MOTOR,TURBO - Výpadky turba, problémy, čištění VIDEO str. 1

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: MOTOR,TURBO - Výpadky turba, problémy, čištění VIDEO str. 1

Příspěvek od kat38 »

Ahoj, no jak myslíš...kamarád, nekamarád, pokud to bylo po telefonu, nebo jen koukal, tak nic nezjistil... Už se mi to nechce vypisovat, ale všechny informace tu najdeš, hodně se to řešilo...a nejdůležitější je poznatek jak kvalitní bereš naftu a jestli jezdíš jen město...pak je to jasný ... je to zanešený. Už ti svítí ta žlutá kontrolka se symbolem motoru? Píše to "emise do dílny" ? Kdyby jsi měl sežraný ty podtlaky, tak to vlastě ani nepojede...takový jakoby tě někdo "držel za pr**l"

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: MOTOR,TURBO - Výpadky turba, problémy, čištění VIDEO str. 1

Příspěvek od kat38 »

Prohlídni si pořádně to video - hned první odkaz tady ... cca 8minut, je to polsky, ale není třeba slov, tam je krásně vidět, jak opravdu zlehka to musí chodit, aby se to nesekalo, pokud nesundáš ten podtlakový regulátor (tu černou věc co s tím hýbe), tak to nikdy nezjistíš.

Uživatelský avatar
audinak44
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 30.04.2012 22:40

Re: MOTOR,TURBO - Výpadky turba, problémy, čištění VIDEO str. 1

Příspěvek od audinak44 »

Správane vo videu je to správne popisane...stači len na fore listovať

Uživatelský avatar
K!NG
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 20.04.2012 16:07

Re: MOTOR,TURBO - Výpadky turba, problémy, čištění VIDEO str. 1

Příspěvek od K!NG »

Mate nekdo kvalitniho mechanika nejlepe z Prahy a okoli co by to turbo vytahnul, vycistil a zase namontoval ? Pripadne delal jste nekdo tuto opravu u mechanika a kolik to stalo ?
VW Passat 3C 2.0 TDI 103 KW

kat38
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 15.02.2010 01:51

Re: MOTOR,TURBO - Výpadky turba, problémy, čištění VIDEO str. 1

Příspěvek od kat38 »

K!NG poslal jsem ti kontakt na ten servis, samozřejmě, že to můžeš udělat tak, že tam auto odvezeš a necháš si to u něj i vyčistit, já nechal turbo jen vyndat, chtěl jsem si to vyčistit sám, kolik bude chtít za demontáž a montáž i s vyčistěním, to netuším, to se s nim domluv. Ale trvej na vyjmutí a skutečně mechanickým vyčistění, žádný stříkání nějakých sraček do zamontovaného turba, to nefunguje a nepomůže to dělal jako první a nebylo to k ničemu.

Uživatelský avatar
Koci
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jindřichův Hradec

Teče turbo

Příspěvek od Koci »

čest práci soudruzi. Vím, že už to tady bylo také dost diskutované, ale přesto, opakování je matka moudrosti. Navíc v předešlých tématech týkajících se mého problému, jsem se nedočetl požadované odpovědi.
Vloni v srpnu jsem zakoupil VW Touran 1.9 tdi, rv. 02/2005 typ motoru BKC. Auto jedlo parádně, až do prvního táhlého kopce,
pár set metrů od pana prodejce. Zajel jsem zpět, on to napíchnul na NTB a tvrdil, že to často dělá váha vzduchu. Výkon motoru padne, resp. vypne turbo. Jako by mi někdo ve vteřině dal padák. Nastartoval jsem a znovu vše chodilo. Klasika. Nechal jsem turbo vyčistit a je po problému. žádná hláška typu Emise, dílna už neskáče. Jiný problém s turbem ovšem technik shledal, že z turba "chčije" olej. Jako laik si nějak neumím představit, jaký olej odtud teče. Technik tvrdí, že nás do budoucna asi nemine výměna celého turba. Pro jistotu se chci zeptat, jestli nejde vyměnit jen nějakou část, spojenou s turbem, která by mohla ono "chcaní" vyřešit. Pokud ne, jak jsou na tom nové rapasy? Vyplatí se to? např http://levneturbo.webnode.cz/products/t ... 3g253014f/" onclick="window.open(this.href);return false;
Díky a nehněvejte se na toto téma :)

