Svieti kontrolka Porucha Motora

rv. 2001-2008

Moderátoři: Martin. D, BigBang

guess2k6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 19.12.2007 12:45

Re: Svieti kontrolka Porucha Motora

Příspěvek od guess2k6 »

no mal som uplne ten isty problem (polo 1.4 16V r.2003), u mna to bola skrtiaca klapka, v sevise vycistili - bola fakt ze masaker zaspinena co som sa az cudoval, vycistenie trvalo nejake 2,5 hodiny, odporucili mi tankovat kvalitnejsi benzin,
odvtedy tankujem iba na Shell-ke a nemam s tym uz problem.
Cize skus dat vycistit tu skrtiacu klapku :)

Uživatelský avatar
silverbath
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 25.01.2008 15:33
Bydliště: Zvolen, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Svieti kontrolka Porucha Motora

Příspěvek od silverbath »

Diky za radu, no na zajtra som objednany do servisu, predbezne mi povedali ze to moze byt kabelaz k prvej lambda sonde poskodena alebo poskodena samotna sonda...no dufam ze to bude to prve..ale poviem im ze ci to nemoze byt aj ta skrtiaca klapka..

Uživatelský avatar
silverbath
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 25.01.2008 15:33
Bydliště: Zvolen, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Svieti kontrolka Porucha Motora

Příspěvek od silverbath »

No je to uz konecne vyriesene, bola to vadna regulacna lambda sonda, nova stoji vo VW 6700.- ale veduci servisu zohnal presne taku istu vo vedlajsom servise za 3200.-, takze k spokojnosti 8)

Uživatelský avatar
buraccio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Morava

Re: Svieti kontrolka Porucha Motora

Příspěvek od buraccio »

to je dobře! Jsme teď o něco chytřejší :wink: . . ať Ti to dobře jezdí!
* Big City Life! *

limak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 10.10.2007 22:38

Re: Svieti kontrolka Porucha Motora

Příspěvek od limak »

Mám polo 6N2 a občas se mi rozsvítí kontrolka EPC (závada motoru), ale po pěti minutách vždy zhasne. Na diagnostice se žádná závada nezapsala. Máte s tím někdo zkušenosti?

Dituleee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.01.2013 12:36

Re: Svieti kontrolka Porucha Motora

Příspěvek od Dituleee »

Ahojky,
jsem ráda, že jsem tu našla téma na obdobný problém, který trápí moje VW Polo (9N, r.v. 2002, naježděno 100 tis. km). Skoro rok už mě trápí svítící kontrolka emisí..Začalo to loni v létě, kdy nejdřív jen při větších otáčkách blikala, pak už svítila pořád..Shodou okolností jsem dávala akorát po 10 tis. km vyměnit olej a filtry a od té doby to nesvítilo, všechno v pohodě..teď cca po půl roce od poslední výměny oleje zase kontrolka pořád svítí, při prvním nastartování auto lehce cuká (jak kdyby chtělo "chcípnout") a při větších otáčkách na mě kontrolka pořád varovně bliká..pravidelně se mi také stává, že při zrychlování na cca 80-100 km/hod. lehce "cukne" plyn a auto na několik desítek vteřin prostě nezrychluje, ačkoli mám nohu na plynu uplně nadoraz...
Byla jsem s tím už 2x na diagnostice, ale nejspíš jsou to nějací experti, protože nevěděli, co s tím...pokaždý akorát vyměnili svíčky, což zabralo a kontrolka nesvítila asi tak 14 dní...
Do autorizovanýho servisu VW se mi moc nechce, předpokládám, že to bude raketa...
Nemáte někdo podobnou zkušenost co s tím?
Už jsem do toho auta nasypala tolik peněz, že se bojím, co to je tentokrát...
Moc děkuji za vaše názory a pomoc:)
D.

Uživatelský avatar
buraccio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Morava

Re: Svieti kontrolka Porucha Motora

Příspěvek od buraccio »

. . nejsem technik, ale zkus nechat vyčistit škrtící klapku a netankuj nejlevnější benzín na zapadlých benzínkách . . . mně se toto stalo po cestě z Krkonoš na Moravu. Nechtělo to vůbec jet a svítila tato kontrolka. Tak jsem to odstavil na 15 minut. Znova nastartoval a už to jelo v pohodě. Akorát ta kontrolka svítila. Kontrolka emisí pak zhasnula po několika nastartování a projetí s jiným benzínem.
* Big City Life! *

Uživatelský avatar
Havli
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 28.02.2010 16:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Svieti kontrolka Porucha Motora

Příspěvek od Havli »

Ditulee> Podobnou zkušenost mám,Polo 9N 1.2 ,škubalo to a nejelo> vadná cívka na válci,cena 1000,- :wink:
výměna tak do 20 minut.

