Vynechávání 1 válce Touran 103kw TDI 2006

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
FrantaB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.06.2018 16:28

Vynechávání 1 válce Touran 103kw TDI 2006

Příspěvek od FrantaB »

Zdravím všechny
potřeboval bych radu. Mám Tourana z roku 2006, který byl kupovaný jako nový. Je tam TDI 103kw 16V PD. Ted mi po asi 140 tis. km začal vynechávat dle diagnostiky první válec. Provedl jsem repasi vstřiku , asi 3 000 km to bylo dobrý a teď se to objevilo znova. Vstřik jsem nechal zkontrolovat a prý je OK. Diagnostika navíc hlásí, že je nízký kompresní tlak ve válci. Sundala se hlava, otestovala se její těsnost a prasklá není. Na válci je vidět ve směru pohybu válce lesklá ploška, ale těžko říct, zda to může způsobovat. Nevíte náhodou někdo, co by to mohlo být?
Měnit blok se mně tedy vůbec nechce.

Díky za případné odpovědi

martin488
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 06.02.2015 18:07
Bydliště: Plzeň

Re: Vynechávání 1 válce Touran 103kw TDI 2006

Příspěvek od martin488 »

zkus to popsat srozumitelněji tak jesti sem to pochopil tak je na stěně válce rýha??? jak jste měrily tlaky??? auto před víměnou vstřikovače dělalo totéž??

FrantaB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.06.2018 16:28

Re: Vynechávání 1 válce Touran 103kw TDI 2006

Příspěvek od FrantaB »

Zdravím
no výměna vstřikovače byla na doporučení servisu, kdy jim to na diagnostice ukázalo, že je s ním občas problém. Já si toho tehdy prakticky ani nevšimnul. Tak se nechal repasovat a vše bylo ok, jak jsem psal, asi 3000 km. Pak začlo auto pocukávat na volnoběhu, občas se úplně rozhoupalo, tak jsem šel zase na diagnostiku a opět to ukázalo problém s prvním válcem. Tak jsem reklamoval repasi vstřiku, dal se tam úplně jiný vstřik, a dělalo to to stejné. Takže se pak zkoušela diagnostika na dynamometru, nebo jak to dělají, a ukázalo to nízký tlak na prvním válci. Tak se zkusila sundat hlava, jestli není třeba prasklá, ale udělal se její tlaková zkouška a vše bylo OK. Pak se našla na válci spíš taková vyleštěná ploška ve směru pohybu pístu, ale v servisu si nejsou jistí, zda je to tím. Protože to není rýha, je to jen vyleštěné, cca. 5 - 10 mm šířka. A jejich návrh je repase celého bloku, což se mně do toho, z důvodu ceny, moc jít nechce. I z důvodu, že si v servise nejsou jití , zda je to tím.

Franta

martin488
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 06.02.2015 18:07
Bydliště: Plzeň

Re: Vynechávání 1 válce Touran 103kw TDI 2006

Příspěvek od martin488 »

takhle na dálku těžko říct jakékoliv poškození na stěně válce může dělat neplechu ale asi to napřed než se sundala hlava chtělo skutečně změrit tlaky a ne jenom diagostikou což jde špatně u bkd ale jdepokud by bul první válec upne bez tlaku důsledkem toho opotřebovaného místa muselo to strašně tlakovat skříň takže těžko říct mohl to poškodit třeba zlomený pístní kroužek a nebo mohl tlak unikat pres ventily a nebo ta závada nemá s tlakem nic společnýho.... nejakou fotku nemáš?? ať ten motor pořádně přeměří a zjistí jestli je potřeba dělat výbrus

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: Vynechávání 1 válce Touran 103kw TDI 2006

Příspěvek od kat38 »

