hmlovky, denné svetlá, zákrutové svetlá

rv. 2008-2018

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Boris50
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 13.02.2013 13:45

hmlovky, denné svetlá, zákrutové svetlá

Příspěvek od Boris50 »

dobrý deň, poprosil by som vás o vysvetlenie funkcie svetlometov, musím sa priznať že mám nové polo štyri mesiace a doteraz som si nevšimol, ktorá žiarovka v svetlometoch svieti pri dennom svietení a pri použití hmloviek....chcem sa opýtať či denné svietenie plní aj funkciu hmloviek..?? denné svietenie sa samozrejme vypne pri zapnutí stretávacích svetiel, zasvieti sa opäť ak zapnem svetlá do hmly, alebo sa zasvietia zákrutové svetlá..?? stalo sa mi že po zhasnutí stertávacích svetiel sa mi zasvietilo len jedno denné svetlo, prosím o vysvetlenie a radu...ďakujem
VW Polo Premium Comfort line 1.2 TSI 66 kw

Postmen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 14.09.2010 14:32

Re: hmlovky, denné svetlá, zákrutové svetlá

Příspěvek od Postmen »

Takže takto denní se zapnou po otočení klíčku a vypnou po zapnutí parkovacích světel jsou to ty krajní žárovky. Mlhovky jsou zase vnitřní a taky plní funkci přisvěcování do zatáček. Snad se mi to podařilo vysvětlit.
Přílohy
Bez názvu.JPG
Bez názvu1.JPG
Bez názvu2.JPG

Boris50
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 13.02.2013 13:45

Re: hmlovky, denné svetlá, zákrutové svetlá

Příspěvek od Boris50 »

postmen........ďakujem veľmi pekne...veľmi jasná a zreteľná odpoveď, ešte raz ďakujem
VW Polo Premium Comfort line 1.2 TSI 66 kw

Postmen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 14.09.2010 14:32

Re: hmlovky, denné svetlá, zákrutové svetlá

Příspěvek od Postmen »

Keď môžem pomôžem.

Mechan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 16.11.2013 00:09

Re: hmlovky, denné svetlá, zákrutové svetlá

Příspěvek od Mechan »

No mám 6R rv.2013. Denní svícení svítítí žárovky v hlavních světlometech. Mlhovky když zapnu svítí dole ve spoileru vnitřní žárovky. Ale k čemu mám vnější žárovky ve světle mlhovek. Přisvěcování do zatáček to nemá.

Postmen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 14.09.2010 14:32

Re: hmlovky, denné svetlá, zákrutové svetlá

Příspěvek od Postmen »

A v těch hlavních světlech to jsou klasické žluté v každém světle jedna nebo to jsou diody? A dole v nárazníku je v každém světle jedna žárovka nebo dvě? Protože jak sem kupoval auto tak se ptali na výbavu a když bych nechtěl denní tak by tam byla jen jedna žárovka v každém světle místo dvou. Pomohla by fotka. Taky záleží na výbavě vozu ale že by to nemělo přisvěcování se mi nechce věřit.

Mechan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 16.11.2013 00:09

Re: hmlovky, denné svetlá, zákrutové svetlá

Příspěvek od Mechan »

No ve spodních asi jen po jedné žárovce. Ale v hlavních mi svítí denní svícení po zapnutí motoru a nemusím šahat na spínač světel. Jen se divim těm venkovním světlám ve spoileru. k čemu je tedy mám? Přisvěcování do zatáček nemám. Diody nejsou. Nevidím rozdíl mezi: Denním svícením - bez šáhnutí na spínač světel a normálním svícem - vypínač plně v pravo.

Postmen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 14.09.2010 14:32

Re: hmlovky, denné svetlá, zákrutové svetlá

Příspěvek od Postmen »

To je nějaká základní výbava modelu ne? Protože když jsou dole jen po jedné na každé straně tak to jsou mlhovky bez přisvěcování. Jen nechápu v těch hlavních světlech to svítí i zadní nebo jen přední a po přepnutí otočného spínače zadní?

Mechan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 16.11.2013 00:09

Re: hmlovky, denné svetlá, zákrutové svetlá

Příspěvek od Mechan »

Tak že: Po nastartování svítí přední hlavní světla + zadní světla (poloha přepínače v základu vlevo). Po zapnutí přepínače druhá poloha vpravo-potkávačky-, svítí vše stejně jako by byl přepínač úplně v levo.
Prostřední poloha přepínače svítí parkovačky.

Postmen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 14.09.2010 14:32

Re: hmlovky, denné svetlá, zákrutové svetlá

Příspěvek od Postmen »

Tak se mi zdá že si někdo ulehčil práci a aby nemusel myslet na světla tak si dodělal automatické spuštění světel po nastartování. To je auto tak zvaně z druhé ruky?

Mechan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 16.11.2013 00:09

Re: hmlovky, denné svetlá, zákrutové svetlá

Příspěvek od Mechan »

No asi nee. Je to předváděčka s najetými 740km.

Postmen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 14.09.2010 14:32

Re: hmlovky, denné svetlá, zákrutové svetlá

Příspěvek od Postmen »

No i ve VW servise to mohli dodělat když to nemá denní dole ani diody v hlavních.

Mechan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 16.11.2013 00:09

Re: hmlovky, denné svetlá, zákrutové svetlá

Příspěvek od Mechan »

Tak mi prodejce vysvětlil, že to vozidlo je již takto nastavené od výrobce a ve VW servisu předělají jak to budu chtít. Jenže otázka za kolik že. :roll:

Odpovědět

Zpět na „Polo 6R / 6C“