Uživatelský avatar
partykiller
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 25.05.2011 21:40

Re: MOTOR,TURBO - Výpadky turba, problémy, čištění VIDEO str. 1

Příspěvek od partykiller »

čau klubáci,
sháním někoho šikovného na vyčištění turba, severní čechy, okolí UnL. Sám si na to netroufnu, resp. s autem potřebuju jezdit a ne to rozebrat a pak dva dny s tím laborovat. Mám stejný problém jako 99% lidí tady, auto občas cukne a nad 3000ot při min. zařazeným 4. stupni padne do nouzáku. Jezdím hodně po městě, váha vzduchu to nebyla, hadičky by měli být taky ok.
Potřebuju to mít v jeden den sfouknutý a být u toho.
díky za kontakt do SZ
VW Touran 2.0TDI 100kW

exnito
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.07.2012 10:41

Re: MOTOR,TURBO - Výpadky turba, problémy, čištění VIDEO str. 1

Příspěvek od exnito »

Čau nemůže se nic stat s turbem když by se s tim chvili ještě jezdilo? Když mi píše emise do dílny. A občas spadne do nouzového režimu. Díky....

Uživatelský avatar
audinak44
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 30.04.2012 22:40

Re: MOTOR,TURBO - Výpadky turba, problémy, čištění VIDEO str. 1

Příspěvek od audinak44 »

Chalani možno sa to tu už riešilo no mam Touran chip 1,9 74kw auto štartuje skvelo,Na VAGU žiadna chyba,Turbo test prešiel v poriadku no auto ked pridávam tak nejde tak ako predtým proste neopiera do sedadla .V spodných otačok je take hluche a v o vyššších otačok tiež ma len určite otáčky 2000-3800 tahá skvelo.Chcem sa opýtať ventil N75 združený aj s podtlakmi by napisalo VAg že?Hadičky su všetky ok.Je neičo na Touranoch čo urobi stratu výkonu?Turbo je čiste akurat regulacia teda LOgovanie mi ukazalo že prefukuje velmi auto ma nalietane 245000km a asi bude treba čistiť turbo može to byť v tom problem že regulácia nereguluje turbo a preto je plynový pedal hluchý?

VAha vzduchu nová,hadičky všetky nove,Gumičky na výstupe Turba aj v stupe nove,Podtlakova membrana nova,N 75 povodny..už neviem si dať rady može to byť ta regulacia ???Alebo nejake tepotne čidlo ktore bráni vozidlu akcelerovať?

prase
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR,TURBO - Výpadky turba, problémy, čištění VIDEO str. 1

Příspěvek od prase »

Zdravím , prosím vsechny o radu odešlo mi puvodní turbo tak sem kupoval repas auto sice jede ale je znat vetsí turboefekt jak s puvodním turbem da se to nejak poladit?popř zda zna nekdo kvalitní a poctivy servis Brno - Zlín.Problem spíš je že na 5 cca 2500ot. a turbo vypne cím to muže byt? na Vagu to psalo neco jako horní dolní mez tlaku diky jedna se o Touran 2.0l motor 100KW ,AZV

Uživatelský avatar
Chozin
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1436
Registrován: 23.05.2008 15:32
Bydliště: Frýdlant
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR,TURBO - Výpadky turba, problémy, čištění VIDEO str. 1

Příspěvek od Chozin »

Tak i nás postihly výpadky turba, do kopce max 90km, 2000ot. a tah nulový, nemůžu posoudit mám to jen zprostředkované od tchána, vezl nás na akcičku a při návratu registroval tyto potíže.
Po příjezdu vypnul motor, naložil basu a při ceste do krámu, vše o5 OK.
Signalizace mlčí, tak uvidime jestli něco řekne diagnostika.

