VW Polo 9N - centrál, kontrolka motora, životnost

rv. 2001-2008

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
fetin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 14.03.2008 02:03

VW Polo 9N - centrál, kontrolka motora, životnost

Příspěvek od fetin »

Zdravim vsetkych

Mam vw polo 9N r.v 2002, 1,2 47kW

Odkupil som firemne vozidlo, ktore ma najazdene 190 000 km, pravidelne vsak servisovane za smiesnu sumu 95 000sk.Pred tym ako som ho kupil, som na nom jazdieval a slape bez problemov az na par detailov:
1. minimalna chyba, je, ze nesvieti kontrolka pri zapnuti stretavaciek v palubovke. Pri rozobrati palubovky som zistil ze su tam diodky takze predpokladam ze stym asi neurobim nic, ci hej?

2. typicka chyba, svieti kontrolka riadenie motora - vyfukovych plynov, da sa to programovo upravit, tak aby sa ta kontrolka nezobrazovala?

3. chcem dorobit central, ale bojim sa toho ze ked budem davat dole tapacir tak sa mi urvu klipse, teda ak tam su. je nejaky sposob ako to bezproblemov dat dole z dveri?

4. ma alebo da sa kupit kniha servisneho manualu???

5. vie niekto, kde sa daju zohnat nahradne diele na tento typ pola?

6. zistil uz niekto, aku ma zivotnost motor na 1.2 47kW vw polo???

Za odpovede vopred dakujem

polipoli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 03.04.2008 08:16
Bydliště: Prešov

Re: VW Polo 9N prosím o radu !!! dakujem vopred

Příspěvek od polipoli »

Zdravim, no nahradne diely je mozne dostat v beznych firmach-AutoStangl, AutoKelly, ale aj original v znackovej predajni VW. A co sa tyka demontaze calunenia z dveri tak sa vyvaruj jednoducheho odtahovania od plechu dveri- su tam prichytky (asi 8ks na kazde dvere) a tie drzia ako besne a mozu sa ulomit drziaky tychto prichytiek a tym sa znemozni nasledne upevnenie calunenia na dvere. Ja som to daval dole tak, ze som opatrne odskrel calunenie, lokalizoval 1.prichytku (najlepsie je zacat dole), opatrne vsunul medzi hlavicku prichytky a plech dveri sirsi skrutkovak a jednoduchym pootocenim prichytka z diery vo dverach vyskoci. Je treba si zadovazit nove (asi 6Sk/ks) pretoze pri demontazi sa cast poskodi a neposkodene su aj tak v zasunutej polohe-ak si sikovny daju sa odistit. Iny system mozno neexistuje, neviem. Takze vela zdaru.

engine1.0
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 08.06.2008 16:25
Bydliště: Slovensko - Kosice

Re: VW Polo 9N prosím o radu !!! dakujem vopred

Příspěvek od engine1.0 »

obecne myslim ze plati cim viac valcov tym viac km s nim mozes nabehat. trojvalce podla mna asi vela nedaju ..ale vsetko je mozne :D

Uživatelský avatar
Havli
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 28.02.2010 16:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: VW Polo 9N prosím o radu !!! dakujem vopred

Příspěvek od Havli »

tak v mým polu vydržel motor AZQ sotva 100 tisíc a pak šel hulit :cry:
Ale ve služební Fabii se kterou jezdíme ke trati po tankodromech,vozíme v ní těžkej vercajk a je to dělnický auto jme najeli už 325 tisíc a až na pár kokotin jede bez problémů.

Uživatelský avatar
vitusmotuz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 26.01.2009 11:06
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: VW Polo 9N prosím o radu !!! dakujem vopred

Příspěvek od vitusmotuz »

fetin píše:Zdravim vsetkych

Mam vw polo 9N r.v 2002, 1,2 47kW

Odkupil som firemne vozidlo, ktore ma najazdene 190 000 km, pravidelne vsak servisovane za smiesnu sumu 95 000sk.Pred tym ako som ho kupil, som na nom jazdieval a slape bez problemov az na par detailov:
1. minimalna chyba, je, ze nesvieti kontrolka pri zapnuti stretavaciek v palubovke. Pri rozobrati palubovky som zistil ze su tam diodky takze predpokladam ze stym asi neurobim nic, ci hej?
- Kontrola stretavacich svetiel v pristrojovke nieje ziadna je tam iba dialkova

2. typicka chyba, svieti kontrolka riadenie motora - vyfukovych plynov, da sa to programovo upravit, tak aby sa ta kontrolka nezobrazovala?
- treba spravit diagnostiku-na zaklade neakej poruchy sa ta kontrolka rozsvietila.Na to proste sluzi.A pokial ti to vadi kup si Skodu 120 kde mozes vybrat aj cely stit a vozit sa


3. chcem dorobit central, ale bojim sa toho ze ked budem davat dole tapacir tak sa mi urvu klipse, teda ak tam su. je nejaky sposob ako to bezproblemov dat dole z dveri?
- ty radsej nic nedorabaj - mohlo by to velmi zle dopadnut a zver svoje auto radsej odbornikom

4. ma alebo da sa kupit kniha servisneho manualu???
- na co ho potrebujes?

5. vie niekto, kde sa daju zohnat nahradne diele na tento typ pola?
- vw autorizovany servis niekde v tvojom okoli - treba googlit

6. zistil uz niekto, aku ma zivotnost motor na 1.2 47kW vw polo???
- podla toho co si tu vsetko napisal by som povedal, ze ti dlho nevydrzi

Za odpovede vopred dakujem
- nemas zaco
ObrázekObrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Martinus.kali
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 878
Registrován: 09.11.2009 20:56
Bydliště: Libochovice
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Polo 9N prosím o radu !!! dakujem vopred

Příspěvek od Martinus.kali »

:lol: :lol:
Koupím GTi sřišku na polo 6n2 s brzdovým světlem

Odpovědět

Zpět na „Polo 9N/9N3“