MOTOR, NÁDRŽ - Kolik jste nejvíc natankovali ?

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Objem nadrze Touran - kolko najviac ste natankovali?

Příspěvek od lecram »

pali-MT píše:
filipja píše:Ahoj Děkuji za odpověd a zkusím to a dám vědět jak to dopadlo ale jesětě jedna otázka jak je možný že když mám cca 30km dojezd a začnu tankovat tak mi pistol po 40L vypne a pak to tam pomalu leju dalších 15L a take jsem to uz zkoušel pomalu hadičkou z kanistru a pořad stejny nemate nejaky figl jak tam natankovat normalne, a když ujedu treba 10km tak tam naleju dalších cca 7L děkuji moc za odpověd.

pomaly uz prestavam rozumiet tomu o co tu ide.ved je to predsa uplne logicke.dojazd pise hluposti.nan vobec ani nepozeram.ratajme spolu,v nadrzi mozes mat dajme tomu 5L,natankujes 40L a pistol ti vypne.ja si myslim,ze to je pri kazdom aute.mal som ibizu,leona....a pri kazdom mi to urobilo.proste ked tankujes z pistole,tak ta to tam nazenie,rozvíri a vznikne tam pena.preto pistol vypne skor.ked ale pockas,v nadrzi sa to ustali a dotankujes pomaly dalsich 15L.cize to je spolu nejakych 60L a to si myslim,ze je uplne normalne.

aj ja

Uživatelský avatar
onakvee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 15.07.2009 09:49
Bydliště: nekde na Záhorí
Kontaktovat uživatele:

Re: Objem nadrze Touran - kolko najviac ste natankovali?

Příspěvek od onakvee »

lecram píše:
pali-MT píše:
pomaly uz prestavam rozumiet tomu o co tu ide.ved je to predsa uplne logicke.dojazd pise hluposti.nan vobec ani nepozeram.ratajme spolu,v nadrzi mozes mat dajme tomu 5L,natankujes 40L a pistol ti vypne.ja si myslim,ze to je pri kazdom aute.mal som ibizu,leona....a pri kazdom mi to urobilo.proste ked tankujes z pistole,tak ta to tam nazenie,rozvíri a vznikne tam pena.preto pistol vypne skor.ked ale pockas,v nadrzi sa to ustali a dotankujes pomaly dalsich 15L.cize to je spolu nejakych 60L a to si myslim,ze je uplne normalne.

aj ja

Mno nic, mne to neda, musim to ja skusit znova takto full do full...hmmmmm.

Uživatelský avatar
onakvee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 15.07.2009 09:49
Bydliště: nekde na Záhorí
Kontaktovat uživatele:

Re: Objem nadrze Touran - kolko najviac ste natankovali?

Příspěvek od onakvee »

onakvee píše:
lecram píše:
aj ja

Mno nic, mne to neda, musim to ja skusit znova takto full do full...hmmmmm.

Mno dnes rano som skocil na pumpu a natankoval som schvalne do kanistrov 3x20l a 7l do dalsej bandasky (viac nemam).
Pocitac vypisoval dojazd 40km.60l som tam dal na supu bez problemov.Potom 5l z poslednej bandasky a naplnilo sa mi az po vrch, tak som 5min pockal a pomaly dolial aj posledne 2l, s tym ze to zase vyslo po vrch a este aj tak hladina klesla z hrdla.Tak teraz neviem, tankujem naftu od slo..a..tu.

filipja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.07.2009 00:19

Re: Objem nadrze Touran - kolko najviac ste natankovali?

Příspěvek od filipja »

Ahoj no mě to stale nejde dělá mi to problemy zkusil jsem to z kanistru a stejně 40L a pak pomalu jsem to tak nalil dalších 20L tak to je jeden problém astale jak jste mi radili o zblbnutém plováku tak mi to pořád ukazuje 3/4 nádrže tak nevím. Co mám dělat nebaví mě tankovat 40L a pak dalších 20L tam tankovat 10min a jestě to neukazuje plnou a na benzínce nadavájí jak dlouho to bude trvat tak zatim a dekuji za radu.

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: Objem nadrze Touran - kolko najviac ste natankovali?

