Správné zajetí nového Pola

rv. 2001-2008

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
xxsonicxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 06.05.2008 09:32

Správné zajetí nového Pola

Příspěvek od xxsonicxx »

Možná hloupý dotaz, ale máte nějaké rady jak dobře zajet nové auto? A taky jsem tady hodně četl o příšerném motoru 1.4. No snad budu vyjímka a budu nadmíru spokojen :wink: . Za rady díky.

Uživatelský avatar
pavlik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Re: Správné zajetí nového Pola

Příspěvek od pavlik »

Ony ty motory jsou částečně zajetý z výroby,ale když se budeš držet základních zásad jako např. nikdy nehonit studenej motor a nehonit do červenýho pole nebo nejezdit pod otáčky a budeš dodržovat servisní plán tak ti bude věrně sloužit.

xxsonicxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 06.05.2008 09:32

Re: Správné zajetí nového Pola

Příspěvek od xxsonicxx »

Ptám se hlavně proto, že mi přímo ve VW poradili ať trochu zahřeji motor a pak ať ji hodně vytáčím. Prostě dávat kartáč :twisted: . Nerad bych něco posral.

Uživatelský avatar
Stifmeyster
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 447
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Správné zajetí nového Pola

Příspěvek od Stifmeyster »

tim asi nebylo mysleno tocit to do maxima, ale proste nejezdit na 5ku padesat jako duchodce protoze jednak to auto bude za nejaky cas strasne liny a taky se to spis nici.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Správné zajetí nového Pola

Příspěvek od Tomm »

novy motor:
- prvnich 2000km moc netocit, max. 3500rpm, ale vyuzivat cele spektrum otacek (volnobeh-3500)
- s dalsimi kilometry pridavat otacky, 4000, 4500 atd.

nasledujici rady plati vzdy, nejen pro zajizdeni:
- studeny motor tocit do 3000rpm, spise mene
- po delsi jizde "naplno" nechat chvili vychladnout pomalou jizdou nebo na volnobeh, plati hlavne pro turbomotory

* uvedene hodnoty km a rpm jsou orientacni
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
sonas111
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vsetín/Brno

Re: Správné zajetí nového Pola

Příspěvek od sonas111 »

Když jsme teď byli pro nového C4 tak jsem se na to shválně ptal prodejce a rada byla jezdit normálně nebo ještě lépe trochu to i vytáčet. Tam kde bych jel na čtverku dát trojku atd.. (myšleno s rozumem a né mít otáčky v červeném).

Neříkám že je to správně.. předávám jak jsem slyšel.
Může-li se něco pokazit, pokazí se to.

engine1.0
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 08.06.2008 16:25
Bydliště: Slovensko - Kosice

Re: Správné zajetí nového Pola

Příspěvek od engine1.0 »

sonas111 píše:Když jsme teď byli pro nového C4 tak jsem se na to shválně ptal prodejce a rada byla jezdit normálně nebo ještě lépe trochu to i vytáčet. Tam kde bych jel na čtverku dát trojku atd.. (myšleno s rozumem a né mít otáčky v červeném).

Neříkám že je to správně.. předávám jak jsem slyšel.

No neviem..mne sa to nezda..niesom nejaky odbornik ale ked tie kruzky este niesu spravne vybehane...sedla ventilov a vsetko to este tak pekne nesedi..tak by som sa bal to pekne vytacat. No kazdy inak hovori..ale nic sa tym nepokazi ak sa nato pojde s lahkou teda aspon zozaciatku..ja teda neviem.. :|

xxsonicxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 06.05.2008 09:32

Re: Správné zajetí nového Pola

Příspěvek od xxsonicxx »

Tak jsem se byl znovu ve VW se zeptat jak je to teda s tím zajížděním a že teda tomu přiměřeně šlapu, ale že mám z toho dostr divný pocit , jestli tomu autíčku nějak neubližuju :D . A dostalo se mi odpovědi: držet ve vyšších otáčkách a vytáčet , vytáčet a znovu vytáčet hned od novoty. Samozřejmně né do červeného, ale krátkodobých 4500-5000ot tomu motoru neublíží-ba naopak ,právě proto aby si to všechno správně sedlo a myslím že to má i svou logiku. Nakonec mi řekl, že pokud mám špatný pocit z toho, že autu dávám kapky, tak to znamená že ho zajíždím dobře :lol:

engine1.0
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 08.06.2008 16:25
Bydliště: Slovensko - Kosice

Re: Správné zajetí nového Pola

Příspěvek od engine1.0 »

xxsonicxx píše:Možná hloupý dotaz, ale máte nějaké rady jak dobře zajet nové auto? A taky jsem tady hodně četl o příšerném motoru 1.4. No snad budu vyjímka a budu nadmíru spokojen :wink: . Za rady díky.
To bude asi offT. ale musim sa to spytat... co si o tom motore take zle cital??? totiz ja si prave teraz idem kupit nove polo zaloha uz je vyplatena uz len cakam... no a zobral som prave tu 1,4 16V --- snad som nespravil hlupost.. alebo ano?? :(

Odpovědět

Zpět na „Polo 9N/9N3“