MOTOR - jde na 3 válce

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Motor, 1.9 77kw jde na 3 válce

Příspěvek od alesino »

ahoj ...
dělalo ti to i před výměnou palivového filtru nebo si jej měnil jen preventivně ...
podle toho co píšeš mi to připadá jako by to přisávalo vzduch přes palivák nebo nějaké jiné přívodní hadičky ...
Na VAGu ti to ukáže dávku paliva na jednotlivých válcích a zjistíš který vstřik je slabší ...
Nebo jak píšeš ti padá nafta a to je vlastně taky netěsnost palivové soustavy ...

Uživatelský avatar
pan tovarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 17.11.2009 20:59
Bydliště: Kerkonoše

Re: Motor, 1.9 77kw jde na 3 válce

Příspěvek od pan tovarnik »

alesino píše:ahoj ...
dělalo ti to i před výměnou palivového filtru nebo si jej měnil jen preventivně ...
podle toho co píšeš mi to připadá jako by to přisávalo vzduch přes palivák nebo nějaké jiné přívodní hadičky ...
Na VAGu ti to ukáže dávku paliva na jednotlivých válcích a zjistíš který vstřik je slabší ...
Nebo jak píšeš ti padá nafta a to je vlastně taky netěsnost palivové soustavy ...
dělalo to už před výměnou pal.filtru na vagu za měsíc užívání ani chyba, vidím to na to čerpadlo v nádrži že asi nebude řádně utěsněno a padá v něm nafta to asi vag neukáže.
Občas zazlobí ... ale jinak super autíčko jak říká můj mladší synek, Tujánek. :-)

PavelS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 29.01.2010 20:23

Re: občas nestartuje

Příspěvek od PavelS »

pan tovarnik píše:takže otevřu tento topic abych nezakládal zbytečně nový, občas mi to po ránu nechce nastartovat nebo když to stají třeba 10 hodin někdy prostě přijdu otočím klíčem a začnu startovat a nic nechytne pak točím třeba 2x po 5 vteřinách až pak to chytí zvuk při startování není naprázdno ale je slyšet jako když už chytá ale nechytne jako kdyby tam šlo málo nafty. vyměněna, baterie, repase starteru, nafta. filtr, na vagu žádná závada asi to bude naftový čerpadlo asi padá nafta nevíte kolik takový čerpadlo stojí, a nebo tzv. tandemový čerpadlo cena?? motor 1.9 tdi 77 kw rv. 2004. díky
Mám podobrý problém - při startu jde na 3 válce, pak jede normálně ale to je jen otázka času než začne dělat to samé. Mám vydřenou vačku a hydrostavy. V práci řeším stejný problém na Fábii se stejným motorem - taky vačka

Uživatelský avatar
pan tovarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 17.11.2009 20:59
Bydliště: Kerkonoše

Re: občas nestartuje

Příspěvek od pan tovarnik »

PavelS píše:
pan tovarnik píše:takže otevřu tento topic abych nezakládal zbytečně nový, občas mi to po ránu nechce nastartovat nebo když to stají třeba 10 hodin někdy prostě přijdu otočím klíčem a začnu startovat a nic nechytne pak točím třeba 2x po 5 vteřinách až pak to chytí zvuk při startování není naprázdno ale je slyšet jako když už chytá ale nechytne jako kdyby tam šlo málo nafty. vyměněna, baterie, repase starteru, nafta. filtr, na vagu žádná závada asi to bude naftový čerpadlo asi padá nafta nevíte kolik takový čerpadlo stojí, a nebo tzv. tandemový čerpadlo cena?? motor 1.9 tdi 77 kw rv. 2004. díky
Mám podobrý problém - při startu jde na 3 válce, pak jede normálně ale to je jen otázka času než začne dělat to samé. Mám vydřenou vačku a hydrostavy. V práci řeším stejný problém na Fábii se stejným motorem - taky vačka
u mě 3 válce byla řídící jednotka a tu jsem vyměnil a cajk tohle startování je jiná závada.
Občas zazlobí ... ale jinak super autíčko jak říká můj mladší synek, Tujánek. :-)

motejlj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 30.11.2010 17:27

Re: Motor, 1.9 77kw jde na 3 válce

Příspěvek od motejlj »

Mám taky podobný problém. Má Tourana 2.0 103KW 190000Km dva měsíce a bez problému. Najednou po nastartování motor začal klepat, zkusil jsem s tím jet a asi po 3km se chytnul. Na VAGu chyba na 3. válci. Pak se mi to opět objevilo a zase se chytlo. Ujel jsem s tím 100km bez problému. Druhý den znovu, v servisu vyměnili lištu s kabeláží. Chvilku přestalo, ujel jsem 10km a znovu. Teď nevím co dál. Jestli to může být vstřik nebo něco jiného.

