Šúchanie bŕzd+nebrzdenie po dlhsom stani

rv. 2008-2018

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Uživatelský avatar
Geextah502
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.03.2014 13:15

Šúchanie bŕzd+nebrzdenie po dlhsom stani

Příspěvek od Geextah502 »

POtreboval by som poradiť. Všimol som si ako začala zima a je bordelu po cestach ak by auto stoji nejaky ten čas vonka stačí aj cez noc tak počut od bryd pri zastavovani akesi šúchanie stupnujuce sa silou brzdenia. Sprvu som to prisudzoval len tomu že zostal na brzdach bordel a ako sa zacne viac brzdit tak to zmyzne, ale dnes ma zarazilo ze som presiel nejakych 20km a aj tak to pri zastavovani bolo stale počuť. Auto bolo pred 2 mesiacmi na kontrole a prezuti a žiaden problem z brzdami nebol. je to len fakt ten bordel ktory sa usadi na brzdach alebo je to daco s brzdami?
Takze mensi edit bude to daco s brzdami, lebo vo stvrtok priatelka rano cestou do prace na prvej krizovatke stlacila brzdu a presla cez celu krizovatku a zastala az za nou.
Naposledy upravil(a) Geextah502 dne 15.02.2015 19:33, celkem upraveno 2 x.
VW Polo Premium Comfortline 1.2TSI 90k 5G Pepper Grey metallic
ex MB A170CDI 95k "Ťapo" Meteor Grey metallic

Postmen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 14.09.2010 14:32

Re: Šúchanie bŕzd

Příspěvek od Postmen »

Řešil jsem to nedávno. Ještě se zeptám v zadu jsou bubnové nebo kotoučové? Já mám vzadu bohužel bubnové a před vánocemi už to bylo cítit i do brzdového pedálu tak jsem to zavez do origo servisu a tam mi to vyčistili namazali a srazili hranku na předních kotoučech taky seřídili ruční brzdu vše za cca 1400,- kč ale rozdíl byl hned 100 procentně lepší ale časem se to zase zaprasí. U mě je to slyšet hlavně po dešti když auto stojí v garáži nestihne uschnout a pak než se to rozbrzdí tak je to trochu slyšet. Doufám že jsem pomohl.

Uživatelský avatar
Geextah502
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.03.2014 13:15

Re: Šúchanie bŕzd

Příspěvek od Geextah502 »

V zadu su kotucove. V piatok to ide do servisu v ramci zaruky som zvedavy na co (ne)pridu.
VW Polo Premium Comfortline 1.2TSI 90k 5G Pepper Grey metallic
ex MB A170CDI 95k "Ťapo" Meteor Grey metallic

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Šúchanie bŕzd

Příspěvek od BigBang »

Při současnym počasí kotouče chatí lišku raz, dva. Ono můžeš ujet kilometrů klidně 100, ale když neproběhne pár zabrždění, tak tu rez stejně nestrhneš...

Jsem zvědav s čím příjdeš ze servisu ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
FreeMaroStyle
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 16.04.2008 17:19
Bydliště: Prostřední Bečva
Kontaktovat uživatele:

Re: Šúchanie bŕzd

Příspěvek od FreeMaroStyle »

Je sice pravda, že auto má 4roky, ale nájezd 45oookm a brzdy taky divně šuchají... desek tam je tak 9mm, kotouče jsou taky dobré, jsou orezlé, ale brzdí celou plochou, při kontrole v servise mi řekli že zvlněné nejsou, ale kope to do pedálu jak prase, na technické taky OK, brzdy brzdí jak mají :D Tak kde je problém? Stejně si myslím že jsou zvlněné, když to tak kope, nebo něco by mohlo být se zadníma bubnama?
exVw Corrado 1.8i G60 118kW & exVw Golf IV 1.9TDi 85kW AJM
Vw Polo 6R 1.2 HTP & BMW 1er M-Packet