kamerun23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 27.06.2010 16:26
Bydliště: Praha

Prosim Pomoc vypadek vykonu

Příspěvek od kamerun23 »

Dobry den toto tema tu je ale tento problem tam nikdo neresi proto zakladam nove tema obracim se na vas jelikoš uz opravdu nevym kudy kam muj problem nedokazal nikdo vyresit auto v zatahu zacalo padat do nouzoveho rezimu takze se turbo vycistilo zkontrolovaly se hadice a nepomohlo,od te doby se vymenily uz dve turba ridici ventily turba n75 a ten druhy kod motoru BLS ale bez filtru pevnych castic novy egr ventil vymenily vsechny filtry oleje hybalo se z vestgejtem a nic nepomohlo poprve psala diagnostika prekroceny tlak a posledni pul rok uz jen nedostatecny tlak vse se deje v zatahu nebo v kopci opravdu moc prosim o pomoc dekuji moc za odpoved

johnynka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 13.01.2015 17:54

Re: MOTOR,TURBO - Výpadky turba, problémy, čištění VIDEO str. 1

Příspěvek od johnynka »

Pánové, prosím o radu, vw touran, 2,00TDI, rv. 2005 motor pkd 16v. prosím auto je posledních pár měsíců využívané jen na krátké trasy cca 1km ráno a 1km odpoledne, a když jsme hodlali vyrazit na trasu 100km, tak prostě po cca ujetých 15ti km přestalo jet, noha na podlaze a auto jelo max 50tkou. Po vypnutí motoru a nastartování se zas rozjelo a za pár km to samé. Vyskakovala hláška cosi emise servis nebo něco takového. Na diagnostice to psalo, že cosi s turbem...má někdo nápad, co by to mohlo být? páč po vymazání té diagnostiky to ty krátké trasy jezdí bez problémů ale jak se jede víc km, tak prostě nejde a noha na podlaze. Otáčky jsou klidně i 4tis a zvuk motoru normální. Nevíte někdo co s tím? No a od vynulování toho servisu ač auto nejde, tak se žádný servis nerozsvítí...a i tenkrát se rozsvítil až po ujetí cca 30km stylem 50 a za chvíli 100 atd...prosím o jakoukoli radu

Uživatelský avatar
mates-v
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 20.02.2013 08:10
Bydliště: Praha

Re: MOTOR,TURBO - Výpadky turba, problémy, čištění VIDEO str. 1

Příspěvek od mates-v »

Ahoj. Chtěl bych Vás poprosit o nějaký podrobný návod (případně i foto), jak vyndat turbo u Tourana (2004) 2.0 TDI, AZV. Možná jsem hloupej, ale ať hledám jak hledám, tak jsem to tady nikde nenašel :( .

Potřebuji ho vyčistit, protože už skoro každou delší cestu mi to skáče do nouzáku.

Předem díky za Vaše rady :wink:
VW Touran 2.0 TDI, 100 KW, 2004, Highline, EGR Off / BMW F800 GS

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR,TURBO - Výpadky turba, problémy, čištění VIDEO str. 1

Příspěvek od CentriFUGA »

Návod tu asi není, ale co jsem tak koukal k době do motoru, tak turbo je jakoby vzadu za motorem, takže se bude určtě vynadavat zespoda, zřejmě bude muset dolů výfuk a zespoda se k němu jistě "skvěle" dostaneš, jak to už dneska bývá zvykem :-)
Nedávno jsem sundaval turbo na BMW 320d a tam je to dokonce tak, že musíš sundat celou hlavu dolů, což jsem vůbec nepochopil ...

Jinak pokud to trochu umíš, tak nepotřebuješ návod a přijdeš na to a pokud potřebuješ obrázkový návod, tak to raději svěř někomu, kdo tomu rozumí. Já to takhle dělám s elektronikou, nerozumím jí, tak to dávám odborníkům, ať si s tím poradí ...

Odpovědět

Zpět na „Motor“