PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Jagino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 16.12.2014 17:24

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od Jagino »

Zdravim, chcel by som sa opytat, aj ked asi sem Skody octavie 2 1,9 TDI nepatria, ale dufam ze to nebude vadit lebo ide o spominanu 6 stupnovu automaticku prevodovku DSG. Mam problem napriklad pri jazde, ked idem napr na 4 stupni ´´D´´ cka a dam nohu dole z plynu a zaroven dam nohu naspat asi po sekunde tak mi nieco sklbne (klepne) akokeby a potom hned nato zaberie. Alebo obcas pri podradovani ked pribrzdujem okolo trojky a dvojky tak nieco zasramoti.... spod kapoty.... Co je s tym mojim DSGckom? olej meneny pravidelne, novy zotrvacnik asi 5tis km, auto ma cca 212tis. km.
Dakujem za rady

Skrat2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 16.12.2014 21:47

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od Skrat2 »

Zdravím,

mám dotaz ohledně Touran 1.9Tdi 77KW,DSG rv:2005.
Bohužel jsem nikde nenašel můj problém.
Při rozjezdu z místa na plný plyn se auto rozjede a asi při dvojce, nechce přeřadit na vyšší kvalt,otáčky po omezovač a nic.
Pomohl až pokles otáček aby přeřadil.
Závada žádná,tedy až na nouzový režim volící páky,který je už delší dobu-nefunguje sekvenční řazení.
Auto mám asi půl roku a kapal olej z převodovky,který byl měněn před koupí.
V servise jsem měnil špatnou dvouhmotu a prolínání oleje vyřešili.
Od servisu jezdím asi čtyři měsíce v poho,proto je mi divný,že by se málo oleje projevilo až teď.
Dost mě proto zajímá jak se přesně projeví málo oleje v DSG.
Diagnostiku mám doma,ale moc jí nehovím,proto netuším na co se zaměřit.
Prosím pokud někdo tuší na jaké bloky se mám mrknout,napište.

Předem moc díky za rady a pokud je někdo šikovnej na diagnostiku DSG z okolí Olomouce či Přerova,tak budu rád,když se domluvíme. :rofl:

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od alesino »

ahoj ...
ohledně dsg převodovky v tvojem okolí doporučuji firmu kaps v Kojetíně ...
osobní zkušenost a v pohodě , ikdyž už to nějaký pátek bude ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Skrat2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 16.12.2014 21:47

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od Skrat2 »

Díky za echo.

Taky jsem po Kaps pokukoval.
Co by mohla stát taková diagnóza DSG?
Jen bych chtěl vědět,než tam pojedu jestli je to olejem,nebo je tam závada,jde to nějak přes wag prozkoumat?

Alchemix
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.02.2010 21:20

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od Alchemix »

Zdar chlapi,
mám problém se svým DSGčkem. Sice to není VW, ale Škoda. To by ale vadit v tomhle případě nemělo. Už jsem to tady četl, jen se chci ujistit. Když je to studený tak je vše OK, převodovka řadí v pohodě a necuká. Jakmile najedu víc km a zahřeju olej tak při rozjezdu škube. Jakmile se dostanu do kolony a popojíždím a zastavuju tak bych vyskočil z kůže, připadám si jak amatér jak to neskutečně škube autem.
Takže otázka zní, je to fakt mechatronikou?? Nechá se někde na těle převodovky vyčíst datum výroby mechatroniky abych aspoň zjistil zda jde opravit nebo budu muset kupovat novou?
Další věcí je, že v USA měnily tyhle vadné mechatroniky (r.v.2007-2008) zdarma a u nás nic takového není? Zkoušel to někdo hnát někam dál a výš? :-)

Díky moc

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od swenak »

Já řešil to samé a byla to mechatronika. I jsem si psal s VW a nadával jim, ale nic to nepomohlo. Číslo vyčte diagnostika.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Alchemix
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.02.2010 21:20

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od Alchemix »

Ok, díky. To je smutný, že se v Evropě ke svým zákazníkům staví takhle.
Takže, pokud budu mít smůlu a mechatronika bude zrovna z těch neopravitelných, na jakou sumu se mám připravit? Kde se nechá sehnat za nejlepší cenu?
Když s tím teď budu jezdit může tím převodovka trpět? Předpokládám, že to škubání ji asi dobře nedělá.... :-/
Díky

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od swenak »

Hlavně se to neopravuje, reps. ti opraváři z netu to těžko opraví, spíše x díl od vw, nebo zkus uživatele fr.mottl .
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

motolaco111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 05.02.2015 10:24

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od motolaco111 »

Je možné zameniť 6stupňopvú DSG za 6stupňovú s DSG s iným kódom? Myslím bez mechatroniky. Ďakujem

honzalinhart
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.03.2015 14:16

DSG pulzování otáček

Příspěvek od honzalinhart »

Ahoj přivezl jsem auto z Německa, tam jsem ho sice projížděl, ale motor respektice převodovka se neohřála natolik aby bylo vše poznat. Při prohřátí se začínají sami zvedat otáčky např.: jako při aquaplaningu. Původně jsem si myslel, že to bude spojkou a prokluzují lamely, ovšem ty se ukázali podle diagnostiky v pohodě. Test prokázal, že chyba je v čidle G182 které je v převodovce. Byl jsem ve VW a bylo mi řečeno, že čidlo se prodává jen k jednotce za kterou chtějí 33500,-. Když se ovšem člověk podívá na fotky mechatronik co se prodávají tak tam nikde není (respektive mi připadá že se prodává zvlášť mechatronika a zvlášť čidlo). Nevíte kde to čidlo seženu?? Nenašel jsem ani jeho OEM kód.

Nemáte náhodou nikdo podobné zkušenosti?? Nechci kupovat kvůli čidlu celou převodovku z vrakoviště.
Díky za reakce Honza

VW Touran 1,9TDI, 77kw, DSG, r.v. 2004

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Příspěvek od swenak »

Je myslím součástí. Napiš uživateli, co jsem psal.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

honzicek82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.05.2014 15:22

Prevodovka dsg problemy

Příspěvek od honzicek82 »

Ahoj, omlouvam se, ze zakladam nove tema, ale nikde jsem nenasel reseni meho problemu. Mam tourana r. V. 2008 77 kw dsg. Pri podrazeni z 3 na 2 mi v tom jakoby lupne. To same i kdyz na miste davam R nebo N nebo D. Uz se mi i stalo, ze pri razeni R mi v tom petkrat zacvakalo, rozblikala se pismena, kdyz jsem vypnul a znovu nastartoval tak zas vse ok. Jinak dle testu s rozjizdenim je spojka ok a prevodovka jinak taky radi dobre, nic necuka auto jede hezky. Diagnostika pise nizky tlak oleje v prevodovce. Olej je tam novy, myslim ze se tam lilo, 4,5 litru. Vite nekdo co s tim? Honza

honzicek82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.05.2014 15:22

Re: Prevodovka dsg problemy

Příspěvek od honzicek82 »

Halo halo, poradte, kdo mate zkusenosti s dsg?

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od swenak »

Jde tam myslím 5,5l oleje při výměně.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od crazyduke »

Zdravim, chci se zeptat jak mám postupovat, když dám páku do polohy P a pohne se mi auto (dnes z kopce, málo jsem zatáhl ručku) poté mi nejde páka z polohy P přesunout jinam... Bohužel jsem silou škubnul s pákou a celé auto škublo a navíc se mi rozsvítil symbol DPF...
Jak jinak postupovat, abych v tomto případě pohodlně zařadil???
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Odpovědět

Zpět na „Motor“