
Příspěvky: 646
Registrován: 15.09.2010 16:44
Bydliště: Praha <-> KnO
Kontaktovat uživatele:

Re: Polo9N a stierače

Příspěvek od Gerox »

VWMysak píše:Stáhni si Jak na to, tam to najdeš krásně namalované. V podstatě to je jen pár šroubů. Nic složitého.

Sundaš stěrače, torpedo, koberec, držák s ŘJ a plech a pak už táhla drží jen na dvouch šroubech. :wink:
Trasu stěrače nemůžu nějak podělat viď? Moc díky, zítra na to vlítnu!
I <3 MY MK2 (1.6D, 37kw, 1985)
Scirocco R (2.0, cca 220KW, DSG, 2011) - NA PRODEJ
Passat CC (2.0 TDI, 125kw, DSG, 2008)
Golf MK2 on AIR (1.6, 55kw, 1990)

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Polo9N a stierače

Příspěvek od VWMysak »

Pokud Ti ted chodí správně, tak si vyfot polohu táhel, musí to být v rovině jako máš na té fotce s těmi šipkami. :wink:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

muzicMAN
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 30.01.2014 18:37
Bydliště: Zilina/Slovensko

Re: Polo9N a stierače

Příspěvek od muzicMAN »

Zdravim nechcem zakladať druhu temu tak skusim tu. Zatuhol mi mechanizmus stieracov ale ide mi o to ze torpedo som vytiahol smerom von a nie hore a posla mi aj ta lista v ktorej to drzi trochu je pokrutena tak chcem.vediet co sa da druha kupit a prip vag kod nedari sa mi to najst? Inak sluzi len na drzanie torpeda alebo aj ako trsnenie proti vode sem tam je trocha silikonu akoby zo skla alebo to malo gumicku po celej dlzke. Vdaka.
POLO 9N3 2008 1.4 59kw BUD
Golf Mk3 1997 1.6i 74kw LPG LOVATO
Sharan I 1996 2.8i 128kw LPG BRC

Odpovědět

Zpět na „Polo 9N/9N3“