PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od alesino »

tak to je dobrá cena , jen ať ti to tam pasuje a funguje jak má ... dej pak vědět jak jsi dopadl ...

Uživatelský avatar
janhelebrant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 19.10.2008 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od janhelebrant »

alesino píše:tak to je dobrá cena , jen ať ti to tam pasuje a funguje jak má ... dej pak vědět jak jsi dopadl ...
Ted jsem jim volal, dali to dohromady.Dělali zkušební jízdy a říkali že jim to pořád padá do nouzáku.
Zítra to znovu nastaví a uvidí.....................

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od alesino »

hele nechci být špatný prorok , ale jsi si jistý , že ti ta převodovka s jiným označením bude fungovat ve tvém autě ...
podle Etky se vůbec nedávala do Tourana viz. obrázky
ale možná se pletu , doufám , píšu jen to co vidím v Etce ...
Přílohy
11.JPG
22.JPG

Uživatelský avatar
janhelebrant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 19.10.2008 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od janhelebrant »

alesino píše:hele nechci být špatný prorok , ale jsi si jistý , že ti ta převodovka s jiným označením bude fungovat ve tvém autě ...
podle Etky se vůbec nedávala do Tourana viz. obrázky
ale možná se pletu , doufám , píšu jen to co vidím v Etce ...
Tohle všechno jsem taky zkoumal,hodně jsem obtelefonoval...........někdo říká, že je to jedno jaký kod se dám. jiný zase ze to jedno není.
Převodovku s mým kodem jsem nikde nesehnal,a záměnu jsem také nesehnal.
Musí se dát mechatronika z mojí převodovky na tu jinou a mělo by to jít.........tak jsem byl poučen.

Uživatelský avatar
janhelebrant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 19.10.2008 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od janhelebrant »

Muže mi někdo podle ETKY zjistit záměnný kod automatické převodovky DSG.
VIN mého auta WVGZZZ1TZ5W112865
Mám kod převodovky HJP a potřebuji zjistit jestli jde dát převodovka s jiným kodem.Díky.

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od alesino »

našel jsem ti dle ETKY jen kody převodovek předpokládám , že jsou všechny automatické ... je to k tvému motoru BKD ...
Přílohy
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG

Uživatelský avatar
janhelebrant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 19.10.2008 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od janhelebrant »

Pročítal jsem forum na Dieselpower a hodil tam můj problem.
Odepsalo mi pár dobrých duší a hodně jich psalo, že se při tomto problemu přehrává SW (řídící jednotka) motoru.
A hned jak jsem to přečetl, vzpoměl jsem si že mi při výměně oleje jak motoru tak převodovky řekli že mi nahráli nejnovější SW do řídící jednotky motoru.
Možná to bude tím.

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od alesino »

Asi možná nechápu úplně všechny souvislosti , ale přoč ti při výměně oleje v motoru a převodovce přehrávali soft v ŘJ motoru ???
preventivně nebo jen tak z nudy nebo potřebovali " trochu " víc peněz za výměnu olejů 8O ...
pokud ti vše před výměnou fungovalo nechápu jejich upgrade :roll:
hele a to byl origo VW servis ???

Uživatelský avatar
janhelebrant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 19.10.2008 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od janhelebrant »

alesino píše:Asi možná nechápu úplně všechny souvislosti , ale přoč ti při výměně oleje v motoru a převodovce přehrávali soft v ŘJ motoru ???
preventivně nebo jen tak z nudy nebo potřebovali " trochu " víc peněz za výměnu olejů 8O ...
pokud ti vše před výměnou fungovalo nechápu jejich upgrade :roll:
hele a to byl origo VW servis ???
Ne nebyl to origo servis VW. Taky jsem nepochopil proč ten soft přehrávali.Dá se ten soft vrátit na původní hodnoty?

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od alesino »

nejsem odborník přes soft a vag , ale myslím , že by to mělo jít ...
zkus třeba FUNA jestli ti neporadí , ale nevím jestli bude mít zrovna soft na 2.0 TDI 103 kW motor BKD pro Tourana , ale zkusit to můžeš ... máš to k němu daleko , aby ti jej tam eventuelně znovu " nalil " , ale alespoň poradí ... http://www.tdifun.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
pořád nechápu proč vrtali do softu , když měli měnit jen olej :?: :?: :?:

Uživatelský avatar
Jirka_S
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od Jirka_S »

Předpokládám, že nový soft ti dali jen z principu, že je novější. Myslím, že tam byla snaha o lepší teplé starty. Takový upgrade vyšel na OII.
Jinak máš mnohem blíž schopného Chiptunera, který ti ochotně pomůže. Řešil jsem s ním také soft u Tourana.
Sídlí u Prahy, ale jezdí i po republice, tak mu napiš a uvidíš.

Uživatelský avatar
janhelebrant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 19.10.2008 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od janhelebrant »

Ahoj,tak jsem si dneska po měsíci vyzvedl auto...........zaklepávám to,ale bez problémů.
Převodovka se vyndavala 3x.Poprvý co se vyměnil setrvák. Podruhý měnily mojí vadnou převodovku za jinou jetou s jiným kodem,ale nesladili to tak šla zase dolů.
To už jsem psychicky nevydržel a řekl jim at mi tam vrátí mojí převodovku a dají mi auto do stavu v jakém jsem jim ho dal. Samozřejmě že auto bylo pojizdné........jen s tím cukáním.
No a dneska mi volali že je to hotové a dokce bez vibrací...........jsem z toho blázen,nejel jsem s ním tedka asi 50km a opravdu jede krásně hladce. Snad to bude i nádále a není je nějaká chvilkové umoudření mého auta.
Jestli někdo ví čím mohli být vibrace v malých otáčkách způsobeny budu rád když mi podá vysvětlení.
Celá ta sranda mě vyšla celke dost draze nato že sundavali a zace nandavali a na nic nepřišli.

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od alesino »

tak v prvé řadě gratuluji , že to máš zase vše v cajku a funkční ...
a tu převodovku s jiným kodem jsi vracel nebo ti zbyla , zaplacena ikdyž jsi ji nepoužil ... tak to je fakt záhada co s tím bylo ... takže suma sumárum - setrvák , převodovka s jiným kodem , práce a neskutečné nervy že jo ...

Uživatelský avatar
janhelebrant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 19.10.2008 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od janhelebrant »

alesino píše:tak v prvé řadě gratuluji , že to máš zase vše v cajku a funkční ...
a tu převodovku s jiným kodem jsi vracel nebo ti zbyla , zaplacena ikdyž jsi ji nepoužil ... tak to je fakt záhada co s tím bylo ... takže suma sumárum - setrvák , převodovka s jiným kodem , práce a neskutečné nervy že jo ...
Díky. Tu převodovku s jiným kodem mám......jestli chceš je tvoje :) samozřejmě jsem ji zacaloval,ale můžu jí vrátit nebo sám prodat.A ty nervy se nedaj ani popsat....už jsem pomýšlel po nové převodovce :cry: .Snad to bude všechno OK a autíčko si dá na chvilku ale dlouhou chvilku pokoj.
Co ty jak jsi pokročil s opravou.

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: Automatická převodovka DSG.

Příspěvek od jarod78 »

Gratulujem ze sa to umudrilo ,nech ti to slape jak ma :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motor“