Uživatelský avatar
cada12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor, 1.9 77kw jde na 3 válce

Příspěvek od cada12 »

S tím startováním, zkus to přes vag jestli to nemuze byt zhavič, ale to jsi se asi koukal ze?
jinak bych zkusil treba zvisit davku predvstriku o 15% a uvidis jedno rano jestli chytne, jestli jo tak nech davku, jestli ne, tak ji vrat.
me to spatne strtovalo za tepla, tak jsem zvysil davku, hodne se o tom psalo na foru, jinak procti golf V, nebo passat 3C, jsou to stejne motory.

bobspa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 29.11.2010 20:12

Re: Motor, 1.9 77kw jde na 3 válce

Příspěvek od bobspa »

Zdar člověče sundej víko ventilu a vyčisti všechny svorkovnice s elektrikou,už jsem to řešil na dvouch Pumpach 77kw a 74kw,ale jestli tam maš něco sjetyho tak to bude jeho konec. nekvalitní olej :(

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR - jde na 3 válce

Příspěvek od Stepix »

čaute klucí.
Tak ta moje vwiagra začala děsivě klepat. Ale skutečně děsivě až jsem si myslel že každou chvílí vylítne blokem ojnice nebo tak. Následně jsem to přehodnotil na K.O. setrvačník. Klepání se objevovalo nepravidelně, většinou po nastartování a někdy klepalo vteřinu a někdy to neustalo vůbec. Klepání mělo vliv na průběh otáček a auto "čoudilo". Nu odvezl jsem vůz k mechanikům s tím že chci vyměnit setrvák. Ty po poslechu zvuku usoudili, že totok setrvačník není a ani by se tak brutálně neprojevoval. Nechali si auto, nastartovali ho a poslouchali, klepání údajně slyšeli ze zadní strany motoru jakoby od sání (jako možné varianty mi předložili špatný vstřik a nebo podpálený ventil) ... nechali ho zahřát a ejhle? Hluk z ničehož nic přestal. To auto už je na dílně 3 dny a od té doby se klepání neozvalo. Nicméně při volnoběhu slyší z motoru jemné "šustění" kterého by si běžný laik jako já nevšiml. K mé smůle mají teď diagnostiku na aktualizaci, takže na ní čekáme. Máte s tím někdo zkušenost, nebo jim mohu doporučit kontrolu kabeláží atp. viz výše.... Jen doplním, že se jedná o 1,9 Tdi, 77kw, 2005, najeto 165tis km, olej kvalitní castrol longlife - přímo z vw (měněn po 15tis km). Mechanici jsou šikovní a v okolí vyhlášení, tyto koncernové motory dělají krom jiných 3 do týdne... ale mým typem "klepání" se ještě nesetkali :-D díky...

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR - jde na 3 válce

Příspěvek od Stepix »

takže závada odstraněna.

příčina: jeden hydrošel se prošoupal uprostřed jakoby do obrovskýho dolíku, takže vačka do něj zaplouvala hloubš, tudíž to druhý vejce na vstřik ho přimačkávalo když nemělo. Takže ve finále: Vačka KO, hydroštely KO, a skorem i papula KO, ale tu zahcránili... jak se to tam prej nějak mrnilo, tak to vrtělo i se vstřikama a ty si vytlačili v hlavě jakoby drážku... Tak držte pěsti ať je to teď už v pohodě... jinak koukněte takhle dopadla vačka a onen hydroštel (upozorňuji, že takhle vypadal pouze jeden jediný!). Hydroštěly slyšet nebyly, olej měněn pravidelně, pouze kvalitní značky... motor má natočíno poctivých 168tis km.
Přílohy
vačka.jpg
hydroštel.jpg

fb_ivan2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 08.06.2020 13:02

Re: MOTOR - jde na 3 válce

Příspěvek od fb_ivan2 »

Čau kluci mam passata b6 z motorem 1.9tdi 77kw rv 2008 z najezdem 330 xx a také mi při 1.5 tisic otaček jde na 3 válce jinak tahne nezadrhava ani nekouři ma stim někdo zkušenost děkuji

Odpovědět

Zpět na „Motor“