MOTOR,EGR ventil - Zaslepení, opravy apod.

Moderátoři: Chozin, alesino

paulmack
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 29.06.2014 12:07

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení, opravy apod.

Příspěvek od paulmack »

Nemáte prosím někdo fotku egru,kod motoru cfhc.Děkuju

Janosik93
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 16.01.2008 08:49
Bydliště: Spišská Nová Ves Slovensko

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení, opravy apod.

Příspěvek od Janosik93 »

tam už len vymena
Diagnostika, opravy vozidiel, chip tuning, diagnostika osciloskopom, meranie kompresných tlakov, autoelektrika . na ine veci kludne PM. http://www.powerdiesel.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

L4a2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 21.03.2011 21:49
Bydliště: Olomouc

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení, opravy apod.

Příspěvek od L4a2 »

Ahoj, potřebuji poradit...rozsvítila se mi konrolka motoru a display hlásí "emise do dílny". Na VAG to píše chybu "P0401", (nízký průtok zpětných výf.plynů). EGR ventil je mastný od oleje. Poradí mi někdo možnou závadu? EGR nebo nějaký el.ventil kolem? Díky.
Touran 1,6Tdi, 77kW, CAYC, 2011

Janosik93
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 16.01.2008 08:49
Bydliště: Spišská Nová Ves Slovensko

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení, opravy apod.

Příspěvek od Janosik93 »

99 percent EGR
Diagnostika, opravy vozidiel, chip tuning, diagnostika osciloskopom, meranie kompresných tlakov, autoelektrika . na ine veci kludne PM. http://www.powerdiesel.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

L4a2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 21.03.2011 21:49
Bydliště: Olomouc

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení, opravy apod.

Příspěvek od L4a2 »

Ahoj, když chci zaslepit EGR kde ho zaslepit? Kam přesně vložit ten plíšek jak píšete? Děkuji.
Touran 1,6Tdi, 77kW, CAYC, 2011

easyk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 09.03.2015 15:04
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení, opravy apod.

Příspěvek od easyk »

Ahoj, rozebral jsem take egr u pašíka 2.0 b6 variant, byl také mastný ale nebyl skoro vůbec zanesený karbonem. Zaslepil jsem plíškem vývod a zamontoval. Při jízdě žádná změna a při akceleraci motor do nouzáku a hláška do dílny s blikající kontrolkou žhavení. Když vymažu chyby přestane to házet do nouzáku?

DickSz
Člen klubu
Příspěvky: 7
Registrován: 24.01.2017 12:52
Bydliště: Loukov okr. Kroměříž

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení, opravy apod.

Příspěvek od DickSz »

Nevím, jestli to sem patří, ale taky se mi rozsvítila kontrolka motoru a nápis"emise - do dílny".
Auto mám měsíc, od kamaráda, tak jsem jel na diagnostiku, páč se nehrabu v tom, čemu nerozumím.
(Jinak je to úžasný stroj - 2 litrový motor, 100 kW, prostor jak v cirkuse.)
Zjistili vadnou škrtící klapku a za 6 tis.Kč ji vyměnili.
Chci se zeptat co s tou starou, má smysl ji čistit a renovovat? Auto má najeto 135 tis.km - je to opakující se závada?
Souvisí to nějak s tím, že nemám filtr pevných částic?

Roman FM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 21.01.2017 07:37

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení, opravy apod.

Příspěvek od Roman FM »

Pánové, taky jsem měl hlášku "emise-do dílny". Provedl jsem vyčištění EGR, byl docela zanesený, (170tkm) leč se hláška objevila znova. Dneska jsem vyměnil EGR za nový a motor se chová dost zajímavě... nejde do otáček pod zatížením, kolem 2000 tak pokuckává... víc jak 3000 se mu nechce točit.Co jsem udělal špatně? Mám vrátit původní a zkusit, jestli to bude v pořádku nebo má někdo nějaký nápad? Auto je nasoftěné, asi 4000km. Dík za každý podnět :-.)

vla.michal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 15.07.2017 18:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení, opravy apod.

