PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
cust
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 19.10.2013 17:03
Bydliště: Řež

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od cust »

Zdravím, získal jsem postarší Touran 1.9 TDI PD s DSG převodovkou. Převodovka po nějakém čase začala při řaení vrzat. Děje se to jen při zatížení a při řazení nad cca. 2,8 tis. ot/min. Řazení je ale bez záchvěvů a jiných problémů. Vrznutí jsem pozoroval jen při řazení 2->3, 3->4, a snad i 4->5... Vrznutí by šlo přirovnat k tření kov o kov (proklouznutí?). Řazení jde s tímto zvukem standardní rychlostí. Tedy jiný problém než podivný zvuk není...
Za radu na co se mrknout předem děkuji. Čust
Touran 1.9 TDI PD 77 kW, DSG převodovka
Felicia 1.3 MPi 50 kW

journeyman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 31.10.2013 21:26
Bydliště: Hlučín

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od journeyman »

Ifjef321 píše:Zdravím. Mam 2.0 tdi 103 kw BKP, 192t km, DSG... a o to tu jde
DSG je 6ti st. a při podřazování, když nechám auto zpomalovat mi to při přechodu z 3 na 2 přesně při zařazení 2 udělá takovou kovovou ránu. Buch 8O jako když klepneš kloubem o stůl. Všiml jsem si toho až když jsme vypnul dynaudio :D ...jezdim hodně s muzikou. Pak jsem taky zjistil, že při manuálním řazení to z 2 na 3 škubne. Nevím jak to dsg funguje, ale asi tam je něco v nepořádku co? VAG nic neukazuje - žádná chyba. Pročítal jsem si to tu celé. Při zařazeném N to klape od motoru, takže setrvák...to je mi jasné, ale co to cinknutí při podřazování a škubnutí jen při manuálním řazení?
Děkuji za rady.
Tak tohle mi dělá taky. Taky by mě zajímalo co to je. Při studeném motoru klepe setrvačník, jinak žádný problém.
Touran 2,0 TDI BMM, DSG

Uživatelský avatar
Kubesicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23.12.2013 10:25
Bydliště: Kubelkova 539 Česká Třebová

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od Kubesicek »

Dobrý den. Chtěl bych se optat. Koupil jsem tourana 1.4 TSI s 6 st. DSG. Je to rok 2007. Když je auto studené nemám žádný problém. Po ujetí cca 20 km až se kloudně ohřeje převodovka tak mi začnou blbnout rozjezdy. Auto cuka jakoby se furt přínala a odpínala spojka. Dělá to na rychlosti 1,2 a i R. Podle servisní knihy byl olej v DSG měněn ve 117000 ted je najeto 123000. Nevíte náhodou čím by to mohlo být. Třeba špatný olej, a nebo olej nebyl vyměněn a pouze udělán zápis do servisní knihy. Je mi divný že to dělá jen až je opravdu ohřátá. Kdyby bylo něco uplně včudu tak si myslím že to dělá i zastudena ne? Mockrát díky za ohlasy.
Touran 1.4 TSI 6st. DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od swenak »

Dle všeho mechatronika :-( Můžeš zkusit vyměnit olej a pokud to nepomůže (téměř jistě ne), tak vyměnit mechatroniku.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Kubesicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23.12.2013 10:25
Bydliště: Kubelkova 539 Česká Třebová

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od Kubesicek »

Tak to bude lepší auto prodat ne? Si myslim ze 50 tisic to nespraví. A určitě jsem nekoupil vůz abych do něho rval takové částky.
Touran 1.4 TSI 6st. DSG

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od yessmen »

Bohužel na 100% vadná mechatronika, je to přesně ta rozšířená vada modelů 07-08 za studena vše ok, ale po ohřátí - zřídnutí oleje problémy. Jinak jedině výměna, spolehlivě opravit tuhle vadu nelze.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od swenak »

Kubesicek píše:
swenak píše:Dle všeho mechatronika :-( Můžeš zkusit vyměnit olej a pokud to nepomůže (téměř jistě ne), tak vyměnit mechatroniku.

Tak to bude lepší auto prodat ne? Si myslim ze 50 tisic to nespraví. A určitě jsem nekoupil vůz abych do něho rval takové částky.

Žel, teď je již pozdě, byl jsem na to úplně stejně. Když budeš mít štěstí, tak to uděláš levněji.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Kubesicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23.12.2013 10:25
Bydliště: Kubelkova 539 Česká Třebová

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od Kubesicek »

Tak to jsou pro mě nemilé zprávy. Za kolik by se to nechalo opravit. A jěště kde? Mam tu blízko autorizovany servis ale tam to bude pálka. Vůbec nemám představu o cenovce.
Touran 1.4 TSI 6st. DSG

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od yessmen »

Do autorizáku nejezdit, jednak ti možná řeknou že je to ok a druhak ti povyměňují vše možné..
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
Kubesicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23.12.2013 10:25
Bydliště: Kubelkova 539 Česká Třebová

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od Kubesicek »

No to si právě myslim. Nemáš někoho na doporučení kam stím zajet aby se zjistilo co tomu fakt je a jak to opravit??
Touran 1.4 TSI 6st. DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od swenak »

Zkus uživatele fr.mottl, nebo tak nějak. U něj někde jde koupit mechatronika levněji. Ofiko cena u VW je kolem 43 s DPH. Jo a pokud budeš brát takhle mimo servis, tak bacha na verzi SW, on Ti tam umí dát SW přímo pro Tvou převodovku. Montáž není složitá, i s výměnou oleje to bude tak 4tis+-.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Kubesicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23.12.2013 10:25
Bydliště: Kubelkova 539 Česká Třebová

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od Kubesicek »

Jo díky, tomuhle pánovi jsem tědka přeposlal muj problem soukromou zprávou. Našel jsem ho náhodou na foru jak tam pise o pomoci s DSG.
Touran 1.4 TSI 6st. DSG

Uživatelský avatar
Kubesicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23.12.2013 10:25
Bydliště: Kubelkova 539 Česká Třebová

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od Kubesicek »

Tak nakonec to skončilo výměnou mechatroniky. Zrovna vadná serie která nejde repasovat. Tak se musela koupit nová. Cenovka komplet 40000,- .
Touran 1.4 TSI 6st. DSG

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od pratonda »

oh,shit... smůla
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
nejrychlejsi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 09.01.2013 17:36
Bydliště: Praha

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od nejrychlejsi »

Chlapy, co je u DSG prevodovky tlacitko W v pravo u radicky. Nekdo mi rekl ze je to neco jako motorovka pri jizde z kopce aby clovek nemusel hodne brzdit, nikde nic jsem o tom nenasel a pri zmacknuti to nic nedela tak jsem z toho jelen. rok 07 motor 125kw
Touran 07 2,0 TDI 125kW DSG

Odpovědět

Zpět na „Motor“