Uživatelský avatar
Geextah502
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.03.2014 13:15

Re: Šúchanie bŕzd

Příspěvek od Geextah502 »

Tak som rano zaviezol teraz na obed volali ze to nebrzdenie sa neprejavilo jak jinak ze. Ale zistili ovalitu kotucov. Viac info az osobni pri prevzati auta. Neviem aky moze mat ta ovalita vplyv na brzdenie a ako to ze ani 30tis najazdene a uz kotuce vykazuju nejaku chybu.
VW Polo Premium Comfortline 1.2TSI 90k 5G Pepper Grey metallic
ex MB A170CDI 95k "Ťapo" Meteor Grey metallic

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Šúchanie bŕzd

Příspěvek od BigBang »

kotouče se můžou zvlnit i po ujetí 20 km, když je dokážeš dost zahřát a pak dostanou teplotní šok např. zastavením v kaluži :D
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
Geextah502
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.03.2014 13:15

Re: Šúchanie bŕzd

Příspěvek od Geextah502 »

Takze ovalita namerana vpredu vlavo 44 percent vpravo 27 vzadu vlavo 18 vpravo 23, viac ako je uz 20 chybna hodnota. Hodnoty brzdnych ucinkov su v norme. Geometria taktiez v poriadku. Cize po 27tis vsetky kotuce zrele na vymenu, tak toto som necakal, hlavne ked clovek jazdi si myslim rozumne a na brzdy sialene nedupe uz vonkoncom nie. Samozrejme na spotrebny material zaruka nie je. Pri brzdeni nepocitujem ziadne vybracie nic len spomenute nebrzdenie po dlhsom stani zrana. Ci to mohlo byt tym sposobene neviem. Skusit iny servis co na to povedia? A je nutné menit s kotucmi aj dosticky?
Naposledy upravil(a) Geextah502 dne 03.02.2015 09:02, celkem upraveno 1 x.
VW Polo Premium Comfortline 1.2TSI 90k 5G Pepper Grey metallic
ex MB A170CDI 95k "Ťapo" Meteor Grey metallic

Uživatelský avatar
Geextah502
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.03.2014 13:15

Re: Šúchanie bŕzd + vibracie vo volante pri vyssich rychlostiach

Příspěvek od Geextah502 »

Takze vikend presiel a vcera dala priatelka nejakych 400km a vsimla si ze pri vyssich rychlostiach kolo 100km/h zacat citit vibracie vo volante. Pri brzdení tie vybracie nie su takze ich nedavam za vinu ovalite brzd. Kolesa boli vyvazene v novembri pri prezuvani,nove pneu na origo vw diskoch. Mohli v servise daco opomenut pri testovani brzd a takto sa to prejavilo alebo to bude mat predsa suvis s tymi kotucmi?
VW Polo Premium Comfortline 1.2TSI 90k 5G Pepper Grey metallic
ex MB A170CDI 95k "Ťapo" Meteor Grey metallic

racerator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 03.05.2014 18:12

Re: Šúchanie bŕzd + vibracie vo volante pri vyssich rychlostiach

Příspěvek od racerator »

,,vo stvrtok priatelka rano cestou do prace na prvej krizovatke stlacila brzdu a presla cez celu krizovatku a zastala az za nou.´´

na to jednoduchý vysvětlení: kluzká vozovka ( je zima) a aktivovalo se abs. normální stav.
vw polo 6R 1,2 44kw

Uživatelský avatar
Geextah502
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.03.2014 13:15