Ahoj...už někoho napadlo že by to mohlo být v elektrice? Ten svazek kabelů co vede do hlavy ke vstřikům a žhavičkám...chtělo by to na zkoušku vyměnit, popřípadě nějakýho elektrikáře který by si dal práci s kontrolou jestli není někde přerušenej (překlesanej) kabel co vede ke vstřiku, nebo prošoupanej na kostru nebo vadná zásuvka, popřípadě venku ožrané od kuny. Podle toho jak to popisuješ by to tak mohlo být...jejich diagnostiky až na vyjímky odhalí prd a jen mení a mění měniči a neopravujou. Jak se v tom někdo porejpe tak to zas chvíli funguje, at už přerušený nebo proražený na kostru a za chvíli to zas zlobí. Začni tím že zkontroluješ kabeláš jestli neuvidíš stopy zoubků a pak zkusit vyměnit tu kabeláž v hlavě. A ještě jedna věc, to udělej jako první - pod baterkou na nosníku jsou tři body uzemnění na kostru (hnědé dráty)...rozebrat, matku, očka o šroub co trčí z nosníku - vše řádně očistit - dosedací plochy a namáznout a řádně dotáhnout. At se daří.
Když člověk někdy vidí a slyší co v těch servisech ty patlalové vymýšlejí, tak bych je hnal tyčí zmetky. To jsou služby teda...neumějí vůbec nic a zákazník platí za kraviny, který si vymyslej a pořád dokola. Nikdo už nepřemýšlí...
Strčí do toho zásuvku, zapnou notas a řeknou asi je to tohle...to je jediný co uměj! A tak je to dnes se vším a všude.

martin488
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 06.02.2015 18:07
Bydliště: Plzeň

Re: Vynechávání 1 válce Touran 103kw TDI 2006

Příspěvek od martin488 »

tak já jsem asi taky patlal nebo jak si to psal nepopíram že ty kabely odchází ale psal že mu přes diag měril komprese a neprošel ten první to určitě nemá s tím svazkem nic společného... :D ale vyměnit ho muže taky když myslíš že je to tím :D :D

FrantaB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.06.2018 16:28

Re: Vynechávání 1 válce Touran 103kw TDI 2006

Příspěvek od FrantaB »

Zdravím
no kabely prý proměřovali, takže by to tím snad být nemělo. Jinak, fotku mám, ale je docela nekvalitní. Je tam na ni vidět ta vyleštěná část. Teď jsem konečně sehnal měřák na dutiny, tak zkusím, jestli něco nenaměřím
Přílohy
WP_20180525_10_41_23_Rich_LI.jpg

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: Vynechávání 1 válce Touran 103kw TDI 2006

Příspěvek od kat38 »

Kabely prý proměřovali??? A to tě uklidnilo? Prošlehnutí do sebe, nebo na kostru žádným proměřováním nezjistíš, to se musí prohlídnout, zvlášt když je to tak, že to dělá občas...ale jak myslíš...komu není rady, tomu není pomoci. Jinak měřákem na dutiny mi měřili rýmu, ale to bylo asi v jinym servisu :pleasantry:

Když už tedy ty tlaky...zkontrolovali ventily jestli nejsou podpálený, přidřený...atd. nebo jestli není díra ve žhaviči? Někudy to unikat musí a jak ti psal martin488, dolů do skříně těžko, to bys asi poznal...i když osobně těm tlakům moc nevěřím

Jo a Martine488, neber si to osobně prosím. Ta kritika servisů nebyla myšlena na nikoho konkrétního.
Mohl bys mi jako odborník naznačit jak se přes diagnostiku měří komprese jednotlivých válců? Asi jsou některé věci o nichž nemám tušení...
Myslel jsem že je tam jen píst, ventily,vstřik a žhavička pokud je to nafta...co z toho řekne té diagnostice jaký je tam tlak?

martin488
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 06.02.2015 18:07
Bydliště: Plzeň

Re: Vynechávání 1 válce Touran 103kw TDI 2006

Příspěvek od martin488 »

diagnostika ti nikdy neřekne přesně jaký je tam tlak ale měří se snímačem uhlové zrychlení klikové hřídele kdyč tam neni vstřikována nafta takže vlastně jednotka měří čas jednotlivých kompresí a porovná je mezi sebou je to víceméně orientační ale pokud to na 1. válci nemá tlak tak se klika v místě komprese otočí daleko rychleji než u jiných je to podobná hodnota jakou vypočítává řj korekce vsřikovačů a ještě ktěm tlakům u bkd jsou žhaviče pod víkem ventilů takže i kdyby byl vystřelenej tak by to tlakovalo skříň a nehledě na to že by si toho při demontáži palice určitě všimly
za mě bych vytáhl píst zkontzoloval kruhy něco tam muselo ten šlic udělat.....

