MOTOR,EGR ventil - Zaslepení, opravy apod.

Moderátoři: Chozin, alesino

michal bus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.10.2013 13:17

Zaslepení egr ventilu.

Příspěvek od michal bus »

Zdravím kamarádi. když zaslepím egr a nepujdou tam ty spaliny,musim to nějak přehravat softverově? mam Tourana 1.9. 77kw.DSG.

cust
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 19.10.2013 17:03
Bydliště: Řež

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení apod.

Příspěvek od cust »

musíš...
jinak ti bude svítit žlutá kontrolka motoru
Touran 1.9 TDI PD 77 kW, DSG převodovka
Felicia 1.3 MPi 50 kW

cust
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 19.10.2013 17:03
Bydliště: Řež

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení apod.

Příspěvek od cust »

Umí zde někdo vypnout softwarově EGR u PDčka? Nejlépe střední Čechy.
Díky, Čust.
Touran 1.9 TDI PD 77 kW, DSG převodovka
Felicia 1.3 MPi 50 kW

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení apod.

Příspěvek od alesino »

sorry za OT ...
umí zde někdo v ČR číst i další příspěvky z jiných topiců v sekci Touran ohledně EGRu ??? ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

cust
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 19.10.2013 17:03
Bydliště: Řež

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení apod.

Příspěvek od cust »

no, něco jsem četl, zkoušel jsem změnit zveřejněnou hodnotu na dané adrese, ale mám podezření, že na PD to neplatí, alespoň u mé ŘJ to nefunguje...
Touran 1.9 TDI PD 77 kW, DSG převodovka
Felicia 1.3 MPi 50 kW

Janosik93
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 16.01.2008 08:49
Bydliště: Spišská Nová Ves Slovensko

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení apod.

Příspěvek od Janosik93 »

da sa to len upraviť priamo v softe. viem to spraviť, ak by niekto potreboval. info v ss
Diagnostika, opravy vozidiel, chip tuning, diagnostika osciloskopom, meranie kompresných tlakov, autoelektrika . na ine veci kludne PM. http://www.powerdiesel.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

cust
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 19.10.2013 17:03
Bydliště: Řež

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení apod.

Příspěvek od cust »

Janosik: děkuji za info přes sz...

EDIT: pro ostatní: údajně tedy VAG nestačí
Touran 1.9 TDI PD 77 kW, DSG převodovka
Felicia 1.3 MPi 50 kW

atec78
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.05.2012 23:20

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení apod.

Příspěvek od atec78 »

Nazdar ludia, vcera mi hodilo motor do nudzoveho rezimu. VAG hlasi poruchu EGR ventilu (N18). Precital som tu nejake vlakna ohladom problematiky zaslepovania atd.., ale chcel by som to zatial iba vycistit a pokial to pomoze nebudem to dalej riesit. Problem je ze ho akosi neviem najst :oops: Na fotke je oznacena ta "chcipaci klapka" ( aspon si myslim ) ? Este som skusil cez VAG spustit test EGR ventilu = otvaralo 0 - 29% - to asi nebude ok, ci ?
Přílohy
IMAG0514_2.jpg
Touran 2009, 7 st. automat DSG , 1.9 , 77kW

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Motor -emise -egr

Příspěvek od winsblack »

Ahoj kolegové tak si vesele předjíždím 5 plný plyn najednou auto v 3000 něco chytne na pr**l plný plyn a auto nešlo do otáček. tak jsem v nouzáku dojel domů. Ráno nastartuji a auto jelo jako z praku žádná kontrolka se nerozsvítila.Včera jedu normálně auto mi přijde že šlape jak má najednou hláška emise do dílny . Napojíme na diagnostiku a chyba P0401- recilkulace výfukových plynů příliš malý průchod. Už jste se s tí setkali ? Co mě čeká? Mě napadá jen EGR ventil vyčistit ale ještě jsem to nikdy nedělal . Dá se nějak vyčistit bez demontáže nebo použitím BG přípravků mám 2,0 16 tdi BKD

šianz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 23.02.2014 14:16

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení apod.

Příspěvek od šianz »

winsblack asi mame to samé a taky jsem to nikdy nedělal tak jestli by mohl někdo napsat nějakou radu

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení apod.

Příspěvek od winsblack »

Ahoj tak jsme po zaslepení EGR ventilu vyčištění sacího potrubí výměně oleje -Petro Canada a výměně pal filtru. Postřehy : Auto se líp sbírá odspodu do otáček , na volnoběh už se netřepe a celkově mi přijde daleko živější. Negativa zvedla se mi spotřeba cirka o litr , ale to ještě musím delší dobu vypozorovat a potvrdit a v neposlední řadě když mu naložím jde mnohem více slyšet zvuk odfuku od turba . . .

Uživatelský avatar
FetesBrod
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 12.07.2008 16:31
Bydliště: Karlovarský kraj

Motor 2.0TDi BMN - hodnoty EGR se neustále mění

Příspěvek od FetesBrod »

Ahoj, mám problém se svým Touranem 2.0TDi kod motoru BMN. Po nastartování se začalo ozývat syčení (neustálé otevírání a zavírání EGR). Podle VAG hodnoty se neustále na volnoběh otevíral a zavíral v hodnotě od 5 do 25%. Občas z výfuku zakouřil modrošedý dým, motor nemá výkon. DPF v minulosti odborně vyndán a deaktivován. Najeto cca 6000km od jeho vyndání. Zkusil jsem odpojit EGR, problém přestal, pouze bylo více slyšet turbo. Zkusil jsem také vyměnit EGR za jiný, problém byl stále stejný. Nemá někdo s tímto podobné zkušenosti?

Michal Urbánek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 13.07.2013 21:18

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení, opravy apod.

Příspěvek od Michal Urbánek »

Ahoj, nerad bych zakladal nove tema tak se chci zeptat tady. Mam zaslepeny EGR a teď mi kolem spoje se sanim zacal prosakovat olej. Muzete mi poradit cim to muze byt? Rekl bych ze to nemuze byt normalni, to by znamenalo ze se ten olej dostane i do sani a motoru. Jedine co vim, ze idioti v servisu mi pri vymene oleje dali olej dobre pul centaku nak rysku max, to samozrejme neni dobre pro motor, ale muze to s tim souviset? Prikladam fotku, ale pred focenim to bylo trochu vic, neco jsem setrel prsty, kdyz jsem zkousel co to je. A je to po celem obvodu, i zezadu a je postrikane i sani. Bude to chtit vymenit tesneni, ale nedriv bych rad zjistil jak se do sani dostava olej... Moc dekuju za pomoc !!!
Přílohy
20140718_170130-1-1.jpg

journeyman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 31.10.2013 21:26
Bydliště: Hlučín

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení, opravy apod.

Příspěvek od journeyman »

S turba.
Touran 2,0 TDI BMM, DSG

Janosik93
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 16.01.2008 08:49
Bydliště: Spišská Nová Ves Slovensko

Re: MOTOR,EGR ventil - Zaslepení, opravy apod.

Příspěvek od Janosik93 »

odvetranie klukoveho hriadela, troška s turba. daj novy o kružok a bude to ok, pokila netečie priamo s EGR ...
Diagnostika, opravy vozidiel, chip tuning, diagnostika osciloskopom, meranie kompresných tlakov, autoelektrika . na ine veci kludne PM. http://www.powerdiesel.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motor“