MOTOR - Filtr DPF

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: MOTOR - Filtr DPF

Příspěvek od alesino »

podle mě 2003/74 kW DPF nemá ...
jaký máš kod motoru ?
poznáš to podle štítku v servisce nebo v kufru na podlaze na papírovém štítku , je tam napsán kod motoru a DPF ...
nebo na štítku na sloupku B u řidiče viz. obr. - BKC na daném štítku je kod motoru ...
Přílohy
1.jpg
1.jpg (21.35 KiB) Zobrazeno 4732 x
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
Baltazar_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.01.2009 16:43
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR - Filtr DPF

Příspěvek od Baltazar_ »

motor mam AVQ

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: MOTOR - Filtr DPF

Příspěvek od TDIfun »

Mame odladene a otestovane upravy po odstraneni DPF pro jednotky Bosch a Siemens PPD... :-)

Honza66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.01.2012 19:14
Bydliště: Okolí Brna

Re: MOTOR - Filtr DPF

Příspěvek od Honza66 »

Ahoj,
dle specifikace filtr DPF mám, zatím jsem nezaznamenal žádné potíže, jezdím často dlouhé trasy, vyjímečně město - najeto 12500 km. Po dojezdu někdy slyším v motoru "hučení". Jinak DPF je bezúdržbový.
Tuším, že do nových Sharanů se doplňuje AdBlue (močovina), která nahrazuje funkci filtru DPF - provádí spálení uniklých pevných částic z motoru.
VW Touran 1,6TDI 77kW
2011 Comfortline, 6° manual

mickeyn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 11.04.2009 10:29

Re: MOTOR - Filtr DPF

Příspěvek od mickeyn »

Dá se přes VAG zjistit jak na tom filtr dpf je? Někde jsem četl že jo.
Profi odlak alu kol na renovaci ve firmě která toto dělá pro Ronal,Brabus,AMG atd. a tryskání granulátem po domluvě všeho možného. SZ


VW Touran T3 1.6 Tdi 77kw

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

MOTOR - Filtr DPF

Příspěvek od lanasxxx »

Ja mam 175tis. a filt v pohode,sice mam pasika 1.9 77kw bls,ale to jsou stejny motory.Jinak kolik vydrzi zalezi na stylu jizdy,..nesmis motor podtacet a obcas na to poradne slapnout at sf to profoukne:-) Jinak ve VAGU by jsi mel zjistit z kolika procent je filtr zaplnenenej.Dela se vykuchani filtru a
I se dela vycisteni filtru...ja osobne to budu resit vyndanim filtru.

Uživatelský avatar
Mar3k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 12.07.2012 23:29
Bydliště: BratislavA, presne tam odkial su VW Made in Slovakia

Re: MOTOR - Filtr DPF

Příspěvek od Mar3k »

no ja mam 250tis. km tiez na Passate BLS s DPF a zatial fici :)
urcite zalezi na tom ako sa s autom jazdi, najhorsie su kratke trate po meste kde sa auto ani nezahreje a ide v nizkych otackach... vtedy sa ani nepusti samoobnova DPF pretoze
RJ potrebuje mat splnene urcite podmienky ako jazda ustalenou rychlostou nad 60, zohriaty motor 90C, a hlavne zaradeny prevod. stupen 4 a viac.. inak regeneraciu ani nevyvola.
Potom pomaha len poriadne tomu nalozit v otackach a vypalovat ho takymto sposobom :)
Pri urcitom % upchania regeneraciu DPF taktiez nespusti, to uz sa potom musi priamo vybrat a vycistit roztokom a vvyvapkovat... ale taketo filtre uz z 80% uz stratia svoju prirodzenu schopnost regeneracie...
Obrázek
....................................PASSAT 3C VARIANT......................................

Uživatelský avatar
Dragoner
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 07.01.2011 10:57
Kontaktovat uživatele:

MOTOR - DPF

Příspěvek od Dragoner »

Zdravím, nesetkal jste se někdo s tím, že i přesto pokud mám v autě DPF (100% tam je), kod motoru BLS, tak mám naprosto černý výfuk (auto ne ;) ), když sešlápnu plyn tak a vytočím to cca na 4tis, tak se z výfuku zahulí. DPF se regeneruje, do nouzáku jsem nikdy nešel, kontrolka se nerozsvítila. (Rozsvítí se jen při otočení klíčkem, pak zhasne). Najeto mám 192tis.. Díky za rady, případně co bych měl ve Vagu zkontrolovat, nějaké anomálie?
Touran 1.9TDi 77KW - chip 92Kw.

