MOTOR, PŘEVODOVKA - Automat či manuál ?

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
supsak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02

MOTOR, PŘEVODOVKA - Automat či manuál ?

Příspěvek od supsak »

Ahojte
je tu niekto co ma Tourana v motorizacii ak je 1.9 TDI-77kw a s DSG prevodovkou?, ako ste s tym spokojny? je lepsi manual ci automat?
Vdaka za info
Jaro

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Touran a DSG prevodovka

Příspěvek od lecram »

supsak píše:Ahojte
je tu niekto co ma Tourana v motorizacii ak je 1.9 TDI-77kw a s DSG prevodovkou?, ako ste s tym spokojny? je lepsi manual ci automat?
Vdaka za info
Jaro
ja mam Touran manual,kamos automat a je to sto a jedno,keby som mal ešte moznost iba automat hlavne do mesta

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Touran a DSG prevodovka

Příspěvek od alesino »

já jej mám / 1.9 TDI 77 kW 6 st. DSG / a maximální spokojenost ... mám s ním najeto zatím cca 15.000 km a nemůžu si stěžovat ... taky jsem z počátku váhal , ale po chvíli jsem si zvykl ... DSG a tempomat super volba 8) ikdyž na mikrospánek jak stvořeno 8O ...
a co se týče spotřeby , v zimě Itálie plně naložený na lyže se střešním boxem , plně obsazené auto s přihřívačem motoru a na 15" zimákách průměrná za cca 1.300 km dle palubáku 6.0 l/km skutečná litry / počet km 6,3 ... léto dálkovka s klimou a tempomatem na 16" cca 6,5 ale dá se za 6,0 dle stylu jízdy ... v režimu sport to je trochu více , ale zase není nuda ...
řadí krásně žádné cukání ... celková spokojenost ... každých 60.000 km výměna olejové náplně a filtru v DSG ... materiál cena cca 7.000 kč plus práce ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: Touran a DSG prevodovka

Příspěvek od T150 »

... každých 60.000 km výměna olejové náplně a filtru v DSG ... materiál cena cca 7.000 kč plus práce ...[/quote]

to mě ani nenapadlo že se tam taky něco mění :D .........zase sajou prachy z lidí :mrgreen:
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Touran a DSG prevodovka

Příspěvek od alesino »

však se sám koukni na odkaz ... pokud máš VAG tak se to dá při maximální čistotě / nesmí se tam dostat žádná nečistota - skoro sterilní prostředí :lol: / udělat někde v dílně , ale při ceně této převodovky bych raději volit někoho kdo to zná a ví co a jak a dáva záruku na provedenou práci , ale to se dnes musí brát s nadhledem viz. originální VW servisy ... bohužel :(

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=169356" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
supsak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Touran a DSG prevodovka

Příspěvek od supsak »

Ahojte, no vyzera to byt zaujimave, len teraz sa rozhodnut ci DSG, ci manual.
Mate niekde nejake odkazy na videa a testy tych DSG prevodoviek?, radenie , klady, zapory.
Vdaka
Jaro

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: Touran a DSG prevodovka

Příspěvek od T150 »

hledej na youtube tam je dost videí, dokonce i srovnání v golfu VI GTI a to je dost velkej rachot, DSG o fousek vyhrává ;-)
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

RIDE.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 300
Registrován: 25.12.2007 12:07
Bydliště: česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, PŘEVODOVKA - Automat či manuál ?

Příspěvek od RIDE. »

hele a nevadí tomu dsg když se nechá motor čipnout nebo je lepčí na to radši ten manuál...??

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR, PŘEVODOVKA - Automat či manuál ?

Příspěvek od alesino »

zdar dá se chipovat i DSG ale musíš vědět u koho a hlavně ten dotyčný " chiper " musí vědět co a jak.
DSG snese 27O Nm ... 1,9 77 kw s DSG se dá poladit na cca 103 kw s daným kroutákem ... taky jsem to zjišťoval co a jak to obnáší ať to DSG nezničím ... doporučuji Zdenka na http://www.tdifun.cz" onclick="window.open(this.href);return false; ... s jeho softem a úpravami motoru od tdipower má 3.místo ve sprintech na 400 metrů v kategorii diesel do 2.500 ccm ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

jira
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 30.05.2009 11:35

Re: MOTOR, PŘEVODOVKA - Automat či manuál ?

Příspěvek od jira »

Maximální točivý moment u 6ti stupňový DSG je 350Nm.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Automatick ... odovka_DSG" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR, PŘEVODOVKA - Automat či manuál ?

Příspěvek od alesino »

tak jsem to taky znovu hledal a máš pravdu snese 350 Nm ... měl jsem špatné info ... :roll:
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

motmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 04.09.2009 12:52

Automatická převodovka

Příspěvek od motmen »

Zdar, uvažuju o koupi Tourana v automatu. Máte někdo s tímto už nějakou zkušenost?

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od lecram »

motmen píše:Zdar, uvažuju o koupi Tourana v automatu. Máte někdo s tímto už nějakou zkušenost?
z Tourana nie iba z G V,ale tiez by som rad menil Touran manual za DSG v meste k nezaplateniu

Uživatelský avatar
jirka14
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 05.09.2008 14:43
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od jirka14 »

čau, mám tourana už skoro rok, 2.0tdi DSG. najeto momentálně 96000km, koupeno při 85000km. zatím bez sebemenších problémů, dokonce i v zimě na sněhu mne překvapilo, že nebyli problémy z vyjížděním z vyjetých a zledovatělých kolejí na parkovišti apod. už bych manuál nechtěl.
pokud máš rád klidnou a hlavně pohodlnou jízdu, tak určitě doporučuji. a pozávodit se s tím dá také trošku :lol:
V̶W̶ ̶T̶o̶u̶r̶a̶n̶ ̶2̶,̶0̶ ̶T̶D̶I̶ ̶1̶0̶3̶ ̶k̶w̶ ̶D̶S̶G̶
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI 92kw DSG

touran46
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 02.03.2009 20:44
Bydliště: Kladno

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od touran46 »

I já si splnil svůj sen a vyměnil cross Tourana 1.9.s manualem za 2.0TDI s DSG. Nádhera. Jem spokojený a nadšený. ve městě i mimo.

Odpovědět

Zpět na „Motor“