Jak je to se zárukou?

rv. 2008-2018

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Caanigia
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 31.12.2013 15:59

Jak je to se zárukou?

Příspěvek od Caanigia »

Zdravím všechny,
jsem zdejší nováček ale VW fandím už dost dlouho.
Měl jsem Polo 9N z roku 2003 a slušně zachovalý, najeto jen 95tis km, ale už to chtělo něco novějšího.
Rozhodování bylo těžký ale nakonec jsem nemohl odolat novému Polu 6R.
Nakonec jsem koupil teda VW Polo 6R rok výroby 06/2011, najeto mělo 16tis (aktuálně 18tis).
Bohužel autům až tak nerozumím.
V prodejně říkali že se na něj vztahuje Long Life záruka, tedy prý tři roky. ALE, jde o to že prý je to po paní, který s ním pro nemoc rok nejezdila, takže podle servisní knihy tam není žádný záznam.
No mám v tom celkem hokej, na jednu stranu bych rád tu záruku, i když jestli to dobře chápu tak by stejně trvala jen půl roku, na druhou stranu nechci jezdit do aut. servisu a vyhazovat xtisic za něco za co nemusím.

Rád bych se tedy zkušenějších zeptal na jejich postřehy?!
Informace můžu všechny dodat, které chybí, prosím poraďte.
Navíc na palubce se mi zobrazují tyto informace, kterým nerozumím
Přílohy
obrázek 2.JPG
obrázek.JPG
Naposledy upravil(a) Caanigia dne 01.01.2014 19:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak je to se zárukou?

Příspěvek od BigBang »

řekl bych, že si auto žádá výměnu oleje ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
buraccio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jak je to se zárukou?

Příspěvek od buraccio »

. . . jo, ale až po ujetí dalších 16800km (nebo 318 dní), co je na tom ukazateli . . . mám na svém servis 30.000 a nebo po dvou letech (podle toho co příjde dřív) . . . ale nebudu komentovat long life (všude se píše, že je 30.000 až moc) ;-) . . .
* Big City Life! *

VWshop.cz
Člen klubu
Příspěvky: 671
Registrován: 05.04.2012 19:00

Re: Jak je to se zárukou?

Příspěvek od VWshop.cz »

Aby platila záruka tak se musí dodržovat předepsaný servis a ten ti řekne serviska.
Dále je to na otázku přenositelnosti záruky na 3 osobu. To bych konzultoval s přímo s nějakým dýlerem VW.
Jezdíš ve VW a neznáš VWshop.cz?

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak je to se zárukou?

Příspěvek od BigBang »

16800km já myslel, že to je nájezd :mrgreen:

vždyť víš, co ti to ukazuje, tak proč se nás ptáš? :D
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Caanigia
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 31.12.2013 15:59

Re: Jak je to se zárukou?

Příspěvek od Caanigia »

Tak já nevim podle čeho se to počítá, ale tak dva měsíce zpátky tam byla hodnota okolo 22tis. km tak jsem myslel že mám do servisu až najedu 22tis. km
Jenže ona se ta hodnota snížila na těch aktuálních cca 17tis i když jsem za tu dobu sotva najel 2tis km.
A co znamená to číslo 318 jsem už vůbec nevěděl, ani v manuálu jsem to nedohledal.
Já vím, že podávám takhle hrozně krkolomný informace a asi nejlepší by bylo se zajít zeptat u nás na Kladně do autorizovaný prodejny, ale tam prej chtějí peníze i za pozdrav :D
Navíc člověk ani neví jestli do těhle servisů musí, protože každej říká něco jinýho. Aby ta výsledná a zároveň vyšší cena, byla někde vidět kromě naleštěný recepce :)

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak je to se zárukou?

Příspěvek od BigBang »

Ty máš nastavenej proměnnej interval - používáš LL olej. Sice se u něj udává 30t km, ale to je jen za určitejch podmínek. Jednotka totiž vyhodnocuje styl jízdy, teploty a já nevim co ještě a z toho určuje kolik ještě na ten olej můžeš najet. Předpokládám, že jezdíš krátký trasy kdy motor moc neprohřeješ, a tak víc namáháš olej, proto taky takový náhlý snížení nájezdu ;) Těch 30t km najedeš pokud budeš lítat dálnice a dlouhý trasy ;)

Nevim co chtěj a nechtěj ve VW, ale ty ti řeknou, že servis jedině u nich, protože z toho maj kšeft. I když zeptat se jak je to se zárukou bys mohl a asi i měl - aby mělo vůbec nějakej smysl se trápit se servisem, kterej umí zápis do servisky a se kterym nebudou případně dělat problémy ohledně záruky :wink:
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Mechan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 16.11.2013 00:09

Re: Jak je to se zárukou?

Příspěvek od Mechan »

Taky se přidám.
Abych zbytečně neplatil, stačí první servisní kontrola, a pak se na to vykašlat? Údajně ty další servisní kontroly jsou velice drahé. popř. kolik +- stojí se vším všudy druhá servisní prohlídka? VW polo 6r.

Uživatelský avatar
Geextah502
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.03.2014 13:15

Re: Jak je to se zárukou?

Příspěvek od Geextah502 »

Nechcem zakladat novu temu tak to hodim sem ked sa bavime o zaruke. Kupujem polo a je tam zaruka 2 roky a rozmyslam nad priplatenim dalsich 2rokov do najazdu 80tisic, je to v ponuke za 149eur. Ma s tym niekto skusenosti? Auto berem na 3tiny takze po dvoch rokoch to bude moje a nebudem nuteny uz splnat do bodky zarucne podmienky, olej filtre a taketo zakladne veci si dokazem vymenit aj sam. Oplati sa mi to predlzit si to?
VW Polo Premium Comfortline 1.2TSI 90k 5G Pepper Grey metallic
ex MB A170CDI 95k "Ťapo" Meteor Grey metallic

Odpovědět

Zpět na „Polo 6R / 6C“