Příspěvek od T150 »

sem to řikal že je nádrž na 65 litrů ;-)
mě se osvedčilo při tankování nezasouvat pistoli až nadoraz ale tak na půl a pak se mi nevypíná a jede až doplna
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
onakvee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 15.07.2009 09:49
Bydliště: nekde na Záhorí
Kontaktovat uživatele:

Re: Objem nadrze Touran - kolko najviac ste natankovali?

Příspěvek od onakvee »

filipja píše:Ahoj no mě to stale nejde dělá mi to problemy zkusil jsem to z kanistru a stejně 40L a pak pomalu jsem to tak nalil dalších 20L tak to je jeden problém astale jak jste mi radili o zblbnutém plováku tak mi to pořád ukazuje 3/4 nádrže tak nevím. Co mám dělat nebaví mě tankovat 40L a pak dalších 20L tam tankovat 10min a jestě to neukazuje plnou a na benzínce nadavájí jak dlouho to bude trvat tak zatim a dekuji za radu.

Tak bud to je plavak na h...o, alebo budik. To je tazko radit, neviem skus priklad odpojit baterku na pol hodiny a potom ju zapoj, mozno ked sa akoby resetne RJ to zacne mozno fungovat.
Alebo daj auto na zdvihak, odkrut tie popruhy co drzia nadrz (pravda ked bude prazdna), pust ju nizsie a skus vymontovat plavak a zmerat ho, ci reaguje-zaznamenava v plnom rozsahu...

Uživatelský avatar
pali-MT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Objem nadrze Touran - kolko najviac ste natankovali?

Příspěvek od pali-MT »

preco by mal odmontovavat nadrz,ked ku plavaku sa dostane z kufra.

Uživatelský avatar
onakvee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 15.07.2009 09:49
Bydliště: nekde na Záhorí
Kontaktovat uživatele:

Re: Objem nadrze Touran - kolko najviac ste natankovali?

Příspěvek od onakvee »

pali-MT píše:preco by mal odmontovavat nadrz,ked ku plavaku sa dostane z kufra.

Ja som rozobral cely kufor, vsetky plasty-komplet dole a nic.Ani pod sedadlami v zadu som nenasiel otvor na plavak.Ked som sa pozrel zo spodu auta z pravej strany, tak je medzi kaslou auta (ten obluk kde su zadne sedadla) a nadrzou plac, ze tam dam v pohode ruku a je pekne vidiet zo spoda ako je z vrchu nadrze v rohu primontovany plavak.
Ked ho vsak chces odmontovat, tak musis odkrutit popruhy co drzia nadrz, ta potom klesne nizsie.....Ja tam mam ciernu umelohmotnu nadrz :-) maturoval som nad tym chvilu a na koniec je to jednoduche :-)
Mozno, ze je viac variant nadrzi ci co..., neviem teda.

Uživatelský avatar
pali-MT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Objem nadrze Touran - kolko najviac ste natankovali?

Příspěvek od pali-MT »

dostal som sa k nemu z kufra.myslim,ze som vyhodil sedacky,odkrutil ten plech do ktoreho zacvakavaju a pod plechom je hned plavak

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Objem nadrze Touran - kolko najviac ste natankovali?

Příspěvek od lecram »

pali-MT píše:dostal som sa k nemu z kufra.myslim,ze som vyhodil sedacky,odkrutil ten plech do ktoreho zacvakavaju a pod plechom je hned plavak
presne tak,este som nepocul aby si sa ku plavaku musel dobíjat mimo,alebo spod vozu, nemas nahodou Pragu V3S tam je plavak určite zvonku

Uživatelský avatar
onakvee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 15.07.2009 09:49
Bydliště: nekde na Záhorí
Kontaktovat uživatele:

Re: Objem nadrze Touran - kolko najviac ste natankovali?

Příspěvek od onakvee »

lecram píše:
pali-MT píše:dostal som sa k nemu z kufra.myslim,ze som vyhodil sedacky,odkrutil ten plech do ktoreho zacvakavaju a pod plechom je hned plavak
presne tak,este som nepocul aby si sa ku plavaku musel dobíjat mimo,alebo spod vozu, nemas nahodou Pragu V3S tam je plavak určite zvonku
Lenze ja som sice sedacky vyhodil a tiez som cakal, ze tam bude najeky kryt a vyrez v koberci, lenze ten koberec co tam mam je po celej ploche prilepny k tomu "vasmu plechu"(nechcel som ho roztrhnut) tak som to vzdal, lebo som si myslel, ze to tak ma byt a nebudu predsa lepit koberec, ked sa tade ma dostavat k plavaku nie?
Vidiem, ze som sa mylil a ked som sa pozrel s pod vozu a zbadal som plavak, tak som to uz neriesil a povedal si ze toto je asi ta varianta....