Příspěvek od vla.michal »

Zdravím
Mám Touran rv.2011 103 kw,párkrát se mi stalo,že při rozjezdu při cca 2000 ot. mi to hodilo chybu,auto netáhlo,vypnul jsem motor,zase nahodil a vpohodě dalších 1000 km,nedavno se mi to stalo znovu,na diagnostice,že prej EGR,že bud' novej,nebo vyřadit,nevíte náhodou někdo,kdo by ho vyřadil,Jindřichův Hradec a okolí(Č.Budějovice) díky.

Uživatelský avatar
Floppy
Člen klubu
Příspěvky: 163
Registrován: 31.10.2012 18:19
Bydliště: Plzeň

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení, opravy apod.

Příspěvek od Floppy »

ahoj. mám 1.6 fsi BAG. JAK u toho nejjednodušeji zavřít egr? napadlo mi několik možností.
1. plech
2.vyndat konektor
3. vyndat ozubené kolečko aby s tím motor nemohl točit ale aby se pak motorek netocil pořád a nespalil se..
4. zavřít přes VAG... jde to?
VW Passat Variant 3C - Highline, 2.0TDI
VW Touran 1.6FSI

Uživatelský avatar
nezmar22
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 10.10.2010 22:35
Bydliště: Hodonín

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení, opravy apod.

Příspěvek od nezmar22 »

chlapy potřebuji poradit,hlášku emise do dílny jsem měl taky,dali mě novy egr ,po14 dnech znovu hláška ,tak nevím.Pry vyměnit nějakou řidicí jednotku tlaků ,která na tourana stoji 8000.tak nevim .prosím je nějaka rada ?
Tiguan 2017 1.4 tsi comfortline

Gizmo_CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 21.06.2018 22:02
Bydliště: Prostějov

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení, opravy apod.

Příspěvek od Gizmo_CZ »

Chlapi prosím o radu.

Koupil jsem Tourana 6/2009 1,9 BLS - jistili jsme při diagnostice že nefunguje EGR - Je stále na 101% Auto tahá jako steklý spotřeba 5,3L jezdí dle technika naprosto normálně, nikde žádná chyba ba dokonce ani auto nehlásí chybu egru!

Jde teĎ o to je ten Egr odpojený? Nebo zadřený?

Bude na STK problém? (DPF funguje dle diagnostiky a dle čistého výfuku 100%)

Řešit neřešit? :mrgreen:

Předem díky za názory

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení, opravy apod.

Příspěvek od kubisz »

my meli po uprave (SW (mapy)) velmi omezenou funkcnost EGR a na emisich nerekli ani "fn"... na aute byl namontovany Polar FIS AP a podle nej se zanaseni filtru s "vypnutym" EGR spise zmensilo, nicmene snizily se trochu teploty pred vypalovanim filtru... behem vypalovani byly teploty pred a za filtrem temer stejne, jako predtim
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
Caprfild
Člen klubu
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2013 16:00
Bydliště: okres Tachov

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení, opravy apod.

Příspěvek od Caprfild »

Mám Tourana 1.9 74kw,2004. Rozsvítili se mi emise do dílny. Vyměnili jsme egr ventil a čídlo na otáčkoměru motoru. Po týdnu kdy mi nic neukazovalo se znovu ukázali emise do dílny.Když je auto studené tak jede normálně než se zahřeje.Pokud auto stojí dva dny tak dojede normálně ještě dál. Na diagnostice to ukazuje,že do egr ventilu jde více proudu a do čidla otáčkoměru nejde žádný proud. Mysleli jsme,že budu spojené dráty,ale bohužel nejsou. Poradími někdo co s tím může být ?

sowicz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.03.2015 23:51

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení, opravy apod.

Příspěvek od sowicz »

Ahoj, zkusím se zeptat tady, nikde jsem podobný případ nenašel. Mám 2.0 TDi, 16v, BKD, rok 2006.. Zasunu klíček do zapalování, otočím (ještě nenastartuju) a z motoru se začne ozývat takové bzučení, nebo cvakání a jde to nejspíš z EGR ventilu. Když nastartuju, je to slyšet pořád. Jízda normální, auto pěkně táhne, počítač mi žádnou chybu nehlásí.. Má s tím někdo nějakou zkušenost? Díky..

Odpovědět

Zpět na „Motor“