Handyadapter - přestavba

rv. 2008-2018

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
mat7ew
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 05.08.2016 10:58
Bydliště: Ostrava

Handyadapter - přestavba

Příspěvek od mat7ew »

Ahoj,

cca před čtvrt rokem jsem si koupil první ojetinu, Polo 6R 1.4 16V. Na palubce bylo něco jako držák na telefon, strejda Google prozradil, že je to premium příprava pro telefon. Kromě toho jsem zjistil, že na to existují desítky adaptérů na konkrétní telefony a jeden univerzální. Po optání u českého dealera VW mi bylo sděleno, že univerzální adaptér prodávají za cca 4500Kč :laugh: Našel jsem na sbazaru adaptér pro iPhone 5S, za 500Kč koupil a rozebral.

Uvnitř je jedna malá deska, na které je připojená anténa (zesilovač mobilního signálu, měli byste mít na střeše žraloka s anténkou) a kabel vedoucí ke dvěma tlačítkům a nabíjecímu konektoru pro iPhone. V Tchibu jsem přikoupil za 249Kč univerzální držák telefonu do větrání klimatizace, uřezal kulový kloub a třema šroubama M2 (nebo 2,5mm) chytnul ke krytu (bacha na umístění antény, ať vám šroub nevede skrz). 2.5mm šroubky a 2mm díru doporučuju, šroubky se pěkně zařežou do plastu a drží, já to pojistil zezadu ještě matkama a podložkama. Konektor na nabíjení iPhonu můžete zahodit, stačí pak vyvést z desky microUSB kabel nebo si s tím můžete vyhrát a přidat tam USB2.0 konektor - pěkně se vleze do otvoru po tlačítku pro uvolnění iPhonu z adaptéru, mě se s tím nechtělo prdlat. Drátky jsou už z továrny tenké jak vlas, opatrně při pájení, snadno se jim utaví izolace. Musíte pak ještě přemostit jeden mikrospínač, který zapíná nabíjení pokud je vložený iPhone (normálně zkrat..). Složit zpátky a máte univerzální držák na telefon :pleasantry:

Výsledek zde:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Otestováno, telefon se nabíjí, spojení přes Bluetooth funguje (spárovat to jde i bez držáku), tlačítka na přijetí hovoru také. Bohužel pro vás nemám fotky vnitřku, nechci to znovu rozebírat :? Třeba to někomu poslouží pro inspiraci, jinak je ta "premium" příprava úplně na :evil:
VW Polo 6R0 1.4 16V Highline

Odpovědět

Zpět na „Polo 6R / 6C“