Dituleee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.01.2013 12:36

Re: Svieti kontrolka Porucha Motora

Příspěvek od Dituleee »

Pánové, děkuji moc za radu, zkusím to- teda já osobně ne:))Jinak se opravdu snažím tankovat jen na velkých benzínkách, většinou Shell, malých zapadlých se bojím..tak uvidím, čím to bylo..
Každopádně díky moc!

Martin Adam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 04.05.2013 20:24

Re: Svieti kontrolka Porucha Motora

Příspěvek od Martin Adam »

Na polo, mam to stejny, byl jsem v servisu a servisak mi rekl, ze je to chyba u tesneni valcu, je tam malej podtlak ve valcich. Dvakrat mi tam neco opravil a rekl mi, ze jsou to vyhozeny penize, ze je to normalni vyrobni chyba, ktera se vyskytuje i stejneho typu motoru u fabie.. Mam 1.2 44 kW. Proste to pry jednou prestane jet a je potreba vymenit celou hlavu valce + plus vyfukove potrubi. Cena ve VW servisu je pry cca 17000 i s praci. Maji na to pry pripraveny set.. Jeste je to cas od casu provazeno takovou veci, ze kdyz nastartuju, vytoci se otacky a chcipne to, nebo to nastartuje na podruhe. Me se ta lambda cas od casu rozsviti a pak zase zhasne, takze je to takova loterie kdy to prestane jezdit. Taky mi rikal, ze neni potreba to menit dokud to jezdi, motoru by se nemelo nic stat, jen spotreba trosku vzroste.
Takze hodne stesti.

Uživatelský avatar
tompok76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 13.07.2014 10:47

Re: Svieti kontrolka Porucha Motora

Příspěvek od tompok76 »

Moje zkušenosti jsou následující. Zakoupili jsme nový VW Polo 2002 1.4 16V 74kW. Žralo olej jako otesánek a ve znač. servise mi řekli, ať tam leju řídký závodní olej. Na každých 1000 km jsem dolil 1 litr (cena cca 1000 Kč).
Po pár letech mi začalo vadit, protože to přece není dvoutakt a začal jsem používat hustší 5w30, snížila se spotřeba oleje ale žere ho to pořád - že prý tento 74kW motor to dělá. Samozřejmě že měním lambdy jak na běžícím pásu, á 4 roky. a kontrolka motoru svítí stále.
Vozím sebou stále lahev oleje a sleduji, kdy doleju :(
O tom, co to dělá s katalyzátorem raději nepřemýšlím. Emise mi vždy prošly bez protekce ale letos jsem to raději dal mechanikovi, ať to !nějak! zařídí... a zařídil. Koupil jsem si dignostiku, že to budu řešit všechno sám, a nefunguje mi ŘJ motoru - takže se jen podívám, jestli fungují spínače u stahování oken, ale lambdy nevidím :( ale to už je úplně jiné téma...
ať vám to jezdí, tom
Naposledy upravil(a) tompok76 dne 28.09.2014 21:21, celkem upraveno 1 x.
---------------------------
VW Polo 1.4 16V 2002
01314 04 sporadická komunikace s ŘJ 01 je právě to, co řeším.

Uživatelský avatar
Gerbera
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.07.2014 13:52

Re: Svieti kontrolka Porucha Motora

Příspěvek od Gerbera »

Zdravím, jsem tu nová, ale vlastním VW Polo r.v.2006 1,2 kW, série Comfortline.
Jsem s ním spokojená, celou dobu bez jediného problému, až vloni se mi objevila přesně závada, o které se zmiňujete, začla svítit zničeho nic kontrolka emisí. Bylo to náhodné, nemohla jsem vysledovat žádnou souvislost, jezdím na krátké vzdálenosti, ale i na dlouhé, v kuse např. 150 km. Měla jsem to na diagnostice a jenom jednou při vysvícené kontrolce se tam zobrazila závada,že je něco s vačkovou hřídelí. Bohužel od té doby se mě to objevilo ještě několikrát, ale nevšímám si toho, protože auto žádnou závadu nejeví a kontrolka vždy po pár dnech svícení zase sama zhasne.
Nebo máte někdo nějakou radu? Sonda lambda to u mě není, takže to zatím neřeším.
Děkuji

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Svieti kontrolka Porucha Motora

Příspěvek od DOLLYm »

Ideální by bylo, když bys sem napsala kód chyby, který tě našli na diagnostice.. Z toho se dá leccos odhalit.. Pamatuješ si ho?

Uživatelský avatar
Gerbera
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.07.2014 13:52

Re: Svieti kontrolka Porucha Motora

Příspěvek od Gerbera »

Zdravím, kód chyby bych musela dohledat, podívám se na ten protokol, musím ho najít:-))

Odpovědět

Zpět na „Polo 9N/9N3“