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: Vynechávání 1 válce Touran 103kw TDI 2006

Příspěvek od kat38 »

Díky,no právě ... orientační a k té žhavičce, pod víkem by to tak netlakovalo jako dolů ne? O tom jestli si někdo něčeho všimne můžeme i pochybovat když mu mění vstřiky jak ponožky :D ... vím kde má BKD žhaviče bohužel ho mám taky, ale musím zaklepat, zatím nezlobí.

Akorát jsem měl ty popsaný závady tady, na foru - spínání větráků, zvyšování volnoběhu bez příčiny, blikání světla v interiéru a všechno to vyřešilo to vyčistění zemí na nosníku pod baterkou (ty tři hnědý dráty na kostru), od té doby mám klid. Ale s tím těžko začínat když už má palici dole(kouknout by na to ale měl-práce na půl hodky) + ten svazek pod víkem může být někde třeba prošoupanej na zem ... já to tipuju na elektro. Zvlášt když píše že mu to vždy chvíli jelo po těch výměnách vstřiku.
Pokud by byl bez komprese, tak se to asi na chvíli nezlepší, navíc píše že to není rýha, jen lesklé místo.

Mimochodem na BKD praskaly hlavy, já měl to štěstí, že ve 140tisících ji měnili ještě původnímu majiteli v německu a mě už to přijelo s novou a koukam, že franta píše, že má právě těch 140....

No uvidíme, jsem moc zvědavej jak tohle dopadne...

Ted jsem si to ještě celý přečetl a jestli to chápu dobře, tak auto bylo zcela v pořádku...žádné problémy nepocitoval, než s tím zajel na diagnostiku (nevím proč, snad v rámci pravidelné údržby?) kde mu zjistili že má občasné problémy na prvním vstřiku??? :pleasantry: :pleasantry: a tím to vše začalo? A auto se ze zdravýho změnilo v nemocný? :) jaká to klasika...

martin488
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 06.02.2015 18:07
Bydliště: Plzeň

Re: Vynechávání 1 válce Touran 103kw TDI 2006

Příspěvek od martin488 »

proč by to netlakovalo dolu kvuli žhavičce??? jako stejně pod víkem ventilů když jsou treba pryč kroužky i na hlavě jsou věci které je potřeba mazat a někudy se ten olej musí dostat z5 do vany každopádne si myslím že jakékoli teorie už ted nejsou na místě asi to chtělo zkontrolovat víc věcí než se sundala hlava......

FrantaB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.06.2018 16:28

Re: Vynechávání 1 válce Touran 103kw TDI 2006

Příspěvek od FrantaB »

No mně taky hlavu už měnili, takže tam je nová. To bylo ale už po asi 60 000 km.
Po pravdě jsem taky zavědavý jak to dopadne.

Jo jo, auto bylo před prvním repasí vstřiku v pohodě, ale při servisním intervalu to vyhodila diagnostika.

Ale pak se to začlo projevovat pocukáváním, na volnoběh to třeba rozhoupalo celý auto, jak byl nerovnoměrný chod.

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: Vynechávání 1 válce Touran 103kw TDI 2006

Příspěvek od kat38 »

Takže s autem nic nebylo, zbytečně ti podělali vstřik...kdoví jakej ti tam dali a závadu, která byla bud kravina...jako chyba diagnostiky, nebo občasný špatný spoj, který jsi ani nezaznamenal vůbec neodstranili. Akorát jak se v tom vrtali, tak se to ještě zhoršilo, jak to začlo houpat, takže už jsi to zaznamenal... Věř tomu že to bude v té elektrice, bud překlesanej nebo prošoupanej kabel. A nevědí co s tim předpokládám a vymýšlejí kraviny...v podstatě ti zničili auto....to by mi tedy mohli zkusit udělat... :fool: :baseball:

Měl by sis na ně řádně došlápnout ...

martin488
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 06.02.2015 18:07
Bydliště: Plzeň

Re: Vynechávání 1 válce Touran 103kw TDI 2006

Příspěvek od martin488 »

já z vás asi umřu :yahoo: :yahoo:

Odpovědět

Zpět na „Motor“