PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět

Uživatelský avatar
boboman7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 29.12.2014 16:08

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od boboman7 »

Tak standardne to vydrží cca 150000-200000, asi slabší kus :)

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od CentriFUGA »

boboman7: Prave, ja mam na superbu 250.000km a je vse puvodni na prevodovce...

Uživatelský avatar
milife
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 31.10.2014 15:08

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od milife »

Tourana jsem nikdy nerasoval,prostě prišla hodina H a setvák se bez předchozích příznaků rozpadl.DSG řadí ve velmi nízkých otáčkách a snižuje životnost setrvačníku.Nezkoušel někdo upravit soft,aby řazení v režimu D probíhalo ve vyšších otáčkách?

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od alesino »

jo Fun už to dělal ... Ale na mém ještě ne , časem po novém " hroznu " spojek ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Auicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 28.10.2015 05:47

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od Auicek »

Marty18106 píše:zdravim nikdy jsem nebyl na žádném foru tak mě nezničte... koupil jsem passata b6 2.0 tdi CR DSG a mám problém... už se to tu řešilo na 7. stránce v roce 2011 ale ted je rok 2015 tak jsem se chtěl zeptat jestli se nco změnilo. Při nastartování studeného motoru se ozývá nepravidelné klepání, po zahřátí klepání zmizí, předpokládám že je dvouhmota KO je tak ? ale ještě jeden problémek na 5tku a 6tku jde lehce slyšet při 1500 až 2000 ot. takové vrnění nebo rachtání... nic necuká ale jen ten zvuk a stačí jen zapnout rádio a už to nejde slyšet. Vyřeší to vyměna dvouhmoty ?? Četl jsem že tady s tim nekdo měl velké problémy a nakonec stejn musel koupit novou převodovku tak jsem se chtěl zeptat jestli je ted o 4 roky později neco jinak jestli to zvládá už víc lidi ty opravy DSG převodovek. Děkuji moc
Ahoj, prosím můžeš mi dát vědět jak jsi dopadl s tímto problémem.

Sasha68
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 18.06.2014 10:28

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od Sasha68 »

Dobrý den, v servisech si neví rady, tak snad budu mít víc štěstí tady. Vlastním VW Touran 2.0 TDI - BKD, DSG -6, r.v.05, najeto 195 tis. Před několika dny jsem si všiml, že když jedu z kopce bez plynu a následně chci opět plyn lehce přidat, tak cítím a slyším, jak mi cvakne v prostoru převodovky. Jakoby zareaguje až po tom cvaknutí. Je to zlomek vteřiny, ale podle mě by to dělat nemělo. Jinak převodovka řadí bez problémů nahoru i dolu i v malých rychlostech. Žádné vibrace. Děkuji za jakýkoliv postřeh, radu.

rudolf158
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 27.01.2010 21:56
Bydliště: Jeseník, Praha, Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od rudolf158 »

Možná je to blbost, ale nemohla by to dělat reakce, já ji mám prasklou a dělá něco podobného. Jinak taky se přidám do skupiny s vibrátorem místo převodovky. Řadí v pohodě nahoru i dolů, jen při otáčkách kolem 1500 se mi rozklepe auto. Teď mi to teda přetalo, ale podle mě je to jen otázka času než to začne znovu.

Uživatelský avatar
sade
Profík
Profík
Příspěvky: 978
Registrován: 20.11.2009 18:09

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od sade »

a co panove reknete na suchou spojku sedmikvalt Dsg ?mam to v aute a zatím to funkuje ale bojim se az se to zacne sr*t.auto Touran 1T3 rv 2011 16Tdi
VW Touran 19tdi 77kw.

kvlog
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 28.12.2018 21:29

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od kvlog »

Zdravím Vás všechny tady.
Snad by jste mi tu dokazali poradit.
touran 2,0 bkd dsg
pri jizdě v tahu mi pocukava az trochu vibruje. dela to na kazdou rychlost
pri plynulé jizde jede normálně. dsg pise 01208 - data v r.j. zmenena
vymenili jsme dsg a dvouhmotu a dela to porad a pise stejnou zavadu porad. vymena prevodovky i dvouhmoty - zádná zmena.

setkal se s tim nekdo tady ?
cetl jsem tady neco egr ventilem ale to se mi nezda. spekuluji nad kabelází nebo prehranim sw.

Uživatelský avatar
Stuff
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 16.04.2015 10:52

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od Stuff »

Zdravím. Mám dotaz. Dnes se mi stalo, že mi za jízdy vypadla rychlost a rozblikaly se všechny rychlosti na palubce (P,R,N,D,S). Až asi po 10 min. stání jsem znova nastartoval a zase vše ok. Co to může být? Dík za rady
VW TOURAN Cross 2.0TDI 103kW, DSG

Jarda Chmela
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 18.03.2020 11:39

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od Jarda Chmela »

Zdravím. Mám na Vás velkou prosbu. Mám VW GOLF GTI 2.0 155 KW s převodovkou DSG. Najeto cca 140 000 Km. Dnes ráno se mi stalo,že mi při přeřazení začalo auto škubat. Nevíte někdo co by to mohlo být. Jestli stačí vyměnit olej,nebo jestli je převodovka na repas? Předem Vám děkuji za odpověď.

Jarda Chmela
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 18.03.2020 11:39

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od Jarda Chmela »

Ještě jsem zapomněl dodat, že tu škube při řazení z P na D. Nikdo z běžných servisů to z hlavy nedokázal diagnostikovat. Všichni mi radí repasi převodovky nebo zkusit měnit olej v automatické převodovce.

Jarda Chmela
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 18.03.2020 11:39

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od Jarda Chmela »

Našel jsem dva servisy, které se specializují na automatické převodovky. neznáte je někdo? Máte s nimi zkušenosti https://automatic-transmission-cz-sro-a ... ness.site/ a ta druhá je https://www.autoservis-garant.cz/vymena ... dovce-dsg/
Děkuji za rady a doporučení, nikam se nemohu dovolat, jak mají všichni kvůli pandemii zavřeno.

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od kubisz »

neprestala "fungovat" automaticka el. parkovaci brzda? pri razeni z P na D a nepouziti "rucky" si automat muze vzdy jakoby cuknout (vytahuje se parkovaci zapadka)
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Odpovědět

Zpět na „Motor“