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Objem nadrze Touran - kolko najviac ste natankovali?

Příspěvek od lecram »

onakvee píše:
lecram píše: presne tak,este som nepocul aby si sa ku plavaku musel dobíjat mimo,alebo spod vozu, nemas nahodou Pragu V3S tam je plavak určite zvonku
Lenze ja som sice sedacky vyhodil a tiez som cakal, ze tam bude najeky kryt a vyrez v koberci, lenze ten koberec co tam mam je po celej ploche prilepny k tomu "vasmu plechu"(nechcel som ho roztrhnut) tak som to vzdal, lebo som si myslel, ze to tak ma byt a nebudu predsa lepit koberec, ked sa tade ma dostavat k plavaku nie?
Vidiem, ze som sa mylil a ked som sa pozrel s pod vozu a zbadal som plavak, tak som to uz neriesil a povedal si ze toto je asi ta varianta....
je to divne ze si videl plavak s pod vozu vsak on je namontovany na hornej strane nadrze a tie koberce nie su nase my ich tak mame nahodene od vyrobcu to skorej Ty mas nieco co tam dal daky kutiyl s.r.o

Uživatelský avatar
onakvee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 15.07.2009 09:49
Bydliště: nekde na Záhorí
Kontaktovat uživatele:

Re: Objem nadrze Touran - kolko najviac ste natankovali?

Příspěvek od onakvee »

lecram píše:
onakvee píše: Lenze ja som sice sedacky vyhodil a tiez som cakal, ze tam bude najeky kryt a vyrez v koberci, lenze ten koberec co tam mam je po celej ploche prilepny k tomu "vasmu plechu"(nechcel som ho roztrhnut) tak som to vzdal, lebo som si myslel, ze to tak ma byt a nebudu predsa lepit koberec, ked sa tade ma dostavat k plavaku nie?
Vidiem, ze som sa mylil a ked som sa pozrel s pod vozu a zbadal som plavak, tak som to uz neriesil a povedal si ze toto je asi ta varianta....
je to divne ze si videl plavak s pod vozu vsak on je namontovany na hornej strane nadrze a tie koberce nie su nase my ich tak mame nahodene od vyrobcu to skorej Ty mas nieco co tam dal daky kutiyl s.r.o

Este raz pisem: ja viem, ze je ten plavak z vrchu nadrze ked sa pozrem zo spodu auta tak ho vidim, pretoze medzi nadrzou a tym "plechom" je medzera, ze tam pichnem ruku(v tej medzere je ten plavakovy system).Ale je pravda, ze keby som ho chcel vytiahnut, tak ho bez odmontovania toho plechu, alebo nadrze von asi nedam.Ten koberec neni urcite nalepovany kutilom, pretoze ked som kustik odlepil, bolo vidiet, ze lep je nanasany striekanim a rovnomerne v pasikoch vedla seba...(a ni je nikde nadlepovany, po celej dlzke interieru auta je rovnaky)a preto som si myslel, ze asi ziadny montazny priestor z auta neni, ked je to tam na tvrdo nalepene...ked som sa pozrel zo spodu a je to tak vidno, tak som nad inou variantou ani neuvazoval.Aspon viem, ze som sa mylil.

hosic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 30.09.2009 19:58

Re: MOTOR, NÁDRŽ - Kolik jste nejvíc natankovali ?

Příspěvek od hosic »

Zdravim,

jak to teda je u 1.9 TDI s velikosti nadrze? Ma 60 nebo 65 litru? A kolik je rezerva?


Diky
Touran 1.9 TDI, 74kw (AVQ), 7 mist, 2003

Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Re: MOTOR, NÁDRŽ - Kolik jste nejvíc natankovali ?

Příspěvek od pitukes »

Papierovo myslim ze je 60 litrova z toho 5 l rezerva. Ale napraskal som tam uz niekolko krat pri svietiacej rezerve 60 l.

Odpovědět

Zpět na „Motor“