Re: Šúchanie bŕzd + vibracie vo volante pri vyssich rychlostiach

Příspěvek od Geextah502 »

racerator píše:,,vo stvrtok priatelka rano cestou do prace na prvej krizovatke stlacila brzdu a presla cez celu krizovatku a zastala az za nou.´´

na to jednoduchý vysvětlení: kluzká vozovka ( je zima) a aktivovalo se abs. normální stav.
NIč také (ked sa to stalo priatelke cesta bola sucha), dnes sa to mne po dlhsom stani (noc-den-noc) stalo znova. ABS si ani netukne ziadne kopnutie do brzdy, brzda stlacena k podlahe (alebo najviac ako ide ) a auto ide dalej žiaden šmyk. Ako sa sprava auto na smyklavej vozovke uz mam odskusane a to ABS citit riadne, toto je celou silou dupnutie na brzdu a nič. Ďalšie brzdenie je už pocitovo v poriadku.
VW Polo Premium Comfortline 1.2TSI 90k 5G Pepper Grey metallic
ex MB A170CDI 95k "Ťapo" Meteor Grey metallic

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Šúchanie bŕzd + vibracie vo volante pri vyssich rychlostiach

Příspěvek od BigBang »

to, co zmiňoval racerator je blbost, protože kdyby to bylo ABS, tak ti nakope a to bys poznal... Spíš mě napadlo jestli nemůže bejtr problém s podtlakem. Když chcípneš auto s máš sešlápnutej pedál, nezačne ten pedál hned po chcípnutí motoru tvrdnout? Nebo taky třeba posilovač. Ještě mě napadlo zavzdušnění ABS, ale s brzdama se nic nedělalo, takže to vypadává.

Jen tak letmo jsem projel net a narazil jsem na podobnej né-li stejnej problém na nissan klubu/fóru. Jedná se o to, že když člověk jezdí moc piánko, tak prostě bzdy stuhnou a nechce se jim brzdit. Určitě bych zkusil někde na volný silnici až pojedeš sám to rozjet kolem 100-120 a ostrý brždění na 40. Párkrát to zopakovat. Stejnej systém by měl probíhat i při zajíždění novejch brzd...
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

racerator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 03.05.2014 18:12

Re: Šúchanie bŕzd + vibracie vo volante pri vyssich rychlostiach

Příspěvek od racerator »

když si byl v tom servisu. napíchli ti to na diagnostiku (ABS, ESP atd)?
vw polo 6R 1,2 44kw

Uživatelský avatar
Geextah502
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.03.2014 13:15

Re: Šúchanie bŕzd + nebrzdenie po dlhsom stani

Příspěvek od Geextah502 »

racerator píše:když si byl v tom servisu. napíchli ti to na diagnostiku (ABS, ESP atd)?
hmmm... to neviem nic take nespominali ze by diagnostika nic nehovorila... ale tak by to mala byt prva vec, ktoru spravia v autorizaku nie?

aspon tie vybracie vo volante som uz nepostrehol viac, uvidim pri dlhsej jazde na dialnici v sobotu.
VW Polo Premium Comfortline 1.2TSI 90k 5G Pepper Grey metallic
ex MB A170CDI 95k "Ťapo" Meteor Grey metallic

racerator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 03.05.2014 18:12

Re: Šúchanie bŕzd+nebrzdenie po dlhsom stani

Příspěvek od racerator »

Záleží co si tam popisoval. Jestli jenom že tam něco šolichá a lehce pulzuje pedál, tak nemaj důvod. Důležitý je hlavně jim nahlásit to že šlápneš na brzdu a auto jede dál. Po týhle informaci by se na kotouče a brzdiče vůbec nikdo nekoukal, protože tam problém bejt nemůže.
Brzdiče zatuhlý nebudou (to platí u starších kousků s 20 let starou kapalinou, kde má koroze pré).
Když ti vypadnou zadní brzdy tak to ani nepoznáš. Když 1 brzdič vpředu, tak ti to akorát bude táhnout do strany a rozdíl v učinku subjektivně taky nepoznáš. A aby byly ztuhlý všechny pístky je nesmysl.
Jediný co umí odblokovat tlak brzd je ABS.
vw polo 6R 1,2 44kw

Odpovědět

Zpět na „Polo 6R / 6C“