Do garaze na zimu

rv. 2008-2018

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Mino555
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 08.04.2013 18:01

Do garaze na zimu

Příspěvek od Mino555 »

Zdravím, mám Polo 2013 TSI a vzhľadom na to, že toto bude prvá zima tohto autíčka tak by som ho chcel dať do garáže kedže cez zimu budem jazdiť na druhom. Chcel by som sa spýtať, či niekto dával do garáže toto auto a dilemu mi robí baterka, že čo s ňou lebo nechať ju cez zimu v aute tak to by bola pre ňu smrť. Som rozmýšľal, že zobrať ju domov a raz za čas nabiť alebo dať na nabíjačku v stave, že by ju udržovalo na určitej hodnote.
VW Polo 9N3 (2008) 1.4 16V 59kW
----------
VW Polo 6R (2013) 1.2 TSI 66kW

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Do garaze na zimu

Příspěvek od pino.t »

Prodávají se speciální nabíječky na udržování baterky. Ale nejlepší je podle mě nechat v autě a jednou za čas to projet.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Mino555
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 08.04.2013 18:01

Re: Do garaze na zimu

Příspěvek od Mino555 »

Ono jasné sem tam prejsť by bolo najlepšie ide o to, že nechcem zadrbať od soli a kamienkov a zimáky ani nemám. Ale keď vyberiem tú baterku tak to nemá nič spraviť autu?
VW Polo 9N3 (2008) 1.4 16V 59kW
----------
VW Polo 6R (2013) 1.2 TSI 66kW

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Do garaze na zimu

Příspěvek od BigBang »

Akorát ho nezamkneš a vynulujou se ti hodiny a kilometry :D ono se to nezdá, ale i ten přiblblej origo centrál dokáže solidně ždímat baterku... takže buď jí vytáhnout a mít jí doma v teple a nebo jí i nechat v autě a píchnout na urdržovací nabíječku. Tuhle funkci už maj i levný nabíječky (např. já jí mám za 500 z lidlu). Používám jí přes zimu, protože autem jedu pravidelně akorát jednou za 14 dní Kladno-Duchcov a zpět + občas nakoupit někdy během toho stání, nemám s tím starosti a baterka na to zatim nic nenamítá 8)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Do garaze na zimu

Příspěvek od Bofors »

baterku nevytahovat, není to škoda 120. pak se ti tam všechno vynuluje a rozhodí. buď to občas oživ na nabíječce a nebo jak bude hezky tak projet.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: Do garaze na zimu

Příspěvek od klasek »

Záleží na možnostech, ketré máš v garáži.
Pokud tam je elektrika a chodíš tam cca 3x do týdne, nechal bych baterku v autě a dal ji na udržovací nabíječku. Na to chození jsem se ptal, protože je lepší to radči kontrolovat, jestli je vše v pořádku a nezlobí ti nabíječka.

Jestli tam není elektrika a do garáže nechodíš, baterku vyndej a vezmi ji dom. Auto se dá v pohodě zamknout i odemknout bez baterie, pokud nemáš zaslepené zámky. To, že se vynulujou hodiny a počítadlo kilometrů je prkotina, proti kupování nové baterky.

Odpovědět

Zpět na „Polo 6R / 6C“