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: MOTOR - Filtr DPF

Příspěvek od scheni »

Ahoj chlapi,

poznáte z těch hodnot, jak je na tom můj DPF ?
Jsou tam hodnoty 68 , 73 a 75, ale vůbec z toho nejsem chytrý.

Jinak motor BMM 2.0 TDi PD
Přílohy
VCDS
VCDS
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR - Filtr DPF

Příspěvek od crazyduke »

Dnes se mi rozsvítila kontrolka DPF, znamená to že mám a) zanesený filtr, nebo b) KO filtr ?
minulý měsíc najeto 1000 km většinou po dálnici, ale teď 10 dní popojíždky ráno 5 km do školky a zpět a odpol. zase nic víc.
Pomůže to když protáhnu auto po dálnici? (abych něco nedoku.vil..)
Díky
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: MOTOR - Filtr DPF

Příspěvek od scheni »

crazyduke píše:Dnes se mi rozsvítila kontrolka DPF, znamená to že mám a) zanesený filtr, nebo b) KO filtr ?
minulý měsíc najeto 1000 km většinou po dálnici, ale teď 10 dní popojíždky ráno 5 km do školky a zpět a odpol. zase nic víc.
Pomůže to když protáhnu auto po dálnici? (abych něco nedoku.vil..)
Díky
ahoj,
ptal jsem se na tyto veci v servisu, a rekli mi ze 90 procent problemu vznikne tak, ze nefunguje regenerace. Vetsinou je to nejakym cidlem, ci neco podobneho.

Zavez to nekam, kde tomu rozumi. Na Ostravsku bych Ti poradil :-)
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

vasasasapopleta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 09.02.2015 23:46

Re: MOTOR - Filtr DPF

Příspěvek od vasasasapopleta »

crazyduke píše:Dnes se mi rozsvítila kontrolka DPF, znamená to že mám a) zanesený filtr, nebo b) KO filtr ?
minulý měsíc najeto 1000 km většinou po dálnici, ale teď 10 dní popojíždky ráno 5 km do školky a zpět a odpol. zase nic víc.
Pomůže to když protáhnu auto po dálnici? (abych něco nedoku.vil..)
Díky
Klidně stačí protáhnout po dálnici, dokud nezhasne, ale co nejdřív. Pokud ti před tím nesvítila, tak nejpravděpodobněji nemohla probíhat ona regenerace, -taky ani nebyla možná vzhledem k jízdě kolem 5-ti Km.
B6 2006 2.0 tdi 103 kW 4 motion
Tiguan 2012 103kw 4motion dsg

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR - Filtr DPF

Příspěvek od crazyduke »

Tak kontrolka po nastartování svítila dál, tak jsem vyrazil do servisu WV a as po 40ti metrech od startu zhasla... dojel jsem tedy do servisu pro jistotu, aby se podívali do paměti závad a přinesl mi výpis 0 závad...
Tak nic...
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR - Filtr DPF

Příspěvek od Kwapo »

crazyduke píše:Tak kontrolka po nastartování svítila dál, tak jsem vyrazil do servisu WV a as po 40ti metrech od startu zhasla... dojel jsem tedy do servisu pro jistotu, aby se podívali do paměti závad a přinesl mi výpis 0 závad...
Tak nic...
To je celkem logické, že když zhasla, tak v paměti závada nebude. Spíš je otázka, jestli se taky podívali na aktuální celkové zaplnění filtru.
To je zásadní informace o jeho stavu. :wink:

vasasasapopleta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 09.02.2015 23:46

Re: MOTOR - Filtr DPF

Příspěvek od vasasasapopleta »

crazyduke píše:Tak kontrolka po nastartování svítila dál, tak jsem vyrazil do servisu WV a as po 40ti metrech od startu zhasla... dojel jsem tedy do servisu pro jistotu, aby se podívali do paměti závad a přinesl mi výpis 0 závad...
Tak nic...
teoreticky dobré, ovšem vypalování trvá klidně 15 a více minut, podle jízdy, takže 40m nic moc :) diag. asi nemáš že? kanál 75 ukazuje míru zaplnění. koliks platil v servisu?
B6 2006 2.0 tdi 103 kW 4 motion
Tiguan 2012 103kw 4motion dsg

Odpovědět

Zpět na „Motor“